Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    válasz Sotho #14599 üzenetére

    Akad egy-kettő, ahogy Steam előtt is akadt. :D

    Mos pihi van egy jóideje, mert a teljesítési és az elvárásokkal szembeni megfelelési kényszerből eredező stressz annyira nem hiányzik pluszban az életemből. Ettől függetlenül a Pandaemonium él és virul, a srácok aktívak, fent vagyunk Disocordon, dehumanizer és xiphos indul a közelgő HoQ 2v2 TDM ligában, ahol dehu már admin.

    A magam részéről az utóbbi évben visszatértem gyerekkorom másik nagy szerelméhez, a klasszikus Doomhoz, és az utolsó 6 hónapban nem is játszottam mással (pedig hegyekben állnak az érintetlen PC/PS3/PS4 gémek a polcon...). Itt legalább másoknak még nincsenek elvárásai velem szemben, csak magamnak, szóval kevésbé stresszes, meg ettől elvonatkoztatva az id Tech 1-es környezetek mindig is a szívem egyik szép nagy csücskét elfoglalták, eszméletlen hangulatosak és visszaküldenek egy olyan korba, amikor nem csak minden lehetséges volt, de egyszerűbb is. Amúgy nagyon skilles game; a Doomnak is van ám movement bibliája. :D

    Érdekel a speedrun és mapping része is a dolognak, bár egyelőre leginkább az ismertebb minőségi WAD-okat tuszkolom végig, Ultra-Violence only ofc. Eddig ezek voltak meg (TUD + Doom 2 többször, de hát azokat ki számolja):

    The Ultimate DOOM (ep 1-ep 4)
    SIGIL (ep 5)
    DOOM II
    No Rest for the Living (Doom 2 expansion by Nerve Software)
    TNT: Evilution
    The Plutonia Experiment
    Plutonia 2
    a Plutonia Revisitedben map 19-nél járok
    Doom Zero
    Scythe
    Vanguard
    Valiant
    Japanese Community Project <3
    Epic
    Memento Mori
    The 64 kB Challenge: Vanilla Selection
    John Romero's E1M4b (Phobos Mission Control)
    John Romero's E1M8b (Tech Gone Bad)

    Meg igen aktívan részt vettem egy készülő megawad első elkészült (óriási és hipperrészletes) mapjának béta tesztelésében (Hell's Farthest Shore: Command Center by LordEntropy); szerintem ennyi szöveges inputot nem sok mapper kapott eddig. :DDD
    Illetve a héten elkezdtem az alapjátékokat végignyomni minden mapon pistol start/no save-vel (UV-n) is, eddig a Doom 2 és a Doom 1 episode 2 és episode 3 van meg, de haladok tovább, szépen sorban.
    Főleg Crispy Doom pörög, amihez MBF vagy Boom kompatibilitás kell, ahhoz DSDA Doomot használok (PrBoom+ fork, csak jobb), de a Chocolate Doomnak is van egy kis saját szeglete az szüvemnek tövin. Persze a GZDoom is nagy királyság, de amit nem kifejezetten ehhez csináltak, arra nem ezt használom, mert más a mouse code és a fizika, nem speedrun legal cucc. PvP multiplayerre meg Zandronum.

    A közvetlen lejátszási (WAD) listában most ezek vannak:

    Lunatic (by skillsaw, nyami)
    Alien Vendetta
    Ancient Aliens (just wow)
    Eviternity (just wow No. 2)
    Lost Civilization (just wow No. 3)

    +Wolfenstein: Blade of Agony (igen, ez egy ----> Doom mod <-----!)

    Meg még 56 másik :DDD

    Amúgy brutális mennyiségű quality wad/megawad/mod/textúra pakk/midi pakk/tool/asset van, szerintem nem túlzok, ha azt mondom, az ember egy életre el van látva még akkor is, ha nem játszik ezentúl mást. Durva. Meg aztán a community él és virul, folyamatosan jönnek az új anyagok, némi multiplayer scene is van, szóval nem döglött a paci, hanem délcegen nyihog, sőt, a Doom (2016)-nak és a Doom Eternalnak köszönhetően a második reneszánszát éli.

    És hamarosan co-op LAN várható. :D Valószínűleg a Memento Mori 2-t fogjuk pirítani Crispyvel.

    [ Szerkesztve ]

    SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

Új hozzászólás Aktív témák