Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #8741 üzenetére

    Sajnos én is azt érzem, hogy nem nagyon érkeznek tömegével az 1080p-ben futó címek, amit anno annyira beharangoztak és némelyik multiplatform címnél (ami csak 720p-ben fut) is azt érzem, hogy a PC-men még fullHD felbontásban is valahogy könnyedebben fut. Nem tép, nem swap-pel PS3-mon sem, csak valahogy mintha PC-n zökkenőmentesebben és nagyobb framerate-tel szaladna ugyanaz a cím, ráadásul magasabb felbontásban.

    Engem nem érdekel, hogy ez abból adódik, hogy a programozók nem tudnak PS3-ra optimalizálni, vagy abból, hogy ennyit tud a vas, teljesen hidegen hagy. Azért adsz ki egy valag pénzt a szoftverre, hogy maximálisan élvezhető legyen. Ha ezt nem képesek hozni, akkor ismerjék be, hogy rosszul kalkuláltak a tartalék erőforrással és kész, majd a PS4 hozza az elvárható szintet. De ez a marketing duma, hogy "már közel járunk, hogy kihasználjuk a vas 100%-os teljesítményét" szerintem is uncsi. Ha ez így van, akkor lássuk, lehet bizonyítani, lassan 3 éves a konzol. Ha ennyi idő alatt nem voltak képesek megtanulni a programozók a magok tökéletes kihasználását és a maximális optimalizációt, akkor részben az is a Sony sara. Alkosson olyan rendszert, amit könnyű programozni, vagy pedig lássa el a játékkészítőket megfelelő szakmai segítséggel, képzéssel. Ha ebbe nem invesztál, akkor meg ne sírjon, hogy veszteséges a PS3 üzletág. Persze, hogy az.

    Szerintem meg az a nagy helyzet, hogy hiába erős a Cell, a GPU lomhaságát egy idő után nem tudja kompenzálni. Ha ez így volna, akkor a PC-kbe se kellene combos VGA-t vennünk, csak bele kéne csapni az alaplapba egy QuadCore procit, azt hadd menjen. Ott sem így van. Véleményem szerint már bőven elérte ez a konzol azt a határt, amit ki lehet hozni belőle, csak ezt fáj a Sony-nak beismerni. Ettől függetlenül biztos sok gyönyörű és élvezetes játékot kapunk még PS3-ra (pl. én az Uncharted 2-re nagyon kíváncsi vagyok), de véleményem szerint az ilyen játékok elkészítéséhez az kell, hogy alapvetően PS3-ra íródjanak és egy olyan banda készítse őket, amely az utolsó porcikájáig ismeri a gép minden darabját és tulajdonságát. A multiplatform címek (kevés kivétellel) szerintem egyre nehezebben fognak elvárható teljesítményt nyújtani PS3-on, különösen, ha megjelennek az új generációs grafikai motorok (pl. id Software - Tech5 motor). Nem véletlen, hogy a Crysis nem jelent még meg PS3-ra, össze is sz*rná magát alatta a gép.

    Ettől függetlenül számomra még mindig nagyobb élményt nyújt konzolon játszani, és nem csak a nagyobb képméret miatt. Van valami többlettartalma, mégha alacsonyabb is a felbontás és framerate.

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák