Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Smiley

    őstag

    válasz imibogyo #29 üzenetére

    Nem a processzorokkal van a baj a legtobb esetben hanem azzal hogy mindig keves a ram es lassu az franya IO...
    Osszehasonlitaskepp van 2 ilyen gepem.
    "A" gep: i7 950 (24GB ram + 2db mezei WD 7200 raid1)
    "B" gep: i7-4770 (32GB ram + 2db WD black enterprise@7200 raid1)
    Ugyanaz az a gentoo es kernel fut mind a 2 gepen, a kernel forditas alatt, ha megkuldom max-on mind a 2 gepet, kb elhanyagolhato a 4770 elonye... max 15-20 mp lehet, pedig lenyegesen lassabb IO van a regi i7 alatt. Szoval ha kapna rendes storage-ot maga ala a regi i7 akkor az a vilagbol kimenne meg a mai napig... :)

    [ Szerkesztve ]

    Én mondol, Maga mondol, Én mondol. Így kell normál beszélgetni...

  • feketebirka

    csendes tag

    válasz imibogyo #29 üzenetére

    Az, hogy milyen proci éri meg neked jobban, nagyon függ attól, pontosan milyen szoftvereket használsz. Nyilván ha olyanok vannak túlnyomó többsébben, amik a memória sávszélességet eszik, akkor édes mindegy, hogy milyen procit veszel. A sok apró, független feladat pl. nem jó többmagosnak, mert elaprózzák a cache-edet. Tapasztalatból úgy gondolom, a többmagos prociknak akkor van előnyük a magasabb órajelen futókhoz képest, ha vannak több szálon (azaz azonos virtuális címtartományon) hatékonyan futó alkalmazások, mert akkor a több mag előnye megvan, és a közös cache-é is. Bizonyos videokodekek ilyenek. Azt ki kell tapasztalni, hogy hány szálon futtatva tudják még a rendszert hatékonyan kihasználni. Érdemes megnézni, hogy vannak-e még szűk keresztmetszetek a rendszerben, mert pl egy nem megfelelő disk alrendszer is odavághatja a teljesítményt (tök cuki nézni, amikor a procik wait-ben csücsülnek 50-60%-ban). Esetlegesen lehet lényegesen több RAM-ban gondolkodni, így bizonyos ideiglenes fájlokat lehet tmpfs-re írni (ha itt bizonyul szűknek a keresztmetszet). Azért én VM-ek helyett meggondolnám az LXC használatát is.

  • Döglött Róka

    veterán

    válasz imibogyo #29 üzenetére

    Ha 40-50 ember hasznalja erdemes 4 virtualis geppel nekiesni. Gepenkent 12 user nem fogja lassitani a rendszert, 4 vcpu 8-16 giga ram, ha fejlesztok vagytok (pont nemreg epitettem sap fejlesztoknek vm-et). A hattertar mellekes, egy jo SAS disk boven eleg, inkabb azon legyen a hangsuly, hogy az egyideju felhasznalokat tobb gepre osszatok el.

    En 16 maggal, es min 64 giga rammal kezdenek.

    Altalanos celok alatt mit ertesz? DHCP, AD, SQL? Mert akkor lehet mar ket gep kellene (amugyis a redundancia miatt).

    Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Új hozzászólás Aktív témák