Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VS461

    tag

    Köszi szépen :R

    rizso:Egy katonának a futás alapvető dolog az alap- és a szakkiképzése során. Akik pedig kevésbé igénybe vevő beosztásokban vannak, azoknak a rendszeres futás megelőzi az éves sportfelmérés előtti pánikot:).
    A fokozatosság sokat segít abban, hogy ne kínszenvedés legyen az első pár alkalom. Kocogás és gyaloglás kombinációja például. Ne érezd degradálónak, hogy gyalogolsz is, vagy esetleg mindenki gyorsabb körülötted - magadnak futsz, nem nekik.
    Egy kis csapattal eljárni még többet segíthet. Sok kollégám megy le a pályára párban, három-öt fős csapatban (nagyjából hasonló tempóval), és elbeszélgetnek futás közben. Amerikában sokan a Facebookot használják közös futások szervezésére. Amikor Washingtonba mentünk, az FB-n kerestünk egy futócsapatot, akik bemutatták nekünk futás közben a National Mall környékén lévő emlékműveket. Előtte soha nem láttuk ezt a két illetőt, de csak annyit kérdeztek, hogy mire vagyunk kíváncsiak, és úgy tervezték meg a futóútvonalat. Az a pár mérföld észrevétlenül ment le:).

    Kube: igen, sérülés után nagyon óvatosan kell ismét elkezdeni a mozgást. Jó pár kollégámat láttam felépülés közben egy-egy focibaleset után.Az amatőr kispályás foci az egyik legveszélyesebb sport a Honvédségben. Annak idején, ha jól tudom, űrhajósainkat el is tiltották tőle a felkészülés során.
    Amúgy kemény talpú cipőben is lehet futni, például a mezítlábas technikával.

    nortol: ha arra célzol, hogy a maraton nem természetes terhelés, igazad van. Nem lehet mindenkinek a célja - aki amatőrként belevág, az viszont örömmel teszi. Az öreg hölgy, akit a cikkben említettem, azt nyilatkozta korábban, hogy addig szándékozik futni, ameddig csak bírja, és ha eljön az idő, futócipőben szeretne elmenni - s ez végül így történt meg.

    satz18: :R .

    fi:zi'k: egyszer kipróbáltam a zenére futást futópadon. Ossian nem segített, szanaszét csúszott a ritmusom, ahogy váltakoztak a gyorsabb-lassabb számok. Azóta nem :N

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz Lewzke #15 üzenetére

    Sosem futottam folyadékkal a felkészülés előtt - noha nyaranta éreztem a víz hiányát 10 kilométeren, azért csak kemény voltam:). Egy félmaraton persze más, de ott voltak frissítőpontok. Amikor először vittem vizet magammal edzésre, rájöttem, hogy ég és föld a különbség. Pusztán ez is jobb teljesítményt eredményez.

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz keopsz #22 üzenetére

    Nekikezdtem magam átszoktatni a mezítlábas stílusra. 6 kilométer 5 perc futás, öt perc séta felbontásban. Az első után két napig járni alig tudtam:) De most már sokkal jobb.

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz gaborbol #29 üzenetére

    Örülök, ha tudok motivációt nyújtani :R . A Ragnar váltós írás nemsokára alakot fog ölteni:)

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz DBAtti #34 üzenetére

    Köszi! :R

    Mindenkinek: ha a futás (vagy bármilyen sport) örömet okoz valakinek, akkor mindegy, hogy az illetőnek mi a táv. Kinek a maraton a célja, kinek a rendszeres mozgás.

    Részt vettem a tavalyi hálaadás-napi reggeli futóversenyen, Orlandóban. Ilyenkor minden nagyobb településen van egy Turkey Trot örömfutás, sokszor csak 5 kilométer, és családok futnak együtt, akár 3 generáció. Látszik mindenkin, hogy örömet okoz neki.

    Crus: nekem is voltak már hasonló tüneteim. Akkor jelentkeztek, ha tartósan leálltam a mozgással valami miatt - pl. karácsonyi otthon henyélés. Olyankor lassú visszaszoktatással elmúlt egy-két hét alatt. De lehet, hogy egy sportorvost kellene keresned. Ő esetleg azt is megnézi futópadon, hogy hogyan futsz, és könnyebben alkot véleményt.

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    Mi egészséges?

    " Nagy az Isten - mondta Abagail anya -, jó az Isten. Köszönet Neked a napfényért. A kávéért. A kellemes bélmozgásért, amelyben az éjszaka részem volt, igazad van, a datolya tényleg hatott, csak, Istenem, úgy utálom az ízét. Nagy az Isten". Stephen King: Végítélet. Bihari György fordítása.

    Azon túl, hogy aki egy influenzával otthon fekszik, az beteg, aki meg csinálja a napi dolgát, az nem beteg... én úgy definiálnám, hogy ha jól érzem magam a bőrömben, jókat eszem és iszom, jól tudok aludni; nem fáj, nem fulladok ki, ha megmozdulok, nem vág földhöz az országos influenzajárvány vagy "valami vírus a levegőben"... ha úgy élek, hogy ezt elértem, akkor én bizony azt mondom, hogy egészséges vagyok, egészségesen élek. Az idézett hölgy a regényben 108 éves :)

    Nekem a többé-kevésbé rendszeres hosszútávfutás tartozik hozzá. Szerintem két-három évente betegszem meg komolyabban, amit megérzek, és nem szedek gyógyszert hozzá, megvárom, amíg az immunrendszerem "kigurulja", ami nemigen tart soká. Mindig mondják az ismerősök, hogy most nem adnak puszit, nem fognak kezet, mert átadják. Azt szoktam mondani, hogy nekem ugyan nem! Hiszem és vallom, hogy a sport ebben sokat segít. Nem mellesleg azért is fizetnek, hogy jó formában legyek (ezt tulajdonképpen mindenki elmondhatja, hiszen sok helyen kirúgás jár táppénz helyett :( ).... Anyám idén lesz hatvan éves, ő abban találta meg a saját útját, hogy 20-30 kilométereket teker országúton, és naponta megy a kutyákkal sétálni. Senki nem kényszeríti, csak igénye van rá. A végén neki is megvan a "jóleső" érzés, mint nekem, vagy azoknak, akik rendszeresen sportolnak. Valakinek ez a heti három kispályás focimeccs. Valakinek a hétvégi kirándulás a gyerekekkel. Valakinek a...

    Én ezt egészítettem ki a versenyekkel, a maratonnal - én is "gyorsabban, magasabbra, erősebben" vágytam. Más pedig egyszer csak úgy dönt a séták után, hogy elindul a Kinizsi Százason. Megtettem egyszer, és odavágta a lábaimat - de két év múlva megtettem a Krakonos 100-ast is Csehországban, és akkor sem tudtam rendesen járni egy hétig:). Tisztában vagyok vele, hogy a maraton messze nem mindennapi terhelés, mégis ott akarok lenni Bostonban - mivel ott akarok lenni, és kész. Mindenkiben ott a vágy a szebb, a jobb, a több, a finomabb, a nagyobb (vagy a kisebb) iránt.

    Bármilyen sport hozzájárulhat az egyén egészségéhez - tehát ahhoz, hogy jól érezze magát a bőrében. Emellett egy idő után bármilyen sportban igény merülhet fel a teljesítményre - és miért ne?

    Crus: :( ,szerintem mindenképpen keress egy sportdokit.

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz bteebi #49 üzenetére

    Igen , "kissé" elrontottam, kedvesem jól le is tolt utána :DD

    gaborbol: nem, Magyarországon :)

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz deicide #56 üzenetére

    Respekt! :C :R Lassan én is beindulok, jövő héttől már mindennapos edzés megy, ha nem is mind futás.

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz #00784640 #116 üzenetére

    Köszi!
    Idén jobbára a BSI versenyeken meg katonaiakon fogok indulni, kihegyezve a felkészülést a Spar Maratonra. Aztán a többit meglátjuk, február végén lesz Szekszárdon egy futás, azzal indítom az idényt.

    [ Szerkesztve ]

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

  • VS461

    tag

    válasz deicide #149 üzenetére

    Sajnos, nálam ez ilyen pszichológiai dolog, hogy terv nélkül nemigen tartok ki. Emellett, bizonyos problémák miatt a napról napra morzsolt edzésterv nagyon sokat segített a napi életnek keretet, ritmust, urambocsá' értelmet adni.

    Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

Új hozzászólás Aktív témák