Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Az AMD esetén bejött a papírforma. Az Intellel szemben nagyon le vannak maradva a gyártástechnológiát tekintve, ami miatt a mobil szegmensben szinte lehetetlen helyzetbe kerültek, hiszen nem tudnak fogyasztásban közelíteni az Intel megoldásaihoz és ez a technológiai szakadék addig fog nőni, amíg az Intel nem ütközik valami komolyabb technológiai korlátba. Ennek és az Intel szokásos üzleti tevékenységének következménye az, hogy alig épülnek mobil eszközök AMD alapra. Alig néhány belépő szintű AMD APU-s notebook van a piacon. Én továbbra is azt látom, hogy szépen lassan haladnak a csőd felé...sőt talán már most is csak a két konzolos szerződés tartja őket a víz felett. Maga a GPU szegmens még talán elboldogulhat önállóan, de ott is azon múlik majd a jövő, hogy ők vagy az nVidia fog-e hozzáférni a következő gyártástechnológiai lépcsőhöz hamarabb. Egyelőre úgy tűnik, hogy az AMD esetén a 20/16/14nm továbbra sem lesz elérhető 1-2 éven belül.

    AMD párti vagyok, de most láthatóan nagy bajban vannak. Továbbra is tartom, hogy saját maguknak kellene referencia modelleket építeni egy kínai gyártóval, hogy megmutassák azt, hogy az AMD nem egyenlő a gagyival. Amire az Apple, Microsoft vagy Nokia képes volt, arra képes lenne az AMD is.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Crytek #26 üzenetére

    Az a baj, hogy ilyen híreket évekre visszamenőleg is találhatsz és mindnek, a legfrissebbeknek is az a közös jellemzője, hogy "majd jövőre". Az Intel kivételével ha jól tudom csak a TSMC tud 20nm-en gyártani, de talán az is csak kisebb méretű chipeket és amúgy is azt a kapacitást Apple mind le is kötötte és várhatóan az Apple le fogja kötni a 14-16nm-es kapacitást is első körben, akármelyik cég is éri majd el azt. Pénze van bőven arra. Az AMD-nek meg az nVidia-nak majd akkor jut valami, ha legalább két nagyobb chipgyártó is képes lesz a gyártásra megfelelő minőségben, és alacsony selejtaránnyal.

    Olyan hír is van, hogy a Samsung gyártja majd az Apple következő chipjét 14nm-en, ami viszont azt jelentheti, hogy az AMD megint hoppon maradhat.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák