Keresés

Aktív témák

  • Seregély

    tag

    Sziasztok!

    Tegnap végleg feladta a küzdelmet a jó öreg 22"-es iiyama CRT monitorom. Gyönyörű képe volt, imádtam. A Sony TV-m is az utolsókat rúgja. A pótlásukon gondolkodok, lehetőleg egy készülékkel. Az LCD kijelzőket a szörnyű fekete és sötét színek miatt rühellem, nagyon tud idegesíteni a szürke fekete, a láthatatlan sötét részek. Mivel főleg sötét szobában nézek filmet, ez fokozottan jelentkezik nálam. Mindezek miatt a plazma felé kacsingatok. Ki is néztem magamnak a Pana TH-42PY80P-t. Viszont tudom, hogy a plazma technológia egyik gondja a ghosting és a beégés. Ha a kijelzőt sokat használnám PC monitorként is, mennyire okozna ez problémát? Egyáltalán gondolkozhatok ilyen felhasználásban?

  • Seregély

    tag

    válasz DM-Fan #5323 üzenetére

    Elolvstam az 1. hszt mielőtt ide írtam. A CRT kijelzőknél is probléma a beégés, én mégsem tapasztaltam soha. A modern plazmák érzékenyebbek erre? Kb. mennyi idő alatt éghet bele véglegesen a panelba egy minta?

  • Seregély

    tag

    válasz peetpro #5326 üzenetére

    Köszi a választ! Most azon gondolkozok, veszek valamilyen gagyi 19" LCD monitort kiegészítőnek a géphez pl. ha órákig kell itthon C++ -ban kódolnom stb. minden másra meg jó a plazma.

  • Seregély

    tag

    válasz DM-Fan #5334 üzenetére

    Az LCD TV PC-s használhatóságot tekintve valóban a plazma előtt van, de a sötét színek megjelenítse engem kifejezetten idegesít. A családban van egy óriási Sony LCD. Egy kész vagyonért vették szüleim, de döbbenetes, hogy egy-egy sötétebb jelenetnél egy filmben mit produkál. A sötét tónusok fele egyszerűen hiányzik, a fekete meg szürke. Mondjuk ez sötét szobában jön igazán elő. Optimális esetben, világos jeleneteknél eláll az ember lélegzete olyan szép a kép az biztos, de a két véglet nagyon durva.

  • Seregély

    tag

    Nekem igazából tapasztalatom 2 LCD TV-vel kapcsolatan van. Az egyik a szüleim 52"-es Sony-a, a másik barátnőm Samsung LE-40A656-a. Most éppen a Samsungot nézem. Ha itt leveszem a háttérvilágítást 2-re, akkor mondjuk elég mély már a fekete, de a színek rettenetesek, az élénkségük teljesen eltűnik. Ha mondjuk 4-re állítom a háttérvilágítást, itt már jobbak a színek, de a sötét részek szürkék. Ami még jobban nem tetszik: a sötét árnyalatok közül rengeteg nem látszódik. Emiatt a veszteséges tömörítésű források (mpeg stb.) minden hibája megjelenik, felnagyítódik (kockásodás).
    A Sony TV-n, bár nagyobb a kép, a világos jelenetek szebbek, de a sötét részeken ugyan az a probléma, mint a töredékébe kerülő Samsungon.

    [ Szerkesztve ]

  • Seregély

    tag

    válasz DM-Fan #5347 üzenetére

    "Nem is értem mi lenne a buli abban, hogy C++-t, vagy Excel diagramot lesek a nappaliban a 42"-os panelen, mikor ott van erre a céleszköz, az LCD monitor."

    Amikor otthon kódolok valamit, akkor a Visual Studio-t Virtual PC-n futtatom (ha elrontok valamit, ne vigye magával az egész gépet, meg több platformon is ki tudom próbálni). Mellette neten keresgélek dokumentációkban, szóval van min egy megnyitott böngésző ablakom is. A sarokban fut egy kis ablakban a TV is mindig. Mindezek mellett az éppen használt API dokumentációja is hasznos. A kód futtatásakor sokszor debug ablakokat is kell követni.
    Ezek mind jó ha együtt látszódnak. A Visual Studio ráadásul önmagában is igencsak helyigényes a képernyőn. Szóval nekem a mostani 22" montor sokszor kicsi. Ezért lett volna az álmom régóta egy hatalmas kijelző, ahol szépen elfér minden szükséges dolog.

  • Seregély

    tag

    Sziasztok! Tegnap lettem egy Panasonic TX-P42G10 boldog tulajdonosa.
    Elképesztő gyönyörű képe van a TV-nek, a HD anyagok szinte már 3D-ak.

    Nem tudom kell-e valamire vigyázni így új korában (néhány helyen írnak az első 500 óra használatról)?
    A TV-nek van egy elég halk zúgása (szerintem nem a ventilátorok), ami ha a kép világosabb erősödik, sötétebb képeknél nem is hallható. Igazából nem zavar, csak nem tudom normális-e.

    Megköszönném, ha tudnátok segíteni.

    [ Szerkesztve ]

  • Seregély

    tag

    Iszonyúan el vagyok ájulva eddig a Pana plazmámtól. Egyszerűen döbbenetes a képe. Amikor megvettem, a 2001-et néztem meg BD-n. Egyszerűen lélegzetelállító. Óriási a különbség az LCD-hez képest. Szüleimnek van egy Sony 52W5500-a nagyobb a képernyő, de mégsem hozzá azt az ütős képet. Valószínűleg az igazán jó képhez kell a mély fekete.

    Egyébként érdekes, hogy húgom kint él USA-ban és neki is Pana plazmája van, gyakorlatilag az enyémnek megfelelő típus (42G1) és mennyivel több beállítási lehetőség van rajta. Rengetegféle képjavító lehetőség, THX mód és ami baromira tetszett, külön színprofil HD és SD forrásra.
    Amit nagyon irigylek még, hogy a digitális kábel TV-s adásokat simán tudja fogni a TV-vel, itthon meg egy rettenetes scart csatlakozós STB-m van (T-Kábel).
    Néztem már a neten Common Interface CAM kártyákat, de nem tudom működne-e a T-Kábel adásával. Próbálta már valaki esetleg?

  • Seregély

    tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy már volt szó a témáról, de nem olvastam végig az összes hozzászólást, sorry.
    Még októberben vettem egy Pana 46G10 TV-t. Maximálisan meg voltam eddig elégedve vele, a mai napig vigyorogva nézek minden HD anyagot. Hétfő óta azonban eléggé felidegesítettem magam miatta. Általában csak este van időm TV-ni, sötétben. Bekapcsoltam és furcsa volt a képe, de eleinte nem tudtam mi a gond. Később, néhány sötét jelenetet megnézve rájöttem, hogy baromira nem stimmel a fekete mélysége. Az eddigi valóban mély fekete most szürkévé változott. Először azt hittem, csak túl kritikusan nézem a TV-t és "bemagyarázom" magamnak a változást, ezért másnap átcipeltem a Pana-t szomszédom Sony LCD-je mellé. Azt tapasztaltuk, hogy a korábbi felállás megfordult, az LCD feketéje most már jobb mint a plazmáé :-(
    Azt hittem egyedi hibáról van szó, de kutakodtam a neten és ezt találtam:

    http://www.avsforum.com/avs-vb/showthread.php?t=1167339

    Elég szomorú. Úgy néz ki, az első 400 óra után drasztikusan megváltozik a kontraszt, a fekete szintje. A későbbi feszültség emelésekkel valószínűleg még rosszabbodni fog a helyzet :-(

  • Seregély

    tag

    Délután voltam bent a helyi Media Markt-ban. Ismerem a boltvezetőt, így csináltunk egy kis tesztet. A Pana-k közül a 42G15-ből van nekik 1/2 éve használt bemutató darab és bontatatlan új is. Hátravittük a raktárba, jól besötétítettünk és egymás mellé raktuk a kettőt. Hát mit mondjak, elszomorító a különbség, fejét csóválva, tátott szájjal nézték a jelenlévők. Most már biztos vagyok benne, hogy létezik a probléma. Ezek gondolom a frissített firmware-el vannak már ellátva, a korábbiak el sem tudom képzelni mennyire durván változhattak.
    Én különösen érzékeny vagyok a fekete mélységére, gondolom ezért vettem észre. Aki teheti, csinálja meg a fenti tesztet, tanulságos lesz. A saját szemének gondolom mindenki hinni fog. :-(
    A kalibrálás egyébként nem segít semmit, talán a szerviz menüben lehetne állítani a megfelelő paraméteren.

    Obiwankenobi: a probléma ellenére én továbbra is ezt a Pana-t venném. Azt hiszem nincs tökéletes TV (kivéve Kuro), még mindig ez a legjobb kompromisszum. Talán fel kéne tüntetnie a Matsushitának, hogy a plazma készülékeik csak az első 400 órában tudják a specifikációban megadott értékeket, utána több lépésben jelentősen romlanak.

    [ Szerkesztve ]

  • Seregély

    tag

    válasz KTTech #10673 üzenetére

    Az avsforum-on azt írják, a NeoPDP-nak hívott panelos készülékeket érinti a probléma.

  • Seregély

    tag

    válasz KTTech #10682 üzenetére

    Én is erre gondolok. Szóval a kevésbé kihajtott paneloknál a fekete "szürkülése" kumulálódni fog idővel, tehát egyre rosszabb lesz.
    Egy picit utána olvastam a dolognak. Ha igaz, az összes gyártó, kivéve a Pioneert a panel öregedése miatt az inicializációs feszültséget emeli meg, így a fekete mélysége idővel csökken. Ha nem csinálnák így, egy idő után, az öregedés miatt a képpontok nem gyulladnának ki egyáltalán. A Pio nem ezt csinálja, hanem a ciklus 3. fázisában (képpont inicializálás, címzés, fenntartó feszültség) növeli meg a feszültséget, ami nem befolyásolja a fekete mélységét. Sőt, a panel öregedése, "érése" során, a kontraszt folyamatosan növekszik az első 1000 óra alatt.
    Gondolom a Pio féle technika sokkal drágábban megvalósítható, ezért is voltak olyan iszonyú drágák a Kuro-k. Kis pénz, kis foci...

    Az egészben csak az bosszant, hogy a plazma technológia eme hátránya abszolút nincs publikálva és az ember csak a megvásárlás után több hónappal szembesül a problémával.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák