Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Flame_

    tag

    válasz Bluegene #35 üzenetére

    A pedofil _legalább_ szereti a gyerekeket :)) Na de ne is viccelődjünk többet; ez több síkon se az a téma. Se a pedofília, se az annak ezerszeresére felfújásából levezetett erkölcstelenségek.

    @dying_star #37: Engedd meg, hogy pár felvetésedre Intergra helyett én adjak választ!

    Hogy hova vezet? Egyeseknek meggyőződése, hogy "a hatalom" (értsen ezalatt akárki(ke)t) tudatosan próbálnak teljes és totális kontrollt bevezetni. Szerintem kicsit árnyaltabb: senki nem törekszik egyértelműen és nyíltan erre. A hatalomgyakorlás ma hálózati, nem afféle monolitikus, hogy "ott az övéké a hatalom általában". Ezért is sokkal veszélyesebb ez a rendszer. Régen a paraszt tudta, hogy a királya palotákra meg háborúkra szórja az ő adóját. Ma nincs ilyen értelemben senki, akinek úgy a képére lehetne mászni. Bonyolultabb ez. És célokban is. Nem tudsz mutatni egy zsarnokot névvel és arccal, aki igyekezne beszűkíteni a lehetőségeinket. Csak apránként, lassan de "szerencsére" biztosan haladunk arra.

    Amikor kiderül a dolog valódi célja? Kiderült kérlek :)) Te is tudod, én is, mások is. Mi kell még? Birka a többség? Igen. Jobban, mint hinnéd, és több szinten. Az csak egy dolog, hogy valakinek nem tűnik fel. De a legtöbben még ha tudják, hogy "mi az igazság" (legyen ez bármi) akkor sem foglalkoznak vele, mert félnek a pedofiloktól, a terroristáktól. Persze a propaganda jó hatásfokának köszönhetően. És ezért mondjuk elfogadható árnak tartják. Vagy "ugyan mit tudunk mi tenni?". No és akkor még mindig vannak, akik mondjuk értik mi van, de inkább mindenféle frusztrációjukat belevezetik abba, hogy a börtönökben seggbedugott, felakasztott, levágott péniszű pedofilokról fantáziálnak. Beszélgess néha el magad körül emberekkel, és megdöbbensz majd, hogy mennyire nem vallanak olyan alapvető elveket sem, mint az ártatlanság vélelme, vagy az Emberi és Polgári Jogok Nyilatkozatának pár alapvető passzusa.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák