Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz PhoenixK #9889 üzenetére

    Továbbra is csak azt mondom, hogy attól, hogy nekem PS3+plazma párosításom van még nem kötelező burzsujnak lennem, jogom meg pláne lehet ahhoz, hogy problémázhassak az újonnan megjelenő PS3 játékok árain. Ha belegondolsz valahol nonszensz, hogy 4 darab játék árából (pl. ha a MM-ban kapható PS3 játékok árait nézed - 18-20 eFt) meg tudod venni magát a PS3-at. Továbbmegyek: 8-10 darab játék új árából lazán megveszed a plazmát/LCD-t. Miért is ne lehetne ezen elgondolkozni?

    A játékélményről meg szerintem LCD-TV tulajdonosként Te sem gondolod komolyan, hogy ugyanolyan élmény 17"-os CRT monitoron játszani, mint egy 42"/50"-os LCD-n/plazmán.

    Ugyanakkor én nem érzem azt, hogy a plazma/LCD TV-k manapság elérhetetlenek lehetnének a legtöbb ember számára, egyrészt, mivel CRT-t már nem is kapsz, másrészt meg 200 eFt-ból megvan az 50"-os HD-Ready plazma, 180 eFt-ból a 42"-os fullHD, de LCD-t már 100 eFt környékén is hozzávágnak az emberhez/belépőszintű 42"-os plazmát 140 eFt-ért. Ugyanilyen árak voltak a CRT korszakban is, volt CRT 250-300 eFt-ért is (sőt!) és akkor is volt TV-je az emberek 90%-ának. Persze, nem vesz az ember minden fizetéséből újat, de nem is kell, mert ezek TARTÓS fogyasztási cikkek, spórolsz rá, összejön a pénz és megveszed. Egy játék nem tartós fogyasztási cikk, az ára viszont magas.

    Az ember szívesebben kiad 200 eFt-ot egy nagy TV-re, ami adott esetben éveken keresztül kényelmét/szórakozását szolgálja, örömét leli benne nap mint nap. Ehhez képest egy 16-20 eFt-ért megvásárolt játék meddig köt le? Egy hétig? Kettőig? Na erről beszélek, ezért mondom, hogy eltérő az értékrendünk. Én maradok a használt játék vásárlásnál, mert nekem egy játék (legyen az akármilyen jó is) max. 8 eFt-ot ér. Most erre lehet azt mondani, hogy akkor minek vettem PS3-at, de én meg erre azt mondom, hogy eddig minden játékot meg tudtam venni ez alatt az árszint alatt, és nem évekkel azok megjelenése után. Akkor most miért is kelljen szégyenkeznem amiatt, hogy sokallom a tizen x eFt-ot egy játékra?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák