Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #9251 üzenetére

    Első körben leszögezném, hogy én sem vagyok milliomoscsemete, akit pénzzel tömnek a szülei, másrészt nem vagyok adócsaló vállalkozó, vagy a zsebeit tömő politikus/állami cégvezető, akik milliókból élnek havonta. Pontosan a magyar átlagkeresetet viszem haza minden hónapban, amiért napi 9-10 órát dolgozom, nem kevés stresszben. Ráadásul olyan helyen dolgozom, ami az ország érdekét szolgálja. Ezen felül nekem is van családom, akikért felelősséget kell vállaljak, bár gyerekem még nincs, ez tény és tudom, hogy ezzel egyelőre sokat spórolok, de ez az én döntésem, mint ahogy az is a Tied, hogy kettőt bevállaltál.

    Én nem akarom menteni sehol sem a PS3-at, nem is akarom magyarázni a Blu-Ray létjogosultságát, mert véleményem szerint nem kell magyarázni: létjogosultsága van és kész, ez már ott bebizonyosodott, hogy nem gyártanak több CRT TV-t, csak HD-Ready és fullHD készülékeket, ami alá pedig kell a kraft. Létjogosultsága van, mert az USA-ban lassan már senki nem vesz DVD-t, annyira erős a Blu-Ray lobbi és annyira nyomottak az árak.

    Továbbra is fönntartom, hogy a búvalb*szott magyar mentalitás nem ellenérv a Blu-Ray-jel szemben, mit mondanának erre a mélyszegénységben élő balkáni, afrikai, ázsiai falvakban lakók, akik azt sem tudják, mi az a Playstation, de még úgylehet TV-t is csak fényképen láttak. Nekik egy mikrosütő is fölösleges, létjogosultság nélküli vívmány, merthát ott ég a tűz a sátor közepén.

    Az, hogy Te nem veszel 4 eFt-ért filmet, még nem jelenti azt, hogy más sem vesz ebben az országban. Én ebből a nem túl combos fizetésemből lakáshitelt törlesztek, fizetem a rezsit, megveszem az ételt, ruházkodok és akármilyen hihetetlen is, de havi szinten veszek pár filmet. Azért teszem ez utóbbit, mert ez a hobbim, ez jelent számomra kikapcsolódást, ami hozzátartozik az egészséges élethez. Nekem nem az okoz örömöt, hogy letöltök (lehet szépíteni, de igazából ellopok) x száz darab filmet havonta és azt se tudom, mikor nézzem meg, hanem az, hogy megveszek 4-5 filmet, amit igazán kedvelek, hogy azt foghassam a kezemben, artwork-kel együtt, extralemezzel együtt, aztán odatehessem a polcra a többi kedvenc közé és ha úgy tartja kedvem, bármikor levehessem, becsapjam a lejátszóba és megnézzem, vagy csak simán azért, hogy gyönyörködhessek a gyűjteményemben. Tudom, hogy sokan erre sajnálják a pénzt, meg luxusnak tartják, én nem, mert ki tudom gazdálkodni és szerintem sokan ki tudnák azok közül is, akik soha nem vesznek eredeti lemezt. Persze ez nem azt jelenti, hogy én is hanyatt-homlok rohanok az új kiadványt megvenni méregdrágán, mert okosan, türelmesen jóval olcsóbban is megkapom előbb-utóbb akcióban. De nekem meg engedtessék már meg, hogy ne kelljen magyaráznom, hogy miért jobb a Blu-Ray a DVD-vel szemben (annak ellenére, hogy nekem is DVD-vel van tele a polcaim többsége).

    Csak tudod én joggal döngethetem a mellem, hogy legyen olcsóbb a Blu-Ray, mint spec. azok, akik életükben nem vettek egy rohadt eredeti DVD-t/Blu-Ray-t sem. Mert hogyan lehetne olcsóbb valami, ami nem fogy? Én spec. elég pénzt tömtem már a kiadók/forgalmazók zsebébe filmvásárlással, ezzel még jópáran vagyunk így ebben az országban, csak sajnos nagyon sok olyan ember van, aki az anyagi helyzetére hivatkozással nem vesz eredeti lemezt, pedig bőven megtehetné. Ez a probléma a társadalmunk minden területén, hogy csak a szánk jár, de tenni nem vagyunk hajlandóak az ügyünkért. Ezt megfigyelheted, ha bármelyik nap bekapcsolod a TV-t és megnézel egy híradót. Nem a kormányban, nem az adó- és TB rendszerben kell keresni a problémát, ez az, amit az átlag magyar soha nem fog megérteni. A problémát magunkban kell keresni, mert közülünk kerülnek ki a politikusok, akik a törvényeket hozzák. Senki más nem tehet a kialakult állapotokról, csakis maga a nép, mert kevés kivételtől eltekintve mindig mindenki csak a saját, önös érdekeit tartja szem előtt és magasról tesz a közre. A politikus sem tudná megtenni, amit megtesz, ha Te meg én és a többiek nem engedjük neki. ...és ez így megy már ebben az országban a honfoglalásig visszamenőleg. Nekünk magyaroknak lételemünk, hogy egymás torkának essünk, és lesz a vesztünk is egykoron. Nem is merek már híradót nézni, mert elhányom magam attól, amit egymással csinálnak akár a politikusok, akár az egyéb közszereplők, akár a magánemberek. Ezért nem haladunk sehova és húz el mellettünk mindenki. Az intolerancia országa vagyunk és mindenki más problémái fontosabbak számunkra, mint a sajátunk, mert nekünk az a fontos, hogy kifelé mutassunk, de magunknak semmit ne nyújtsunk. Nade nagyon eltértünk a tárgytól, ez már közélet, politika topic.

    Egy szó mint száz, szerintem igenis meg kell nézni, hogy mi van máshol, mert ha nem lebeg a szemed előtt célként az, ami ott van, akkor soha nem is fogsz eljutni oda. Neked is tenned kell azért, hogy ez legyen, a sült galamb senkinek nem fog a szájába repülni. Lényeg az, hogy megmaradj becsületesnek, még ha nehéz is!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Paarthurnax

    senior tag

    válasz szasanyi #9251 üzenetére

    Szasanyi igazad van a te szemszögedből nézve ezekkel a dolgokkal kapcsolatban, de ez is egy iparág és mindenki pénzt akar csinálni belőle. Szórakoztató ipar, nem kötelező szerencsére és csak az csinálja akinek telik rá, mert a szolgáltatók minél több pénzt akarnak keresni. Magyarország nem célpiaca egyelőre ennek az iparágnak és nagyon nagy luxus kiadni 16 ezer Forintot egy játékra annak aki az átlag keresetből él. Persze ennek ellenére a jó marketing miatt az átlagfizetésből élő magyar is ugyan olyan élvezeti cikkeket szeretne használni, mint a gazdagabb államokban élők. Új kocsi, HD TV, Playstation, stb., de képtelen még hitelből is ugyan ezeket megvásárolni úgyhogy inkább panaszkodik, hogy túl drága, pedig nem az. Szerencsére én kihajóztam egy másik világba, ahol nem jelent problémát, mert kb 4-5 órát kell dolgozni ahhoz, hogy megvegyek egy PS3 játékot és ez egy átlag fizu. Ez a célpiac, a gyártók ennek megfelelően lövik be az árakat és nem érdekli őket, hogy a piac alsó szegmensében lévő vásárlók nem tudják ezeket megengedni. Az előttem szólónak meg abban van igaza, hogy miért kell ilyen luxus cikkek miatt panaszkodni, amikor nem is olyan messze Magyarországtól az emberek éhesek és örülnek ha van hol lakniuk. Minden relatív.
    Egyébként nem tudom otthon van e ilyen, de pl. itt a Killzone 2 árát levitték felére, kb. hétezer Forintra, mert régebbi. Így aztán már egyáltalán nem drága. Használt játékokat be lehet cserélni újakra, volt hogy beadtam négy régit és kaptam egy újat, vagy olyan is volt, hogy vettem egy használt PS3 játékot potom áron. Lehet ilyen kellene otthon is, hogy használtan eladni játékokat.

    Diablo 3 - BoGyesz#1484

Új hozzászólás Aktív témák