Keresés

Aktív témák

  • ZEN1TH

    őstag

    válasz vizo74 #26461 üzenetére

    C6500 joval szebb kepet ad, a c530 teljesen belepo modell.

    https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz vizo74 #26529 üzenetére

    nekem ma jött egy ilyen készülék. (Samsung PSC6500)
    először le voltam törve, mint a bili füle, mivel LCD-hez voltam szokva.
    de ahogy ránéztem az órára, és láttam hogy már 3,5 órája nézem egyfolytában minden féle fejfájási, szemkimerülési problémák nélkül, rájöttem, hogy miről is szólnak ebben a topikban a hozzászólások.
    sokat hezitáltam, meg agyalgattam, hogy milyen készülék legyen, de most már örülök neki.
    igaz bejáratós, de már így is látszik, hogy a színhűség iszonyatosan jó, és a FEKETE is nagyon szuper!
    közeli szomszédságban Panasonic S20-as van, de az én szememnek a samsung színei jobban tetszenek, (egy biztos, nem annyira naturálisak) és a feketéje sem marad el egy szikrányival sem a samsungnak.
    szolgáltatásban, kinézetre viszont a Samsung szerintem sokkal jobb, mondjuk ez már részben ízlés kérdése.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz vizo74 #26564 üzenetére

    a samsung ps 50 c6500 elott samsung le 46 c650 -em volt.
    az lcd teljesen mas volt, sok dologban jobb, de az elozo hozzaszolasomban leirt tulajdonsagokban viszont a plazma jobb.
    tudtam, hogy kompromisszum lesz, de azt kell eldonteni mire hasznalod.
    mi sokat tv-zunk , kevesebbet videozunk.
    ebben jobb a plazma. jobbak a szinei pontosabban annak tonusai, viszont a szinek erossege az lcd ben volt jobb.( ezt egyesek mar banto, rikito kepnek neveznek)
    a film lejatszasa teljesen ugyanaz!
    nyilvan a kepben a kulonbseg ugyanugy megvan mint tv adasnal.
    a ket keszulek softvererol meg annyit, hogy mindket frömvere UA !!!
    ezt nem ertettem, de meretben, szamban is ua.
    szoval filmek lejatszasanal nem lattam kulonbseget, kiveve azt, ami alapjaban megvan a ket tv kozott, vagyis a motion plus.
    mozgasban, terhatasban (ha lehet ezt igy mondani) e miatt az lcd jobb.
    a feketeben sem lattam igazi kulonbseget vagyis nagyon jo, es sotetben meg az egesz kep sokkal jobb minosegu mint nappali fenynel, de ez a plazma egyik tulajdonsaga.
    en ajanlom ezt a plazmat, es azert dontottem e mellett es nem panasonic mellett, mert nekem a szinek tonusai a samsungban jobban tetszettek, egy teljeserteku medialejatszo van beepitve, ami tokeletesen mukodik minden fajlformatumnal, es mivel butordarabrol is van szo, a megjelenese is szamomra szebb, szinpatikusabb.

    [ Szerkesztve ]

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • Dorian

    félisten

    válasz vizo74 #26632 üzenetére

    Miért a számokat nézed? Meg kell nézni mindkettő képét.
    Plazmánál néhány embert zavar a villódzás, ha igen, akkor lehet akármilyen képe, nem fogsz örülni neki.

    Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

  • gejala

    őstag

    válasz vizo74 #26650 üzenetére

    "A villódzás alapvetően még tetszik is, sokkal "mozisabb" mint az lcd."
    Csak nehogy azt mondd, hogy egy projektor villódzik. :DDD

  • gejala

    őstag

    válasz vizo74 #26653 üzenetére

    Azt mondtad, hogy a villódzás miatt mozisabb. Moziban projektor van. :B

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz vizo74 #26650 üzenetére

    leírom a történetemet, a samsung le c650 vs. samsung ps50 c6500-ról, talán tanácsként is szolgálhat.

    72 cm-es Loewe képcsöves tv-m volt kb. 5-évig, és tökéletesen meg voltam elégedve vele, de ugye változnak az idők, nagy és lapos kell......
    szóval nekiláttam, olvastam, jártam ide-oda, itt egy teszt, ott egy teszt.

    nagyon sokat gondolkodtam (kb. 1 hónapot) amikor a c650 mellett döntöttem.
    kihozták, és már az első beállításnál kijött a hiba, hogy a dvb -c tunerrel nem tudtuk fogni az adást. ekkor még arra gondoltunk a szolgáltató (digi) ad roszzul.
    kijöttek a digi szerelői és megállapították, hogy a tv tuner része hibás.
    szóltam, hogy cserélni kellene, amit be is vállaltak de nem jött SQ -paneles csak A-s készülék, (a display panelből az SQ-nak kb 2 x nagyobb a kontrasztja, és sokkal jobb a feketéje) így kb 3 hét után úgy döntöttem plazmára cserélem.

    nézzük a fentieken kívüli okokat:
    a tv adások (már a digitális (dvd-t) sőt az analóg jelre még jobban jellemző volt) annyira rossz, élvezhetetlen minőségűek voltak, hogy az leírhatatlan.
    óriási lépés volt a HD adás, és az mkv, ts filmek. ezek csodálatosak. (hibával, lásd lejjebb)
    itt iszonyatosan sziporkázott, majd leesett a kép a készülékről.
    nagyon jó volt a mozgásfeldolgozása, (motion plus) amit én majdnem 3 d-nek neveznék, amit úgy érts, hogy teljesen elvált a kép első részén, és hátul lévők mozgása.
    nagy gondom volt még az LCD-vel az, hogy az egészre rátelepedett egy zöld színű felhő, mely főleg az arcéleken, a hajon volt látható, és sajnos minden formátumnál.
    idegesítő volt, és semmilyen beállítási módszerrel nem lehetett levenni, eltüntetni róla.
    ez egyébként az lcd-k általános jellemzője. (ez alól egyedül az lg kivétel, de ezen kívül nincs más előnye)
    a samsung ráadásul főleg az lcd-nél még a kék, és piros színekkel is iszonyatosan túl lő a célon, így a kép zöldes, lilás volt.
    következő gond a sötét részeknél a panel megvilágításából adódó világosabb bevilágítások, foltok állandó jelenléte.
    aztán a betekintési szöggel is baj volt.
    sajnos már kb. 30 foknál szürkült a kép.

    ekkor döntöttem úgy, hogy legyen plazma.

    eleve 116- ról, 127 cm-re nőtt a méret, ami nagyon nagy különbség.
    ezt így nehéz elhinni, de így van.
    szóval méretben jobb a C6500.
    mind a menü, mind a kezelhetőség dettó ugyanaz.
    ahogy írtam még a frömver is azonos.

    nézzük a plazma hibáit:
    kisebb háttérfény. részben tükröződő display.
    ÉS ENNYI!
    minden másban jobb, sokkal jobb, vagy azonos az LCD-vel.
    kisebb háttérfény:
    sajnos nappal ezzel számottevően csökken az élvezhetőség, de sötétebben ez a hátrány eltűnik, sőt jól jön.
    lehet nem vagyok érthető, de először ami nekem is jó volt az LCD-ben, az a világító, sziporkázó színek HD-n.
    DE!!!! sajnos ez csak egy ideig jó, mert kb 20-30 perc után elkezd fájni a szemed, fejed tőle, és le kell venned a háttérfényből. ekkor viszont a két tv már egy szintű háttérfénnyel dolgozik.
    magyarul, a barátokat, szomszédot el lehet kápráztatni egy egy 5 -10 perces bemutatóval, de ha végig akarsz nézni egy filmet, akkor LE KELL VENNI A FÉNYBŐL!
    ha viszont sokat használod napos időszakban, akkor a háttérfény jól jön, és ennek hiánya jelentkezhet.
    viszont ha nincs ablakbevilágítás, akkor ez teljesen elviselhető.
    ehhez tartozik a másik hiba a tükröződő panel.
    ha nem süt rá direkt fény, nincs vele gond.
    nézzük az előnyöket:
    sokkal, sok sok kategóriával jobb, kellemesebb, élvezhetőbb színek, természetes arc, és bőr tónusok.
    jó fekete, jó barna, jó sárga, jó piros, jó kék, jó zöld, jó fehér ...stb. színek. nincs lilás pirosas tónus mint az lcd-nél. szóval nagyon jó!
    minden adásnál látható ráncok, részletek. az lcd-nél még hd-ban sem volt ennyire kivehető az arcrészlet, mint a plazmánál már egyes jobb sd adásnál.
    nagyobb méret.
    dettó ugyanaz a médialejátszó.

    hozzáteszem csak néha néha 1-1 10 másodpercre vittem fel a plazmán a teljes beállítási szintre a képet, teszt erejéig, mivel bejáratom.

    tanácsot ne kérj, mert még én sem tudom mit tennék a helyedben.
    talán a következőt fontold meg:
    ha sokat filmezel nappali fényviszonyoknál jó minőségű anyaggal akkor LCD.
    ha nem, akkor minden esetre plazma.
    ha lcd mellett döntesz készülj fel, hogy ÓRIÁSI kompromisszum lesz a rossz minőségű adások anyaga, a betekintési szög, a méret, és a teljesen rossz, beállíthatatlan színek.

    plazmánál kompromisszumot kell kötnöd a háttérfény erejére, és a tükröződésre.
    ha ezekre allergiás vagy, akkor viszont lcd-t vegyél!

