Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Qbász #31621 üzenetére

    Nem kell "megfenyegetni" őket, csak valóban nem az msn az ilyen jellegű reklamációk legjobb intézési módja. Telefonon, személyesen tényleg határozottabban lehet fellépni, nincs lehetőség arra, hogy semmibe vegyék az embert. Ha meg írásos dologhoz ragaszkodsz, akkor e-mail, részletesen leírva a problémát, ahol nincs lehetősége közbeszólogatni, mint chat-en és kénytelen válaszolni is. Plusz ugye következetesnek kell lenni és nem szabad annyiban hagyni a dolgot, ha nem kapod meg a cserét! Nyertem én már meg vitát így a Nokiával szemben is, ott sem vezetett sehova a honlapon való űrlapkitöltögetés. Telefonos beszélgetések és párhuzamosan több helyre küldött e-mail-ek vezettek végül eredményre, plusz kellő kitartás, aztán végül látták, hogy nem tudnak levakarni, plusz igazam is van. Egyébként a legtöbb helyen hajlamosak elhajtani, ez ma Magyarország (menj fel a homárra, tele van ilyen sztorikkal), ezért mondom, hogy soha nem szabad annyiban hagyni, ha igazad van!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ldave #31623 üzenetére

    "Ami nekem nem szimpi az 576-nál, hogy gyakran bontva van a játék"

    Mert valószínű, hogy utolsó példányt, tehát kiállított darabot kaptál. Azoknál csinálják ugye, hogy amíg kint van a polcon a játék, addig kiveszik belőle a korongot, hogy a vérpistikék ne tudjanak hazatiplizni a boltból a játékkal fizetés nélkül. Más kérdés, hogy annyiért, amit az 576 nagy átlagban elkér egy játékért, én is elvárnám, hogy legalább fólia legyen rajta. Párszor voltam kénytelen ott vásárolni, amikor nem volt máshol egy adott játék CE kiadása, hát, szívtam is a fogam az árakon. Talán egyszer futottam bele olyanba, hogy olcsón vettem náluk játékot, de az sem az ő érdemük volt, mivel az EA akciózott és még a Tesco-ban is annyi volt a játék, csak az 576 közelebb volt.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #31625 üzenetére

    Hát, szerintem az 576-on kívül nem sok olyan konzolbolt van, aki nem kereskedne warezolt géppel, pláne, ha használtat is tartanak. Onnantól kezdve már vicces a story, hogy haverod eleve ilyet keresett. Ezt pl. az 576-ban eleve nem is tudta volna megtenni.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #31627 üzenetére

    Ebben még kb. az is benne van, hogy ők is benézték. Aki eleve buherált gépet akar, annál benne van, hogy így jár, én nem is ilyen tekintetben beszéltem a boltról. Ettől függetlenül én továbbra is csak ajánlani tudom a őket, számos vásárláson vagyok túl náluk, mindig korrektebbek voltak, mint akármelyik másik üzlet, akár az árazást, akár az előrendelést és a termék megérkezéséről való értesítést (rögtön hívtak, hogy mehetek, volt, hogy már érkezést megelőző nap szóltak, hogy reggel veszik át és mehetek nyitásra) tekintem. Csomó esetben vettem náluk játékot olyan áron, hogy abból az 576-ban épp a fele jött volna ki ugyanazon cím árának. Ennyi.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #31633 üzenetére

    Árulnak garanciális konzolt, új- és használt játékokat, utóbbiban rendkívül gyorsak és olcsók, korrektül kezelik a vevőket, a honlapjuk is rendkívül igényes, friss és informatív, hetente kapom a részletes hírleveleket az újdonságokkal, akciókkal minden platformot illetően. Innentől kezdve szerintem az bukik náluk, aki eleve seftelt, illetve régi cuccokkal kavar (flashelt gép, már nem garis gép javíttatása, stb.), mint a haverod is. Erre meg - valljuk meg őszintén - bárhol megvan az esély, a használt/bontott cuccal a kereskedők 95%-a átvágja a vevőt. Ha játék kell, első körben őket nézem és ajánlom másnak is, mert az egyik legolcsóbb és leggyorsabb bolt a Konzolok Szervize.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sundesz #31638 üzenetére

    Semmi baja nem lesz, már legalább 5 éve fogadják az 1080p jelet a HD-Ready modellek is, aztán leskálázzák a saját natív felbontásukra (1024x768-ra vagy 1366x768-ra). Szép, meg jó ez a 3D HD-Ready, de sajnos eléggé parasztvakítás, az ilyen felbontáscsökkenés nem igazán tesz jót az 1080p-ben sem épp makulátlanul festő 3D-nek, ezért nem is nagyon szoktuk javasolni a 3D-s HD-Ready modelleket. Persze, ha alkalmi vétel volt, az más tészta. Mondjuk már kérdés, hogy a PS3 elve kevés ahhoz hardveresen, hogy akár 2D-ben is futtasson normális címet 1080p-ben, nemhogy 3D-ben, így a fentiek leginkább a 3DBD-re vonatkoznak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #31693 üzenetére

    Analóg csatlakozásnál mindegy, ott ígyis-úgyis szar lesz a képminőség. DVI és HDMI-csatlakoztatásnál viszont kell a HDCP támogatás, anélkül semmilyen megjelenítés nem lesz.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #31696 üzenetére

    Szerintem igen, a HDCP tipikusan a HD-képátvitel követelménye, RCA-kimeneten keresztül is bármit köthetsz a PS3-ra a mellékelt gyári kábellel (sárga RCA), lesz kép, gyanítom, hogy ez a D-Sub-os átalakító kábel ugyanúgy lebontja analóg jelre a dolgot, tehát elvileg kell, hogy legyen kép a D-Sub-bemenetes monitoron. Hozzáteszem - soha nem próbáltam ilyen kábelt, tehát biztosat nem tudok mondani - nekem HDMI-vel van rákötve az erősítő - arra a plazma. Más kérdés, hogy a kép várhatóan jóval gyengébb lesz így D-Sub-on, mint egy DVI, vagy HDMI-bemenetes megjelenítő esetén.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz SektorFlop #31699 üzenetére

    Talán mégsem annyira eredetiek? Próbáld meg fordítva berakni a lemezt. :D

    Viccet félretéve: a korábbi olvasófejek külön diódát tartalmaztak a BD és a DVD olvasáshoz. Elképzelhető, hogy a DVD-olvasó diódája meghibásodott a gépedben.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz SektorFlop #31702 üzenetére

    Akkor ezek szerint nem európai géped van, ami nem szereti a 2-es régióba tartozó DVD-ket. Az írott lemezek többnyire régiózár-mentesek, azok azért működnek, az Xvid meg eleve más tészta.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz chubii #31756 üzenetére

    "Viszont Crysisban néha elég sokáig tart mire a gép talál egy elérhető szobát az egyes játékmódokhoz."

