Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz Vladi #86 üzenetére

    "Tegyünk már egy próbát. Most én elkezdem ocsmány trágársággokkal az anyádat szidni, vajon mi történik?"

    Csak egy felesleges személyeskedés lenne, amire az én egyedüli reakcióm az lenne, hogy onnantól nem vennélek komolyan, nem is reagálnék rá. Ez a forgatókönyv fórumozással töltött éveim alatt számtalanszor lezajlott már.

    "Szólás szabadság van, nem?"

    Fenntartom a jogot, hogy nekem is be lehet szólni. Az érveket jobban kedvelem, mert azzal lehet vitázni, személyeskedéssel viszont nem megyünk semmire.

    "Normális helyen az van, hogy jön egy moderátor és törli a hozzászólásomat, én meg figyelmeztetést kapok. Normális helyen. Ahol van szabálya is a szólásnak, nem csak szabadossága."

    Ez egy fórum, aminek vannak ezzel kenyeret kereső üzemeltetői és vannak kenyeret adó hirdetői. Ha a kommunikáció színvonala a fröcsögő személyeskedésben tetőzik, akkor a hirdetők elmennek és vissza se néznek. Ezért a fórum üzemeltetői a szólásszabadságot a társalgások színvonalának megtartása érdekében saját szabályaikkal csorbítják. Viszont a fórum nem egyenlő egy teljes emberi társadalommal vagy demokratikus jogrendszerrel rendelkező állammal. Így ha te szükségét érzed, hogy szidd az édesanyám, akkor indítasz egy weboldalt, ahova te ezt megírod és a linkjét megüzened nekem, így pedig nem csorbul általánosan a szólásod szabadsága.

    Ez így van jól.

    Egyébként moderátorok az IRL fórumokon is jelen vannak (pl: lakossági fórum, politikai viták), ahol szintén elvehetik a szót azoktól, akik a társalgás alapszabályait nem tartják be, az egyik ilyen, hogy kerüljük az érvelési hibákat. A személyeskedés egy érvelési hiba (talán a leggyakoribb). Ez szintén nem a szólásszabadság korlátozása, a fórumon kívüli vitákban ugyancsak szidhatod a vitapartner anyukáját.

    (#85) eastone1: Összekeversz valamit-valamivel. A "Je suis Charlie" az áldozatokkal, szólásszabadsággal, sajtószabadsággal szemben kialakult szimpátia jelképe elsősorban. A horogkereszt (amellett, hogy vallási jelkép egy másik kultúrában), viszont egy erőszakos diktatúra jelképe. Mellesleg számos nyugati művész viselt náci jelképeket ellenkultúrális jelképként, anélkül, hogy a nemzetiszocializmussal szimpatizálna.

    De persze láss amit akarsz a #JeSuisCharlie hashtag mögé, én leírtam a véleményem, hogy a lappal sem eddig, sem most nem szimpatizálok, azonban elítélem a szólásszabadság ellen irányuló agresszió bármilyen formáját. Szerintem nem kényszerülök magyarázkodásra emiatt.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák