Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szasanyi

    félisten

    válasz skylinelaca #9262 üzenetére

    Nem tudom, én a teljes játékot telepítettem, nem a demót. Ott alapból nem volt bekapcsolva a törésmodell, menüben kiválasztva én kapcsoltam be. De 4xAA + 16Aniso mellett igen jól néz ki a játék! :K

    DM-Fan: nem tisztem megítélni azt, hogy mit és hogyan csinálsz! A te életed, a te dolgod, a te felelősséged. Olyat se mondtam, hogy haszontalan tagja vagy a társadalomnak, mert még nincs gyereked. Sőt, akkor is lehet hasznos tagja, ha nem lesz.. és fordítva! Szóval félreértetted kicsit, mert nem személy szerint neked szántam, és rád értettem amit írtam. Viszont két dologra akartam rámutatni:
    1. az általad is említett, elferdült értékrend ilyen téren is tetten érhető - társadalmi szinten, és nem egyéni problémaként! Nem a család, és a tisztesség az előre valóbb (túl)sok esetben, hanem a... nem is tudom hogy fogalmazzak... a harácsolás, a mának és az élvezeteinknek élés. :U
    2. milyen ország, társadalom az, ahol normális szemlélettel - és kis túlzással, és gazdag szülői hátteret nélkülözve - te kerülsz hátrányba? Mert felelőségtudó, tisztességes családfő vagy, korlátozott jövedelem lehetőségekkel?
    Én egyébként most így ugyanúgy döntenék mint ~18 évvel ezelőtt, szóval nem bántam meg semmit! Nem is kimondottan panasznak, vagy magyarázatnak szántam ezt a 2 gyerek dolgot, de tény, hogy az állam/társadalom igazából NEM díjazza ezt. :(
    Egyébként ha lényeges változás nem történik (márpedig az eddigiek alapján az esély nem túl sok rá), kíváncsi vagyok 10-15 év múlva is ez lesz-e a véleményed, amikor mondjuk már van 2 gyereketek.
    Aztán neked is megmondja a frankót egy tizenakárhány évvel fiatalabb, gyermektelen ember, ugyan ne apellálj már, vedd tudomásul, hogy neked van két gyereknek, ami (az egyéb, családi kiadásokkal együtt) elviszi az átlagjövedelmetek nagy részét, oszt ez van, ne akarjál többet... se magadnak, se a gyerekeidnek. ;]

    Nyugati az ország, de keletre tart. Már megint... Nálunk visszafelé jár az óra?

Új hozzászólás Aktív témák