Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sg22 #19 üzenetére

    nem választasz le semmit.

    A virtualizációs réteg ütemezi a fizikai processzormagokat (ezek lehetnek hyperthreading magok is) a futni kívánó virtuális gépek (VM-ek) között. Ha egy VM-hez 4 darab virtuális processzormagot konfuguráltál be (4x vCPU), akkor a virtualizációs réteg ütemezője megpróbál keríteni 4db fizikai processzormagot és azt egy időszelet erejéig odaadja a virtuális gépnek. Ha az ütemező nem tud keríteni éppen 4 darab pizikai magot, akkor nem ütemezi a virtuális gépet (és az éhezik).

    Az általános konfiguráció az, hogy a fizikai processzormagok száma jóval kevesebb mint a futtatott virtuális gépekhez bekonfigolt virtuális processzormagok összessége. Ez (is) adja a virtualizált infrastruktúra jobb kihasználtságát.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz sg22 #28 üzenetére

    nem, feljebb leírtam, hogyan működik.

    A virtuális gép virtuális processzormagjai és a fizikai processzormagok (ezek lehetnek HT magok is) között dinamikus a hozzárendelés, és a virtualizációs réteg ütemezőjének a feladata. ha avirtuális gép nem akar CPU hoz jutni (mert nincsen dolga) akkor nem kap fizikai processzormagot. Ha dolga van, akkor az ütemező megpróbál osztani neki.

    Könnyen elképzelhető (szinte általános) hogy egy szerver, amelynek mondjuk 32 fizikai processzormagja van elfuttat egyszerre 50 virtuális gépet úgy hogy mindegyikbe kettő virtuális processzormagot konfiguráltál.

    J.

    [ Szerkesztve ]

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Smiley #56 üzenetére

    Erre a Vmware kitalálta a CPU illetve memória "reservation" fogalmát: Ha egy virtuális gépnek be van állítva reservation (pl 1000MHz CPU reservation és 4GB memória reservation) akkor a VM a futása során bármikor hozzájuthat legalább ennyi erőforráshoz, függetlenül attól, hogy a hoston hány másik VM fut és azok éppen mit csinálnak. Értelemszerűen egy reservation-nel konfigurált VM-et csak akkor lehet egyáltalán elindítani, ha az őt futtató Host vagy cluster rendelkezik elég erőforrással a reservation kielégítésére.

    Ha disk I/O intenzív a VM, akkor vagy külön storage partícióra kell rakni, vagy (megfelelő vSphere licensz esetén) lehet share-ekkel priorizálni a VM i/o kéréseit a többi VM-el szemben.

    Egy VM hez konfigurált vCPU-hoz fixen fizikai CPU magot hozzárendelni, míg a többi VM-elől azokat eltiltani (pl.: Affinity beéllítás segítségével) így kiiktatva a virtualizációs réteg ütemezőjét műszakilag nonszensz, nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ilyet önként akarjon beállítani, amikor az erőforráskezelésre sokkal jobb módszerek vannak.

    J.

Új hozzászólás Aktív témák