Új hozzászólás Aktív témák

  • kali

    legenda

    válasz nbg #14 üzenetére

    nem véletlenül vontam párhuzamot a két technológia/párosítás között, mind a kettőnél pont azt látják tévesen a nem hozzáértők.
    a következő hozzászólásodban még tetézed is, szóval csak nem gondoltam/gondoltuk rosszul...
    sokan nincsenek tisztában vele, hogy - sarkítani fogok az érthetőség kedvéért - a mért sebesség nem azonos a kapcsolat sebességével, és ha valaki csak a mért sebesség alapján kritizálja az eszköz specifikációjában megadott értéket, hogy annyit nem tud, akkor téved, mert nem ismeri a különbözetet.
    amely sebességet megadnak egy eszköz esetén, azt bizony tudja - ha minden feltétel adott -, a kapcsolat sebessége annyi is - ez wifi esetén is igaz, azért hasonlítottam ahhoz, talán az eszközhöz legközelebb álló párhuzam -, de mérésre abból csak a hasznos adat kerül, viszont a forgalom elengedhetetlen részét képezi a szükséges körítés, és minden együtt adja az eszközre írt sebességet.
    azért írják rá a használt technológia szabványos maximális sebességét, mert azt - megfelelő feltételek mellett - tudja is az eszköz, az más kérdés, hogy a felhasználó nem annyit mér, de annak ismerni kell az okát, és akkor érthető, hogy miért azt az értéket adják meg.
    ezzel az erővel, számtalan más eszköz esetén is lehetne kritizálni, hogy nem tudja a ráírt értékeket, pedig ez nem, vagy csak részint igaz, utóbbi esetben viszont okkal.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák