Keresés

Aktív témák

  • kp59

    aktív tag

    Sziasztok!
    TV vásárlás előtt állok és az elmúlt időszak buzgó utánaolvasgatásának eredményeképpen mostanra két jelölt maradt. A Panasonic TX-P46G20E és a Panasonic TX-P42V20E készülékek közül szeretném valamelyiket választani. Még nem láttam egyiket sem élőben de tervben van hogy a jövő hét valamelyik napján felkeresem az egyik Panasonic márkaboltot Pesten és ha lehet ezt a kettőt egymás mellett megtekinteném valamilyen jóféle full HD-s műsorforrásal. Amiért ide írok az azért van mert érdekelne a hozzáértők véleménye arról hogy melyik készülék lenne a legjobb választás szerintetek. Inkább a +10cm vagy a kisebb képátló de valamivel jobb képminőség. A készüléket kb 2-2,5m-ről nézném maximum.

  • kp59

    aktív tag

    válasz KTTech #25912 üzenetére

    Igen engem is befolyásol a választásban az hogy minél nagyobb képátlót szeretnék de sajnos azok a mocskos anyagiak mindig közbeszólnak. Max. 350ezret tudok rászánni a vásárlásra meg aztán a 46"-os az ami még befér oda ahová tenném. Mint írtam nem láttam még egyik készülék képét sem (ezt a hiányosságot vásárlás előtt mindenképpen szeretném pótolni) de mindkettőről nagyon jókat olvastam. A kisebb V sorozatút csak akkor választom ha jelentősen jobb lenne a rajta látható kép. Az esetleges plusz szolgáltatások mint a Wi-Fi megléte a V20-nál engem nem érdekel mert amúgy is inkább kábellel oldanám meg a netes összeköttetést.

  • kp59

    aktív tag

    válasz thief888 #25917 üzenetére

    Én ugyan nagyon új vagyok még itt de mivel hasonló cipőben járunk (én is TV vásárlás előtt vagyok) ezért egy két dolgot már megtudtam így azt is hogy a TX-P42G20 DivX-et és AVCHD formátumot tud csak lejátszani a hozzá csatlakoztatott merevlemezről. Az mkv-hoz valami média lejátszó kell. Ezt amúgy egy ilyen készülékhez azt hiszem előbb utóbb úgy is illik beszerezni. Amúgy itt egy írás a TX-P42G20-ról:[link]

    [ Szerkesztve ]

  • kp59

    aktív tag

    Itt a fórumban olvastam hogy többen vásároltak már a Panasonic Club-tól így én is megnéztem a honlapjukat és látom hogy ott is 5 év kiterjesztett garanciát kínálnak a 2010-es full-HD TV készülékekre. Megnéztem a Panasonic.hu oldalon ahol azt írják többek között hogy az öt év csak akkor érvényes ha az ő hivatalos viszonteladóik valamelyikénél lett vásárolva a készülék. Megnéztem a viszonteladói listát és nem találtam ott a Panasonic Club-ot. Most akkor hogy van ez. Kétszer is megnéztem. Lehet hogy csak én nem találom ott. Valaki aki már vásárolt náluk megírhatná mi a helyzet ezzel az 5 év garanciával a Panasonic Clubnál. Amúgy jó boltnak néz ki mert náluk olcsóbbak az árak mint mondjuk a VideoPart üzletekben. Eddig azt találtam hogy ahol a PanaShop üzletek árai alatt vannak azok a helyek nem hivatalos viszonteladók és csak 2 év garanciát adnak. Ez a Panasonic Club meg most a TX-P46G20-at 272.290Ft-ért kínálja 5 év garanciával. Ugyanez a típus a VideoPart üzleteiben 299.990Ft ez pedig 27.700Ft különbség ha jól számolok és az nem kevés.

  • kp59

    aktív tag

    Köszönöm a válaszokat.

    KTTech: Ha azt mondod hogy a Panasonic Club is hivatalos viszonteladó akkor jó, örülök neki csak az bizonytalanított el hogy olyan kedvezőbb árakkal dolgoznak mint a nem hivatalos viszonteladók.

    DM-Fan: Már hetek óta olvasgatok és amit eddig találtam az egyezik a véleményeddel így el kell hinnem hogy a G20-as panelek képminősége nagyon jó csak hát az ember telhetetlen és a pénzéért a lehető legjobbat szeretné és mivel a 42"-os V20-as ára még belefér a keretbe ezért még ő is szóba jöhet.

    ZEN1TH: A nagyobb méret valóban sokat számithat ha ennyien mondjátok. Jelen pillanatban én is a P46G20 felé vonzódom inkább. Nagyobb, olcsóbb és a képminőségével is meg vannak elégedve a hozzászólások alapján. Ami a médialejátszót illeti az már van nyár vége óta egy HDi Dune BD Prime3.0 (500GB-os beépített merevlemezzel +egy külső dokkolóról 1TB-os másik merevlemez). Az igazság az hogy miatta akarok egy full-HD TV-t venni. Amim most van az szintén egy Panasonic plazma egy TH-42PV60EH de sajnos csak 1024x768-as a felbontása. Amúgy ennek is nagyon szép a képe szerintem (persze ahhoz képest hogy már közel négy éves).

  • kp59

    aktív tag

    Szerdán lesz a napja a nagy TV összehasonlításnak. Megyek Pestre és bejárom a kinézett boltokat így már legalább lesz valami személyes tapasztalatom is a témában. Azt azért addig is megkérdezném tőletek hogy a 46" és 50" méretű G20-as készülékeknek hagyományos (SD) adással 2m-ről nézve milyen képe van. Azt már megtudtam hogy a HD tartalomhoz 2m-ről az 50"-os is jó de mi a helyzet ha a sima TV műsort nézem ilyen távolságból. Nem lesz a kép nagyon élvezhetetlen? Most beszéltem telefonon az egyik Panasonic márkabolttal (egyeztettem velük egy időpontot TV megtekintésre) és azt mondta akivel beszéltem hogy ha hagyományos felbontású műsorokat is nézek és max. 2m-ről akkor ne vegyek 42"-nál nagyobb készüléket mert meg fogom bánni. Márpedig én nem csak Full-HD- t szeretnék nézni rajta. Megköszönném ha valaki akinek ebben van valami tapasztalata válaszolna.

  • kp59

    aktív tag

    Tegnap körülnéztem a Ferenc körúti Panasonic Áruházban. Meglestem a G20-as készülékeket. Meglepődtem hogy nem is olyan rettenetesen nagy az 50" mint azt a adatok alapján gondoltam. Mondjuk egy átlagos méretű szobában biztos nagyobbnak fog mutatni. Amikor eldöntöttem hogy veszek egy G20-as plazmát még 42"-ban gondolkodtam de most hogy láttam az 50"-ost elcsábított ez a nagyobb képernyő. Vittem pendriveon divxeket hogy lássam milyen borzalomra számíthatok SD tartalom esetén. Láttam hogy tényleg nem olyan vészesen néz ki az sem rajta még 2m távolságról sem (pedig ettől nagyon tartottam). Természetesen nem az SD adások miatt szándékozom Full-HD TV-t venni de mivel egyenlőre felénk még ez az elterjedtebb TV közvetítési formátum ezért ez is fontos szempont. Képminőség terén a V20-nak valóban szebbek a feketéi egy hangyányival de a többi szín terén én nem vettem észre különbséget a G és V sorozat között. Valamilyen HD tv műsorok menetek rajtuk de még közvetlen közelről is nagyon egyben volt a kép. Gondolok itt arra hogy nem láttam rajta semmilyen zavaró pixelesedést vagy apró kockásodást. Pedig ez gondolom nem Full-HD adás volt így nem a teljes felbontást használta. A lényeg hogy most nagyon lelkes vagyok és már megrendeltem a P50G20-at. Remélem nem fogom megbánni itthon sem ha megjön és esetleg majd kiderül hogy az én kis szobámban egy ekkora TV már túl nagy :Y és elég lett volna kisebb is.

  • kp59

    aktív tag

    Sziasztok!

    Pár nappal ezelőtt megvettem a P50G20-at. Valóban igazuk van azoknak akik azt mondták hogy nem is olyan nagy az a 127cm. Igaz szokni kell az első időkben de a jót gyorsan meg lehet szokni. 2m távolságról nézve (ahonnan én nézem) is jók szerintem az SD anyagok (igaza volt DM-Fannak :K ). Túl vagyok már az első ijedtségen is a TV-vel kapcsolatban. Éppen a Baraka című filmet néztem rajta 1080p-ben (nagyon szép látvány) amikor elértem egy olyan részhez ahol a zene egyre gyorsuló és erősödő dobolás volt. Ennél legnagyobb ijedtségemre azt tapasztaltam hogy az erősödő hang hatására valami egyre hangosabb rezgést hallok. Olyan volt mintha nem lettek volna rendesen rögzítve a hangszórók és berezonálnának a helyükön. Na mondom itt van, eddig tartott az öröm. Ahogy a zene hangereje csökkent a kellemetlen rezgő hang elhalkult majd megszűnt. Másnap ahogy nézegettem a TV hátulját láttam meg hogy az egyik vezeték ami kicsivel hosszabb mint kellene egy hurkot alkotva nekinyomódott a készülék hátsó takarólemezének. A lényeg hogy ez a "nagyobb" hangerőnél (30-on volt a hangerő) fellépő rezonancia hatására a hátlaphoz érve okozta a zajt.Miután elrendeztem a vezetékeket rendesen ez a rezgés nem jelentkezett többet. Most én is ezerrel (azaz nem egészen csak amennyire a 3 megás netem bírja) töltöm le a HD felbontású filmeket.
    Köszönöm a választáshoz nyújtott segítségeteket :R .

  • kp59

    aktív tag

    válasz BaLee #27224 üzenetére

    Úgy látszik ez sokunknál így volt (van) hiszen én is a P42G20-at néztem ki először. Erre mondják azt hiszem hogy evés közben jön meg az étvágy. Először csak az volt a fontos hogy Full-HD felbontású 42"-os Panasonic plazma legyen. Ezeket már az elején tudtam de aztán elkezdtem olvasgatni ezt a fórumot és úgy döntöttem hogy nekem az 50"-os kellene inkább. Telhetetlen vagyok :DDD . Az külön szerencse hogy az árak így karácsony közeledtével lejjebb mentek egy kicsit mert így még éppen hogy belefért a költségvetésembe. Amúgy volt egy pillanat amikor elbizonytalanodtam egy kicsit abban hogy az 50G20-at vegyem meg vagy pedig azt a készüléket amit a WestEnd PanaShopjában láttam egy Panasonic TX-L42D25E led TV-t ami annyira oda vonzotta a tekintetem hogy kisértésbe estem hogy azt vegyem meg. El kell ismernem hogy az összes ottani bekapcsolt TV közül annak volt a leg figyelemfelkeltőbb a képe. Nagyon nagy volt a fényereje a többihez képest pedig azok sem voltak kispályások (G20-as, V20-as és VT20-as plazmák is voltak ott). A színei is nagyon erőteljesek voltak (talán már túlságosan is azok). Egy ideig gyönyörködtem benne aztán elkezdtem beszélgetni az eladóval aki mondott pár dolgot ami elgondolkodtatott. Az általa elmondottakra figyelve észrevettem olyan dolgokat amiket első ránézésre egy átlag vásárló nemigen vesz észre. Például az emberek arcbőrének a színe lilás árnyalatú volt és ez az enyhén kékes lilás árnyalat az egész képen a többi színen is megjelent. Az eladó szerint ezt a magasabb fényerőt egy idő után sok ember fárasztónak, zavarónak találja. Igaz ezt lejjebb lehet venni de akkor meg elvész az egyik előny amivel a led TV-ket reklámozzák. Miután átgondoltam ezeket és összehasonlítottam a G20 színeit az említett led TV színeivel úgy döntöttem hogy a G20 képe sokkal megnyugtatóbb, természetesebb mit azok a rikító színek amilyenek a valóságban nincsenek is. Persze be kell valljam hogy az anyagiak is a G20 mellett szóltak. A lényeg most hogy már pár nap óta használom és nem bántam meg a választásomat.

  • kp59

    aktív tag

    Most találtam ezt a ritkaságot:[link]
    Úgy hirdetik hogy az utolsó darab az országban!!
    Az ára viszont még most sem utolsó :Y

    Hátha valaki lecsap rá közületek :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • kp59

    aktív tag

    válasz DM-Fan #27581 üzenetére

    Gondolom a kettő csak a méretében különbözik egymástól. A panel és az elektronika ugyanaz bennük. Azért elgondolkodtató hogy még midig ilyen áron kínálják őket.