    Pontosan ezért bosszantó még inkább, amikor úgy foglalsz el egy slot-ot fél órára, hogy nem is ülsz a gép előtt, kiszorítva ezzel mást, aki meg játszani szeretne.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz chubii #31765 üzenetére

    A legtöbb Friend Request-et COD4 és Alien versus Predator, Little Big Planet, illetve Mortal Kombat közben kaptam. Mondanom se kell, egyiket sem magyar felhasználóktól. A legtöbbje brit, német és francia user volt.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Olyasmi #31792 üzenetére

    Jó lesz így! Vissza is fogod tudni másolni a PS3-ról a dolgokat később!

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #31809 üzenetére

    Egyértelműen működő megoldás - de vigyázz, nem hajszárítóról, hanem hőlégfúvóról van szó, ami több száz Celsius fokos levegőt képes fújni. Ezáltal az eltört forrasztások meglágyulnak és újra összefolyhatnak, de a megoldás általában egyáltalán nem tartós, van, hogy csak napokat megy utána a készülék és újra leválnak a lábak. Ezen felül ha nem jól csinálod, akkor nagyobb kárt is okozhatsz, megfőzhetsz vele alkatrészeket, illetve olyan forrasztásokat is feloldhatsz, amelyek korábban jók voltak. Szóval nem igazán javallott a művelet. A korrekt megoldás ezen esetben a BGA reball-ozás, de ahhoz megfelelő felszerelés kell, ami meg nem olcsó.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Edgeri #31817 üzenetére

    Én úgy vagyok vele, hogy lassan 4 éves lesz a 40 GB-os FAT-em, innentől kezdve meg minden nap ajándék. Bőven megszolgálta már az árát, egy szavam sem lehet, ha beszarik, nyújtott annyi szórakozást, ami miatt nem sajnálom az akkor ráköltött összeget. Persze én is örülnék, ha még legalább ennyit menne, ezért is csináltam meg tavaly a nagygenerált, bízva abban, hogy azzal is hozzá tudok járulni a hosszabb élettartamhoz.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dilipok #31824 üzenetére

    Ne légy benne olyan biztos, hogy soká lesz! Egyre több hírmorzsa érkezik az új gépről, nem lennék meglepve, ha jövőre bedobná a Sony. Én inkább a visszafelé-kompatibilitás miatt aggódom, mivel teljesen más architektúrát terveznek, mint amilyen a PS3 volt, így szinte 100%, hogy a PS3 játékok nem lesznek majd használhatók az új gépben.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79125504 #31826 üzenetére

    Ha megnézed, hogy a PS2 milyen hosszú életciklusú lett, szerintem annyira azért nem kell félned, hogy holnaptól megszűnne a PS3 támogatottsága.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #31831 üzenetére

    Biztos vagyok benne, hogy legkésőbb 2013-ban itt lesz az új PS. Ha csak 2015-ben jönne ki, a Sony el is áshatná magát, egyszerűen megenné a konkurencia és a mellette elrohanó technológia: lassan már mást sem kapsz, mint fullHD megjelenítőt, a PS3 meg már a 2006-os megjelenésekor sem tudta ilyen felbontásban futtatni a játékokat, ami tarthatatlan, mikor már a tabletek felbontása is átlépte idén az 1080p-s felbontást. Már 3 éve is azt jósoltam, hogy 2012-ben megkapjuk a következő generációs PS-t és továbbra is fenntartom ezt. Igen sokat beszélnek már az új gépről. Szerintem az E3-on ez lesz a Sony nagy bejelentése.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #31836 üzenetére

    "Nem hinném hogy annyira gáz lenne hogy a jelenlegi konzolok 720p körüli felbontásokon futtatják a játékok többségét."

    Ilyet csak az mond, aki nem látta ugyanazt a címet PS3-on és PC-n futni egymás mellett, ugyanolyan megjelenítőn.

    "Ez csak téged zavar."

    Hát, ebben nagyon tévedsz!

    "Megfelelő távolságból nézve nem nagyon lehet fullhd és 720p-s tartalmak között különbséget tenni."

    Hát igen, ha kellően messze megyek, akkor tulajdonképp még a Sega Megadrive grafikája sem rossz. Értem én, hogy mire gondolsz, de ugye ilyesmire nem igazán kéne hivatkozni 2012-ben. Eleve érdekes, ha nem a natív felbontásán járatod a megjelenítőt, ott már mindenképp felskálázásra kell, hogy sor kerüljön, ami megintcsak nem kedvez a minőségnek. Ráadásul egy középszerű PC is lazán nyomja az 1080p felbontást és azt hiszem megállapodhatunk abban, hogy nagyon nem ugyanannyi részlet van az egyiken, mint a másikon. A másik fő probléma, hogy a csökkent felbontáson túlmenően a PS3 eleve gyengébb minőségű textúrákkal számol és akkor már nem is beszélnék a sok esetben alkalmazott 30 FPS-es lock-ról a PS3 címek esetében. Lehet hozni persze pozitív példákat (ahogy tetted is az Uncharted 3-mal és a Killzone 3-mal), csak az a baj, hogy 100 játékból 2 ilyen van, így ezt nem nevezném relevánsnak.

    "Szerintem az amd apu-s ps4 kacsa hír lesz."

    Pont, hogy a Sony jelentette ezt be.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #31838 üzenetére

    Lassan 5 éve használok fullHD TV-t, egy 42"-os Panasonic plazmán kezdtem, most 50"-osom van, így én is tudom miről beszélek. Sajnos akámilyen messze megyek is a paneltől, látom azt az ordító különbséget, ami ugyanazon játék PS3-as és PC-verziója között van. Az a baj, hogy nem csak a felbontásban van különbség, hanem - ahogy írtuk korábban r3dsnake kollégával - textúrákban, frame rate-ben, Vsync-ben, de sajnos részletezettségben is: csomó tereptárgyat eleve kihagynak a PS3-as verzióból, a textúrák nem töltődnek be idejében, stb., ahogy azt sok esetben láthattuk.
    Persze, az vitathatalan, hogy vannak szép címek, de ezek szinte minden esetben az exkluzívok és azért azoknál is vannak problémák, csak ugye a játékélmény vagy az egyediség palástolja a dolgot. Ilyenekből meg jó, ha évente kettő megjelenik. A fullHD 3D futtatásról meg ne is álmodjunk, ahhoz végképp rettenetesen kevés a GPU, ha még 2D-ben is csak 720p-t (vagy annyit se) tud.
    Azért vannak az Uncharted 3 grafikai szintjét is bőven lelépő játékok PC-re is, nézd csak meg pl. a Mass Effect 3-at fullHD-ben. Hát, én az államat erősen a földön keresgéltem. A PS3 sajnos sehol nem tud olyan tesszelációt, ami ma elvárható lenne.

    A visszamenőleges kompatibilitást sajnos kénytelen lesz feláldozni, ez majdnem teljesen biztos, a Sony is többször megerősítette, hogy mellőzik a Cell-megoldást, mert nagy mellényúlás lett a nehéz programozhatósága miatt. Az architektúra-váltás viszont azt hozza, hogy a Cell-re írt és optimalizált játékok nem fognak menni más procin/oprendszeren. Ez olyan, mintha PC-s szoftvert akarnál MAC-re telepíteni.

    Nem arról van szó, hogy lebecsülöm a játékélményt - manapság is nagyon jól eljátszom az MK2-vel is, pedig itt van a tavaly megjelent MK is a polcon - de ez nem változtat azon, hogy bizony a kor elvárásainak meg kell felelni egy konzolgyártónak. Én ezért mondtam korábban is, hogy eleve rövidebb élettartamot szánnék egy konzolnak a gyátók helyében, a mai felgyorsult fejlődés miatt ezt igazán beláthatnák. Minden valamire való gyártó évről évre jön az olyan hardverekkel (lásd telefonok, tabletek), amelyek kétszer olyan gyorsak/kétszer olyan felbontásúak, mint az egy évvel ezelőtti modell. Ha figyelnek a visszafelé kompatibilitásra, akkor ez konzoloknál is megoldható lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Sundesz #31844 üzenetére

    Pontosan arról beszélek, hogy PC-n gyönyörű, a PS3-on meg rusnya és kvázi játszhatatlan az alacsony framerate miatt az ME3. És ez a grafikát illetően a multiplatform játékok tekintetében 95%-ban így van, hogy bizony a PC-s verzió nagyságrendekkel szebb és jóval gyorsabb.

    darky@: Hát, azért szerintem hozza azt a szintet, csak teljesen más környezet, nehezen összevethető. De írhattam volna más címet is, vagy hozhattam volna példának akármelyik multiplatform címet.
    De tedd a szívedre a kezed: a PS3 gyakorlatilag 2005-ös komponensekből felépülő hardver. Valóban azt akarod elhitetni, hogy többre képes, mint egy 2012-es hardver? Vagy azt, hogy nem kellenek az egyértelműen részletgazdagabb és sokkal simábban futó PC-s játékok mintájára egy új konzolra (következő PS) írt játékok?
    Ezért is írtam, hogy ma már biztos nem vennék PS3-at. A Sony kezdettől fogva mást sem csinál, mint ígérgeti, hogy most már majd jönnek a gépet teljesen kihasználó címek, aztán tudod mi jön: kétévente egy Uncharted vagy Killzone. Hát, én ennél kicsit többet várnék, pl. hogy a PC-verziónál többe kerülő multiplatform játékok is menjenek és nézzenek ki normálisan.

    A tesszeláció? Hát, jelen pillanatban eléggé úgy tűnik, hogy az új grafikus magokat erre gyúrják.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dani3l #31848 üzenetére

    De, ez volna a lényege, csak ez ugye akkor rögzült így a fejekben (a '90-es években), amikor a fejlődés még nem volt ilyen eszeveszett tempójú, mint manapság. Most, ha megnézed, akkor láthatod, hogy milyen tempóban váltják egymást a CPU/GPU generációk és hogyan fejlődik a játékipar évről-évre.

    Nincs ezzel gond, ezért is mondom azt, hogy ha egy gyakoribb generációváltást bevezetnének a konzolgyártók (mondok valamit: mondjuk 2 évente kijönne egy revízionált, frissített vas), de odafigyelnének a visszamenőleges kompatibilitásra - tehát hogy az újonnan megjelenő játékok fussanak a kettővel korábbi (értsd: 4 éves) konzolokon is, csak skálázza magát a játék a hardver teljesítménye alapján egy alacsonyabb részletezési szintre (ahogy az a PC-nél is működik), akkor volna döntési lehetőséged, hogy megér-e neked annyit az új konzol, hogy cutting-edge grafikát kapj, vagy jó neked a 4 évvel korábbi verzió hardveres teljesítménye is.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Olyasmi #31849 üzenetére

    Ha kábelen kötöd össze, akkor biztosan. WiFi-n nehezen - illetve ez ugye függ az 1080p anyag bitrátájától is, mert van 10 GB-os anyag is, meg 30 GB-os is ugyanazon filmből.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31868 üzenetére

    "Ja, és persze a grafika is ugyan az, nincs olyan hogy akinek nincs jó gépe, nézegetheti youtube-on, hogy hogyan futnak 1080p-ben ultra grafikán azok a játékok, amikkel ő is játszik mondjuk lowon."

    Na, nekem most is pont ez a bajom, mert látom a Youtube-on, hogy a PC-s verzió hogy néz ki 1080p-ben és az ráadásul olcsóbb is. PC-je meg a legtöbbünknek van a konzol mellett, adott esetben akár olyan hardveres adottságokkal is, ami elég az 1080p futtatáshoz. A jelenlegi, 4 éves konfigomon is elfut jónéhány cím 1080p-ben.

    Irányítást tekintve nem hinném, hogy az újabb/régebbi revíziójú konzolok tulajdonosai mást kapnának (ahhoz nem nyúlnék a generációk között sem), a hardveres skálázást meg úgy képzelném el, hogy mindenkinek azonos sebességgel fusson az adott játék, csak nyilvánvalóan a korábbi verziókon alacsonyabb részletezettséggel, az újabbakon meg magasabbal - tehát kikötném, hogy a 60 FPS-nek meg kell lennie mindegyik variánson - ez egyébként könnyen meg is valósítható. Szóval tényleg csak annak kéne fizetnie az új konzolért, aki szeretné a magasabb szintű grafikát - csomó PS3 tulaj úgyis arra hivatkozik, hogy nem a grafika a lényeg nekik. Lényeg, hogy nagyobb választási szabadságot adnék a konzol-vásárlóknak, mint most van nekik.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz ->Raizen<- #31874 üzenetére

    Nem sok időt adok és a Sony is be fogja ezt látni, hogy nem lehet máshogy életben tartani a konzolt, mint termékkategóriát. Manapság már nem lehet 8-10 évre tervezni egy készüléket, aki nem látja ezt, az vak. Sajnos a Sony-nál mindig hajlamosak lassan reagálni a piaci igényekre és mindig is különc cég volt, a saját kárukon tanulnak.
    Mostanában 3 olyan ismerősöm is volt, aki eladta a PS3-at és kicsivel kiegészítve az összeget inkább felturbózta a gépét. Ugyanúgy TV-re kötve játszanak vezeték nélküli egérrel/billentyűvel, csak "egy kicsit" jobb minőségben és a címek is olcsóbbak. Én eladni biztos nem fogom, de ha megdöglik, akkor biztosan nem veszek már újat.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz szasanyi #31876 üzenetére

    Ha visszaolvasol, pont azt írtam magam is az utóbbi pár HSZ-emben, hogy kizártnak tartom a visszafelé kompatibilitást a következő PS tervezett architektúrája miatt. Sajnálni fogom a gyűjteményem, ahogy gondolom Te is, de az várható volt, mikor elkezdtük gyűjteni, hogy egyszer az enyészeté lesz. Talán el lehet majd adogatni bagóért olyanoknak, akik megveszik akár háromszor is a PS3-at, ha tönkrement az előző. :( Ha megnézed, hogy újonnan mennyibe kerül most egy PS2, akkor fölösleges abban bízni, hogy a PS3-at majd egyszer megkapod 10-20 eFt-ért újonnan.

    Szerintem jövőre tuti, hogy itt lesz a következő generáció, de ahogy írtad is, ez nem jelenti azt, hogy a PS3 címek fejlesztése leáll majd.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz NeoExDeath #31888 üzenetére

    "Nem minden a felbontás. A PS3 gördülékenysége simán megér ennyi."

    Na, ezen besírtam! Milyen gördülékenységről beszélsz? Arról, hogy 25-30 FPS-re limitált sebességgel játszol egy játékot, ami PC-n 60 FPS-sel fut? Ne röhögtess már!

    "A magasabb felbontás mellett annyi szívás van vele hogy az durva, kb. el is ment a kedvem tőle pedig jó játék."

    Mire gondolsz? Nehezen dolgozod fel a sok részletet? Mert a PS3 verzió látványosan szegényesebb és nem csak ezen játék esetében, hanem a multiplatform címek döntő többségnél.
    A telepítésre gondolsz? Azt egyszer kell megtenni a PC esetében is, onnantól kezdve elfelejtheted. Egyébként meg a PS3 esetében is tudnék hozni egy pár címet (exkluzívot is, lásd: GT5), ahol beleőszülsz a telepítési időbe és abba, amíg lekúsznak a patch-ek.

    "A multiplatform címek esetében meg ne a több éves PS3-at ostorozzátok a PC mellett sztem."

    Nem ostorozza senki, tényeket közlünk - bár a Sony ígérete akkor egyenesen hazugság volt, hogy annyi még az erőtartalék a gépben és azt egyre inkább ki fogják aknázni a fejlesztők. Hát, egyre inkább nem teszik.

    knorbi77:

    Köszönöm, a többi ILYEN nevében is! Mi az, hogy ilyenek?! Ilyen erővel akinek meg tetszik, arra mindenki más mondhatná, hogy nekik meg azért jó így, mert igénytelenek! Azért vagyunk ILYENEK, mert joggal várjuk el, hogy a gyártó teljesítse az ígéretét, miszerint igenis fussanak 1080p-ben a játékok és ne legyenek szénné butítva grafikailag az egyébként olcsóbb PC-s verzióhoz képest? Ja, akkor én kérek elnézést.

    "atak rá 3D támogatást, blu-ray filmekhez is, erre az sem jó, mert az állítólag gagyi a ps-en"

    Nem tudom hol olvastál olyat, hogy gagyi PS-en a 3DBD, ez maximum annyiban igaz (de abban nagyon), hogy míg a PS3 (verziótól függően) bekap akár 200 Wh-t is, addig egy asztali BD-lejátszó 10 Wh-t eszik, emellett néma kussban teszi a dolgát, míg a PS3 egy "kicsit" zajos. Megintcsak telhetetlen az ILYEN, aki spórolna a villanyszámlán, kímélné filmnézés alatt a PS3-at és csendben nézné a filmet, ezért vesz egy BD-lejátszót, ugye?

    "És pontosan, ennyi éves géptől nem lehet elvárni, hogy mai szinten vigye a játékokat."

    Ezzel csak az a gond, hogy már újkorában sem vitte úgy a játékokat, ahogy papíron kellett volna neki és amiről a marketingduma szólt. A folyamatos gépbutításról meg hadd ne beszéljünk, ezerszer kiragoztuk. Ha meg nem megoldható hardveresen, akkor igenis adja olcsóbban a játékokat, ne legyen drágább (sőt, legyen jóval olcsóbb!), mint PC-re, ahol jóval különbül néz ki!

    "Mert szerintem ps-en r**adt jól néznek ki a játékok, a multik is, és az exkluzívak is. Pedig 2 magos proc. gépem van és fullHD-ban játszom rajta 23' FullHD monitorral. De a ps nekem is más élmény. A sok netezés, stb.. mellől jól esik néha kilépni és joy-al tolni a ps3-at."

    Hát, ha fullHD-ban tolod a PC-vel, akkor nem értem, hogy nem tűnik fel a szakadéknyi különbség mind grafikában, mind futási sebességben/minőségben a PC javára. A PC-vel ugyanúgy tudok kanapén fekve kontrollerrel játszani a plazmán, szóval ezt ne hozzuk már fel állandóan a PS3 mellett!

    "De miért kell csak azért hasonlítgatni, hogy kiderüljön, hogy a ps rosszabb-e..?"

    Ahogy szasanyi is írta: rosszul értelmezed. Nem azért hasonlítjuk, hogy kiderüljön melyik a rosszabb, mert ez nem kérdés. Hogy akkor minek van PS3-unk! Pontosan azért, mert voltunk olyan naivak és elhittük anno (2007-ben) a Sony-nak, hogy de jó lesz ez a gép. Pontosan az olyanok miatt, akik itt ajnározzák orrba-szájba mai napig, hogy hú de milyen jó! Hát hú...

    "Egyébként minden "PC gamer" haverom, aki átjön, le van nyűgözve a "PS élménytől". Jó nyilván rátesz az 5.1 is, de akkor is."

    Hát, hozzám meg nem egy PC-s ismerős jött már, miközben COD-oztam és szabályszerűen kiröhögtek, hogy mit bohóckodok még a PS3 ilyen gyér grafikájával! Hasonlítottad már össze akármelyik COD-ot PC-n és PS3-on? Mintha más játékkal játszanál. És igen, nekem számít a különbség, mert ILYEN vagyok!

    "Egyébként pl. a szasanyi féléket nem értem, akkor minek van ps-ed? Sőt, miért írsz egyáltalán ps fórumba?"

    Sokadszor húzzuk alá többen: azért, mert ez nem PS3-FAN KLUB, hanem tapasztalati topic. Ide nem ajnározni kell járni a PS3-at, hanem megosztani a tapasztalatot, márpedig a negatív tapasztalat is tapasztalat.

    "Bár még DM-Fan - tól megkapom a szokásos lehurrogást, hogy a ps egy f*s és mit képzelek."

    Ezt meg kikérem magamnak, soha nem írtam neked ilyet, de tudod vitatkozni érvekkel lehet, márpedig az nem érv, hogy de szerintem akkor is jobb, meg szerintem nagyobb élményt ad. Grafikai részletezettségről, futási minőségről beszélünk, nem játékélményről. Márpedig a tények makacs dolgok és teljesen egyértelmű mindenki számára (már aki nem elvakult), hogy melyik a jobb és mennyivel!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31905 üzenetére

    Akkor most olvass vissza pár HSZ-t, mert erre meg már tegnap leírtam a választ!

    Egyébként meg örülök, hogy vannak ilyen elvakult "PS3-hívők", mert biztosan tudom, hogy lesz, aki megveszi a játékgyűjteményemet, ha megdöglik a gépem. :C

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31907 üzenetére

    Hát, ha Te a saját pénztárcád ellensége vagy... Én soha nem adnék 12-13 eFt-ot egy új címért, tökéletesen megteszi nekem 2-3 hónappal később feleannyiért is. És ezzel elég sokan vagyunk így, a meglévő kb. 45 PS3 címem 90%-át kéz alól vettem 5-6 eFt körüli összegért (volt jópár, ami 3-4 eFt-ért esett így be, pedig nagy cím: Uncharted 1, Killzone 2, Little Big Planet - mindet 3 eFt-ért vettem használtan, makulátlan lemezzel, tokkal, borítóval), vagy cseréltem már megunt játékért. Mindegyik hibátlan, makulátlan állapotú (mást nem is vennék meg), egyik sem online pass-os, szóval a multi is működik. Elhiheted, nem vagyok igénytelen, de nekem a pénzért keményen dolgoznom kell, nem tehetem meg, hogy két kézzel szórjam. Nagyon nem mindegy, hogy kétszer-háromszor annyiba kerül-e, csak azért, hogy én szedhessem le a fóliát. Vettem már újonnan pár címet, de azok eleve akciózva voltak az üzletben 6-8 eFt-ra. Márcsak azért sem adnám az új árát ezen játékokért, mert fél év múlva felét sem érik, több év múlva meg örülhetsz, ha 2-3 eFt-ért el fogod tudni adni a 12-13 eFt-ért megvett játékot, amivel már rég nem fogsz játszani. Ennél rosszabb befektetés nem sok van!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz dilipok #31916 üzenetére

    Én filmrajongó vagyok, filmeket gyűjtök (DVD/BD vegyesen), azokat én is újonnan veszem (akciózva, olcsón, bel- és külföldről is), nálam zömében arra megy az a keret, amit szórakozásra szánok, a játékra jóval kevesebb jut (egyszerűen mert tudatosan így csoportosítom). Pont ezért nem ítélem el, ha valaki meg játékra költ sokat, viszont azzal szerintem nehéz vitatkozni, hogy tökéletes állapotú játékot tudsz venni kéz alól az új ár feléből/harmadából, röviddel a megjelenés után. Én sem szeretem a használt cuccot (nem is vennék sem használt műszaki cikket, ruhát, stb.), de szerintem pont egy polcra kerülő műanyag korongnál és tokjánál teljesen lényegtelen, hogy járt-e már másik konzolban, vagy sem. Irreleváns. Ha nincs rajta sérülés, makulátlan a csomagolás, akkor fölöslegesnek gondolom a 2-3x-osát adni érte, még ha van is rá keret. Másmilyet meg én sem veszek meg.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Zigur #31920 üzenetére

    Még egyszer: nem arról ment a vita, hogy melyik kinek nyújt nagyobb játékélményt, vagy melyiken nincs egyik, ami a másikon van (ilyen erővel a PC mellett is lehetne elég sok címet felsorolni, ami meg konzolon nincs). A grafikai képességekről és a Sony be nem tartott specifikációs ígéreteiről volt szó, arról, hogy érdemes lehet-e manapság új PS3-at venni annak, akinek megdöglik a régi, illetve szóba került az esetleges jövőbeli visszafelé (nem) kompatibilitás. Csak egyesek hajlamosak ezt ideológiai szintre vinni, hogy márpedig ez egy életérzés, akkor is jobb, ha rosszabb, stb...

    Egyébként én is azt vallom, hogy vannak címek, amik miatt érdemes PS3-at tartani, de ezek kizárólag az exkluzívok, mert multiplatform címek közül 99%-ban minden jobban néz ki és jobban fut PC-n. Konzolos hangulat ide vagy oda. Ezért is van ez is, az is.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79125504 #31926 üzenetére

    "Aki maximalista használjon PC-t és a játékélmény helyett azt vizsgálja hogy milyen kristálytiszta a kép. ( jó szórakozást hozzá :U )"

    A sarkos gondolkodás mintapéldája. Ez kb. olyan képzavar, mintha azt mondanád, hogy aki BD-t néz, az nem is a filmet nézi, hanem hogy milyen kristálytiszta a kép és a film ezáltal nem is érdekli. Láttad már ugyanazt a filmet egymás mellett DVD-n és BD-n? Melyiket volt jobb nézni? Ha a százszor részletgazdagabb BD-t nézed, akkor nem látod a filmet magát a részlettől? Utóbbi még annál is nagyobb előrelépés az előbbihez képest, mint annak idején a VHS -> DVD ugrás volt. Na, ugyanez a helyzet a PS3 kontra PC grafikával! Nem értem, miért fáj elismerni, hogy valami egyértelműen jobb.

    "Teljesen fölösleges kritizálni a PS3 konzolt."

    Lehet, hogy fölösleges, de teljesen indokolt és jogos. Ez ugyanolyan vélemény, mint azé, aki elfogultan áll hozzá.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79125504 #31930 üzenetére

    Kár volt szerkesztened, én is láttam. Tanulságos HSZ volt, tisztán látszott belőle, hogy mennyire nem érzed a különbséget a felbontások között.

    A DVD felbontása 720x576, a BD-é 1920x1080. Azért hoztam példának, mert elég hasonló a különbség, mint a mostanság kijövő PS3 játékok felbontása és a PC-n fullHD-ben futó játékok felbontása között: bizony sok PS3 játék 1024x576-os, vagy még kisebb felbontásban fut, de 1280x720p-nél semmiképp sem magasabban, PC-n ezt föltolhatod 1920x1080-ra is. Drámai különbség, pláne, ha egy fullHD megjelenítőn játszol. Ha ezt tagadod, akkor a továbbiakban nem tudom komolyan venni, amit mondasz. Hány olyan comparison videót linkeljek Youtube-ról, ahol demonstrálják a PC/PS3/Xbox360 grafikák közti igen látványos különbséget? Nem csak felbontásban van, hidd el, de már az is bőven elég elszomorító!

    Ha leültetnének egy vakteszten, ahol csak egy kontrollert kapnál a kezedbe és mindhárom platformon tolhatnád ugyanazt úgy, hogy épp nem tudod, melyikkel játszol, 100 próbából 100 alkalommal egyértelműen a PC-t mondanád legszebbnek, leggördülékenyebbnek, legsimábban futónak, elhiheted. Innentől kezdve az van, amit elég sokan mondunk, egy dologgal tud teret nyerni a konzol: az exkluzív címekkel, amik viszont tisztesen meg vannak csinálva ÉS a legfontosabb: nem érhetők el PC-n. Aki meg a multiplatformokat is ezen nyomja, az nyilván nem azért teszi, mert az az elérhető legjobb minőség, hanem azért, mert a kompaktsága tetszik neki, vagy egyszerűen nincs igénye többre.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31933 üzenetére

    Melyik mai AAA-s PC játéknál láttál baromi alacsony felbontású textúrákat? Nézd meg a húzócímeket PC-n, fullHD-ben! Ha Te ezt egy kalap alá veszed a konzolos verziókkal, akkor tényleg itt fejezzük be, mert nincs értelme a vitának!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31936 üzenetére

    100%-ra tudtam, hogy megtalálod az egyetlen húzócímet, amire sok panasz volt PC-n is. Nem baj, készültem a válasszal: nézd meg az említett játékot PS3-on! Én voltam az első itt a topicban, aki megvette PS3-ra és már írtam is, hogy botrány, hogy sok helyen 3-4 másodpercet kell várni arra, hogy egyáltalán BETÖLTŐDJENEK a szar, PC-s verziónál is sokkal alacsonyabb felbontású textúrák, ráadásul igen erősen frame-rate-lock-os volt a PS3 verzió. Szóval ha már találtál egy szarul kivitelezett játékot, akkor azért érdemes lett volna megnézned, hogy a konzolokon mennyivel szarabb, mint a PC-n.
    Amúgy a kiragadott kép eléggé kiélezett helyzetet ábrázol, ahogy látom az érdemi javító patch-ek előtti verzióból. Ha játszottál vele PC-n is és PS3-on is, akkor fel sem hozod példának, mert a PS3 egyik leggyengébb grafikájú játékáról van szó, hasonlóan szar, mint mondjuk a Mafia 2 volt, ami PC-n megintcsak sok nagyságrenddel volt szebb és gyorsabb.

    A ME3-at nem is emlegetném a PS3 kapcsán, mert ott sem az irányítás a legsiralmasabb a dologban (bár az is, tény), de a futási minőség még annál is inkább. Az konkrétan ablakon kidobott pénz!

    "És úgy tudom, hogy még mindig a játékélmény a fontos, nem annyira a grafika."

    Mondd, számodra az teljesen elképzelhetetlen, hogy a kettőt lehet együtt is? :F Vagy ennyire leszállt a lila köd a PS3 kapcsán? Mert ott tényleg ritka a kettő egyidejű kombinációja, ez tény.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31939 üzenetére

    Ne zavarjon, hogy ezek hibák voltak, amiket azóta javítottak! A Crysis is megfektetett annak idején minden gépet, ma meg gond nélkül fut a középkonfigokon is és nincs is nagyon szebb játék nála. A PS3 álmodni sem mer olyan részletezettségről, soha nem is fog tudni olyat, egyszerűen GPU szinten képtelen akár a felét is hozni annak, ami erőforrás egy olyan grafikához kell.
    Az meg nem értem, miért baj, hogy a szoftverfejlesztők néha megelőzik a konzumer hardvereket. Az lenne a jó, ha elavult hardveres környezetben fejlesztenének és toporognánk egy helyben? Úgy soha nem jutna a játékipar egyről a kettőre! Játékot soha nem az aktuális PC-konfigokra fejlesztenek, ez így volt a Crysis-nál, így volt a Far Cry-nál, így volt a Soldier of Fortune 2-nél, így volt az Unreal-nál, így volt a Quake-eknél, sőt, még az első Doom-oknál is. Menjek még visszább? Mi ebben az újdonság? Semmi! Pontosan ez viszi előre a játékipart és a hardverek fejlesztését is.

    "Miért nem lehet egy játékot normálisan kiadni ? :O"

    Azért, mert a sok vérpistike állandóan azon sír, hogy mikor lesz már kész. Erre ott a legjobb ellenpélda: a Valve részéről Gabe Newell. Ő, mikor megkérdezték, hogy mikor jelenik meg a HL2, csak annyit mondott: "When it's done!". Nem is volt benne hiba, igaz, vártunk rá kemény 5 évet.

    De ha gondolod, akkor elkezdhetjük összeszedni a botrányos minőségű PS3 címeket is, amikért egyszerűen bűn egyáltalán pénzt kérni. Hosszú lista lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31941 üzenetére

    Senki nem mondja, hogy minden a grafika, de továbbra sem fogsz tudni arra a kérdésre választ adni, hogy ha PC-t rákötök a plazmára és 1080p-ben játszom ugyanazt a COD-ot, amit PS3-ról ugyanazon a plazmán csak 1024x600-ban tudok, akkor a PC miért fog kevesebb játékélményt adni azzal együtt, hogy a PC-s verzió sokkal szebb és gyorsabb, több tereptárgy van, ráadásul egér-billentyű kombóval még sokkal precizebb is a vezérlése? Ugyanabban a kanapéban ülök, ugyanazon megjelenítő előtt, ugyanolyan kényelemben, ugyanúgy 5.1-ben szól. Szóval mivel is több itt a konzol? A COD helyére bármelyik multiplatform címet szabadon helyettesítsd be! Továbbra is azt mondom: a konzol előnye egyetlen dologban rejlik: az exkluzív címekben, semmi másban!

    "Nem kötekedés képpen, de itt most arra gondolsz, hogy akkor a tenger fenekét is tesszelláljuk, és akkor majd el tudják adni a grafikus egységeket ?"

    Mint írtam: az egy bug volt, amit már rég orvosoltak.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz #79125504 #31944 üzenetére

    Kiégtél? Te speciel eddig egyetlen érvet sem hoztál eddig azon a vaskos megállapításon kívül, hogy nincs miért kritizálni a PS3-at. :D Legalább én érvelek az álláspontom mellett és nem csak azt fújom, hogy de akkor is jobb a PS3!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31943 üzenetére

    "Egy épeszű fejlesztő még hibából sem tesz ilyet."

    És ezzel azt akarod mondani, hogy ez a PC-platform hibája, ugye? :U

    "Egy Nvidia reklám volt az egész."

    Halkan mondom, hogy más meg ne hallja: a PS3-ban is Nvidia GPU van. :B

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31948 üzenetére

    Melyik Crysis 2 verzióval játszottál PC-n utoljára, illetve PS3-on próbáltad? Kíváncsi volnék az őszinte véleményedre, hogy ugyan melyik nyújt nagyobb élményt?

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31950 üzenetére

    Hát, javaslom, hogy nézz be mondjuk ebbe a topicba!

    Vagy egyszerűen telepíts a gépedre egy XBMC-t és csodát látsz! Ezerszer különb felületeket tudsz csinálni, mint ami a PS3-on van. Egyébként is mire mész a PS3 csilli-villi felületével, ha egy rohadt NTFS-fájlrendszerű külső eszközt nem tudsz rádugni és nem tudsz megnézni mókolás nélkül egy mkv-t sem?

    Nem is értem, hogy ezt komoly érvként próbáltad felhozni a PS3 mellett, aminél abszolút kötve van a kezed (mióta a drága Sony elvette a Linux telepítési lehetőséget, azóta meg ugye pláne), a Windows meg a variációs lehetőségek tárházát kínálja. Attól, hogy nem ismered, még létező megoldások vannak PC-re is, ha az a vágyad, hogy úgy nézzen ki a kezelőfelület, mint egy multimédiás eszközön. Mert ugye mi multimédiás eszköz, ha a PC nem az?

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #31952 üzenetére

    Érvelj barátom, ha értelmes dolgot tudsz mondani, akkor belátom, hogy igazad van!

    Ja, bocs, elfelejtettem, hogy neked a személyeskedés a kenyered. :U

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31955 üzenetére

    "Itt már a vásárló megtévesztéséről, rejtett reklámokról stb...-ről van szó."

    Miért, a Sony mit művelt a PS3-mal kapcsolatban? :Y

    Azt ne mondd, hogy nem volt megtévesztő, amikor úgy reklámozta a PS3-at, hogy minden 1080p-ben fog futni rajta (már kezdetben sem volt igaz), vagy hogy mindenes multimédia eszköz (egy rohadt mkv-t nem tudsz megnézni, egy rohadt feliratfájlt nem kezel, külső eszközt nem tudsz rádugni csak FAT32-es fájlrendszerrel, 4 GB fájlméretkorláttal), vagy hogy harsogta, hogy menni fognak rajta a PS2 játékok (már a harmadik szériánál kivette a PS3-ból ennek lehetőségét), vagy hogy telepíthetsz másik oprendszert (szintén elvette egy frissítéssel minden modellből, a Slim-ekbe már eleve bele sem rakta). Ha nem írták volna meg a teljesen nem hivatalos PS3 Media Server-t lelkes felhasználók, akkor semmilyen PC-s kapcsolatot nem tudnál normálisan létesíteni vele. Mi a helyzet a külső gyártóktól származó eszközök, kontrollerek folyamatos letiltásával? A felhasználói igények figyelmen kívül hagyását nem is említeném. És az milyen, hogy 2012-ben kellett eljutnunk oda, hogy legyen hazai store?! Könyörgöm: 2006-ban jelent meg a konzol!

    Nem véletlenül hörögnek a nem elvakult felhasználók tízezrei a hivatalos Sony fórumokon is.

    Szóval hagyjuk ezt a vásárló megtévesztése dolgot, mert ebben a PS3, mint marketinggel nagyon jól körülbástyázott termék toronymagasan az első helyen áll!

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz mrhitoshi #31957 üzenetére

    Az egy dolog, hogy Te mit vársz el egy terméktől, az meg egy másik, hogy mivel adják el neked. Honnan kellett volna tudnia az első 1-2 évben a gépet megvásárlóknak, hogy milyen lesz az életciklusa a gépnek? Nem feltételezel olyat, hogy folyamatosan elveszik a gép funkcióit, épp ellenkezőleg: azt várnád, hogy pluszt kap. Márpedig nemcsak a később megjelent modellek lettek gyengébbek, hanem szoftveresen butították le a korábbiakat is. Jó, kapott a gép plusz funkciókat is (szoftveresen ugye), csak ezek hasznossága vitatható az elvett funkciókkal szemben.

    Nehéz ügy ez, mindenképp kijelenthető, hogy szerintem nagyon sokan mást vártunk ettől a géptől attól függetlenül, hogy nyilván szerzett sok kellemes percet is. Reméljük a Sony a következő konzolnál bölcsebb döntéseket fog hozni.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31958 üzenetére

    Még egy olyan jól használható szoftver nem nagyon van, mint a PS3 MS, de az sem hivatalos.

    Fat32-re hogy másolsz 4 GB-nál nagyobb fájlt? Kinek fontos az mkv? Kinek fontos a feliratkezelés? Hát, ezeket szerintem gondold át újra!

    A PS2 kompatibilitás egyetlen nyilvánvaló ok miatt került ki: olcsósítás miatt.

    A Linux-os érveket nem is kommentálnám, látszik, hogy sosem használtad. Egyébként sem neked kell tetszen: eladták azzal a gépet, majd elvették ezt a lehetőséget, ami sokakat érzékenyen érintett, akik pl. másra is használták, ,mint játékra a Cell nagy számítási potenciálja miatt, amihez rendkívül olcsón hozzá lehetett jutni.

    Lehet, hogy egy kicsit több játékot vettem 2008 óta a UK Store-ból, mint Te, szóval nekem ne gyere azzal, hogy nem kapnak elég pénzt a kiadók. Ha meg tényleg ilyesmi az ok, akkor mégsincs annyi elvakult PS3 tulaj.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31967 üzenetére

    Megnézném mit szólnál, ha a TV-d az egyik firmware frissítést követően csak képet adna, de hangot többé nem, mert a vásárláskor elfogadod, hogy változhat.

    Egyébként ha megmutatod, hogy vásárláskor ez hol volt leírva és mire, hogy egy folyamatosan butuló gépet veszel, akkor gratulálok! Ez tudod hol volt leírva: az aktuális firmware-frissítés version history-jében. Ott szembesültél vele és dönthetted el, hogy frissítesz-e. Ha nem fogadod el, akkor viszont kizárod magad a multiból és a Store-ból. Köszi: ez a választás szabadsága.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31973 üzenetére

    Ja, bocs. Ezzel már nehéz vitatkozni. De azért remélem érzed, hogy ez azért komolytalan.

    A HD-hangok kezelését meg inkább hagyjuk, mert a mai napig nem kezeli őket rendesen, csak kompromisszummal. Nem véletlenül vettem BD-lejátszót.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz knorbi77 #31985 üzenetére

    Tudod, az a vicces, hogy annak ellenére nem látod, hogy mi az oka, hogy már leírtam: ha filmet akarok nézni, akkor a BD-lejátszóm 10 Wh-t fogyaszt, a PS3 ugyanakkor 200 Wh-t enne meg. Ezen felül én filmnézés közben a film hangját szeretem hallani és nem a PS3 duruzsolását egy csendesebb jelenet alatt, a BD-lejátszó meg ugye teljesen náma. Harmadszor meg, mint ezt is írtam: a HD-hangok kezelése "kicsit" érdekesen van megoldva a PS3 esetében. Arról már ne is beszéljünk, hogy mennyire számít, hogy kíméled a PS3 optikáját, tekintve, hogy napi jelleggel nézek filmet lemezről.

    Szóval ne menjünk bele, mert ez megint oda vezet, hogy ki mennyire igényes arra, amit néz/hallgat.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz Gebriel #31991 üzenetére

    Ahogy azt is mindenki láthatja, hogy én érveket hozok az igazam mellett, te ezzel szemben egy dolgot tudsz most is: személyeskedni, ahogy azt már megszoktuk tőled. De nyugodan cáfolj rá bármire, amit írtam, mondtam: vitatkozni érvekkel lehet, hitvitát folytatni meg leginkább személyeskedéssel. Te ezen utóbbira vagy csak képes és ha nincsenek érveid, akkor a másik a hülye, akinek mindenre van válasza. Cáfold meg értelmesen és elhiszem, hogy igazad van!

    Get Moded!

Új hozzászólás Aktív témák