  • kp59

    aktív tag

    Abban nem tudok véleményt nyilvánítani hogy melyik a jobb,szebb ..stb. TV, de arról igen hogy nekem eddig leginkább Technics - Panasonic termékek voltak (vannak) és szerintem élettartam tekintetében igen tartós készülékek (legalább is nekem még egy sem romlott el). Vajon mi a helyzet a különböző gyártók termékeinek megbízhatósága (élettartama) terén. Jó lenne ilyen összehasonlítást látni valahol mert ez is nagyon fontos szempont úgy gondolom :K .

    Azért hogy mégis állást foglaljak, szerintem az a jó TV amelyikkel a tulajdonosa meg van elégedve (mindegy hogy Samu,Pana, ..stb.) Személy szerint én az 50G20-amat nem cserélném el másra. Meg vagyok vele elégedve (remélem ez így is marad). Nincs se zúgás se foltosodás, színhiba semmi. Minden funkciója működik ahogy kell. Maradjon is így :DDD .

    Ami a 10.000Ft-os utalványt illeti én is megkaptam de ezekkel a feltételekkel amiket a Pana szab a felhasználásához nekem sem ér semmit. A fórumot olvasgatva láttam hogy idén karácsonyra nem én voltam az egyetlen aki Pana plazmát vett. Kíváncsi lennék rá hogy közülünk hányan fogják ezt az "ajándék" utalványt felhasználni egy ilyen kiadós költekezés után :F .

  • kp59

    aktív tag

    válasz maxika2004 #28203 üzenetére

    Szerinted van itt olyan aki csak kábelre ennyit költ? Amúgy milyen felbontás az a 1440p / 2180p. Mi az ami képes ilyen megjelenítésre? Vagy ez nem képfelbontást jelent hanem nagyobb adatátviteli sebességet? Ha a kábel ennyibe kerül arra már gondolni sem merek hogy mennyit kérhetnek a hozzá való többi komponensért. Ezek már számomra az eszement kategóriába tartoznak. El nem tudom képzelni milyen kép/hang minőség az ami valakinek ennyit ér. Lehet hogy már feltalálták a teljes térhatású holografikus megjelenítést, olyat mint a StarTrek-be van és ez annak a kábele. Akkor viszont nagyon megéri és gondolkodom rajta hogy gyűjtök rá és megveszem :DDD

  • kp59

    aktív tag

    Nekem ez a negyedik Panasonic TV készülékem. Ebből kettő hagyományos képcsöves volt kettő pedig plazma. Egyiknél sem vettem észre semmilyen sípolást, ciripelést így nagyon meglepett amikor itt ezekről olvastam. Most vagy én vagyok nagyon szerencsés a vásárolt készülékeimmel vagy esetleg nem okozhatja ezt valami a készüléktől független egyéb tényező (pl.rossz kábelezés, valamilyen elektromos zavar stb.) :F Valami biztos van ha ennyien hallják. Ennyi embernek csak nem cseng a füle egyszerre.

  • kp59

    aktív tag

    válasz DM-Fan #28206 üzenetére

    Nekem ez újdonság volt mert most hallottam erről először. Amúgy képpontilag mit jelent a 2180p? Arról már olvastam hogy amit a köztudatban Full-HD-nek neveznek az valójában nem az 1920x1080 - as felbontást jelenti mert nem ez a legnagyobb felbontás (csak tudnám hogy akkor miért nevezik "Full"-nak). Arról viszont nem írtak hogy akkor mi is a "Full". Biztos azért mert olyan nincs is hiszen ki tudja még hol a plafon amit ki lehet hozni az újabb technológiákból. Viszont emlékszem amikor az első Blu-ray lejátszók megjelentek évekkel ezelőtt és én csodálkozva bámultam egy üzletben azt a hihetetlen felbontást amit akkor Full-HD-nek neveztek és ami még mára sem lett több 1920x1080 képponttól (pedig ez az említett csodálkozás nem most volt).

    Ami a keresletet illeti nevezett kábel iránt, nem gondolom hogy nincs olyan aki ne venne ilyet. Biztos van hiszen azért vesznek ettől sokkal drágább dolgokat is egyesek. Csak azt mondtam hogy itt a fórumtársaink között szerintem ilyet nem fogunk találni.

    A következő 8-10 hozzászóló pedig majd bejelenti hogy őnekik igenis ilyen kábelezésük van.

    Én pedig megdöbbenek hogy ennyire el vagyok maradva :DDD

  • kp59

    aktív tag

    válasz BBéci #28211 üzenetére

    Hát igen ezért is érdemes itt olvasgatni. Mindig tanulhatunk valami újat. Most hogy már ezt is tudom egy kicsit utána keresgéltem ennek a témának és ezt találtam (hátha valakit még érdekel):
    "A tervek szerint 2017-ben jelennek majd meg az első UHD-s tévék, és akkor indulnak az első kísérleti tévéadások is, a kevésbé határozott iparági elemzők mostantól 5-10 évre teszik azt az időszakot, míg a technológia és a piac megérik erre a bemutatkozásra.

    Első menetben a kisebb, UHD-4K nevű szabvány jön 3840*2160 pixeles felbontással, majd ezt követi a még kifinomultabb UHD-8K, 7680*4320 képponttal, és 22.2-es, térhatású, :Y nagyon sok csatornás hanggal. A tervek szerint 2021-re éri majd el a technológia elterjedtsége a kritikus tömeget Európában (ez az eladott készülékek 5 százalékát jelenti), ami után lavinaszerűen indul be a piac, és 2025-re már 28 százalékos piaci részesedést várnak az UHD-től.

    A nagyra törő tervekre némileg árnyékot vet, hogy az egész technológia egyelőre csak papíron, szép számok formájában létezik, de a gyakorlati megvalósítás előtt még komoly akadályok tornyosulnak. A másodpercenkénti 24-25 képkockás sebességhez, amit az NTSC és PAL szabványok használnak, az UHD felbontás mellett másodpercenként 300 megabájtos adatátviteli sebességre van szükség, ami talán még megoldható.

    De ha a 60 képkocka/sec sebességet akarjuk elérni, amit már a mai csúcskategóriás HD tévék is tudnak (sőt, 72-vel is kísérleteznek már), mindenképpen új, hatékonyabb tömörítési eljárást kell kidolgozni, hogy bírja a száloptika az adatok szállítását az adáshoz. Ráadásul a tömörített adatfolyamból a kép valós idejű kikódolása is a maiaknál sokkalta nagyobb processzorteljesítményt igényel."

    És akkor még ott van az hogy milyen adattároló kapacitás fog egy kelleni mondjuk 1órányi filmhez :F .
    Találtam egy jó kis ábrát is ahol a különböző felbontások egymáshoz viszonyított arányait mutatják:

    Majd elfelejtettem.
    Békés Boldog Karácsonyt, valamint jó kép- és hangminőséget kívánok mindenkinek.

    [ Szerkesztve ]

  • kp59

    aktív tag

    Az előző hozzászólásokban olvastam hogy a TV kikapcsolással történő áramtalanítása milyen veszélyekkel járhat a készülékre nézve. Nem gondoljátok hogy ezt a Matsushita Electric tervező mérnökei is tudják és bizonyára építettek a készülékekbe olyan alkatrészeket amelyek ezt megakadályozzák. Vagy lehet hogy nekik ez nem jutott eszükbe. Akkor viszont valaki szólhatna nekik erről :DDD . Lassan már olyan kép alakul ki bennem hogy a plazma TV olyan szerkezet mint állatorvosi ló amin minden betegség előjön. Nem csoda hogy aki most kezdi olvasni a hozzászólásokat a sok lehetséges hibától teljesen elbizonytalanodik és inkább nem is vesz plazmát. Ha ez így megy tovább lassan át kéne keresztelni a topikot 1000 ok amiért ne vegyél plazma TV-t névre :O .

  • kp59

    aktív tag

    válasz DM-Fan #28572 üzenetére

    Bocsánat nem akartam senkit megbántani a hozzászólásommal :R
    Hangadó sem akarok lenni, de ez itt egy fórum ahol azt hittem mindenki elmondhatja a véleményét és nem csak az (azok) akik már évek óta itt vannak. Ha rosszul tudtam akkor még egyszer bocsánat érte :R . Ígérem nem fordul elő többet:W

    És bár nem vagyok "szakértő" a témában de azért a mostani P50G20 a második plazmám négy év alatt így egyszerű felhasználóként talán nem is olyan ismeretlen számomra egy ilyen TV használata.

    Megjegyzem az első plazma TV-mel sem volt baj soha, nincs baj a mostanival sem és kívánom ezt mindenkinek.

    Éljen soká a plazma technológia :DDD

Aktív témák