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vizo74 #27191 üzenetére

    Gratulálok hozzá!

    Igen, alapvetően a középértékes beállításokkal nem lehet túl nagy baj, bejáratáshoz optimális. Nálam amúgy TV-adásnál picivel a feles érték alatti kontraszt és fényerő lett az optimális (Professzionális 1 csatornát használom), DVD-nél szintén, PS3-nál meg picivel fölötte.

    Az energiatakarékos módot szerintem kapcsold ki, minimális mennyiségű energiát spórolsz csak vele (értsd: kb. 10-20 Wh-t) és csak fölöslegesen szól bele a képbe!

    Get Moded!

  • Narancs81

    tag

    válasz vizo74 #27232 üzenetére

    Hi,
    Az enyémen nincs foltosodás, szóval ez nem normális. Bár nem tudom mennyire torzít ez a kép. Ha 3 napon belül vagy akkor mindenképp jelezd a boltnak. (Ha már nem, akkor is. :) )
    Üdv

  • #09634560

    törölt tag

    válasz vizo74 #27232 üzenetére

    Próbáld meg lejjebb venni a kontrasztot és a fényerőt,hátha elmulik.

  • BaLee

    addikt

    válasz vizo74 #27238 üzenetére

    Ha addig más nem tudja megnézni majd megnézem, hogy nálam hogy fest ez. De az csak este 5 után lesz.

    Az első képen a kérdés, hogy a fotó mennyire nagyítja fel a problémát. A zöld csík bal oldalán tényleg sokkal halványabb a panel? Mert akkor lehet, hogy ott valami gond lesz.

    De ilyen zöld csíkról már többen beszámoltak, sőt halványan szerintem nálam is van egy ilyen csík, csak nekem a jobb oldalon, viszont csak teljesen fehér (havas) vagy nagyon világos háttéren szúrható ki.
    Majd megpróbálom én is lefotózni.

  • laszlo168

    senior tag

    válasz vizo74 #27238 üzenetére

    Úgy néz ki, mintha alúl, felűl be lenne égetve a képernyő, mennyi üzemóra van benne?

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz vizo74 #27325 üzenetére

    olvasd el EZT!
    neked semmit nem kell magyaráznod 8 napig.
    ha csak annyit mondasz, hogy nem kell mert .......IZÉ....CSAK, akkor is vissza kell adniuk a pénzt!!!!!!!

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • HUTCHDB

    nagyúr

    válasz vizo74 #27335 üzenetére

    sajnálom, mert az "én kereskedőm" ha lehet így fogalmazni, amikor gondom lett, azonnal mondta, hogy
    1.) azonnali csere,
    2.) visszafizeti a készülék árát,
    3.) bármi másra lecserélhetem, ami náluk kapható értékegyeztetéssel.

    "Elállás esetén az értékesítő köteles a kifizetett összeget haladéktalanul, de legkésőbb az elállást követő 30 napon belül visszatéríteni."

    én a haladéktalanra fektetném a hangsúlyt, ami ugye az azonnalt is jelenti.
    azt a kereskedőnek is meg kellene értenie, hogy karácsony, és ünnepek jönnek, és te szeretnél tévézni, mozizni.

    " Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vizo74 #27238 üzenetére

    Ez sajnos előfordul a plazmáknál. Panel-inhomogenitásnak hívják. Jóval ritkább a plazmákon, mint az LCD-ken, de sajnos előfordul. Igazából szerintem kérdéses, hogy ez garanciális probléma-e, simán ráfoghatják, hogy technológiai sajátosság és csak kis esztétikai hiba, a normál használatot nem befolyásolja. Én legalábbis ezt prognosztizálom diagnózisként, de ne legyen igazam, kívánom, hogy cseréljék ki neked!

    Látod, ezért lett volna érdemes többek közt Novák úrtól vásárolni, ő ilyen miatt nagy eséllyel simán cseréli a TV-t.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Möhe

    addikt

    válasz vizo74 #27238 üzenetére

    Üdv a klubban,én ma cseréltettem az enyémet ugyan ezzel a jelenséggel, keress vissza pártucat hsz-t,pontosan ugyan így volt nálam is.

    szerk: andzsin73
    Én a harmadik emeletre egyedül hoztam fel a 46"ost de csak úgy hogy anyám segített derékmagasságig megemelni(neki ennyi elég is volt hogy megfájduljon a keze) majd megfogtam és uccu neki. Egyik kezem alul a másikkal a fülébe kapaszkodtam,igaz a végén 5 percig csak lihegtem és zsibbadt a kezem,de inkább így mint hogy huzogatom a lépcsőházban.

    [ Szerkesztve ]

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vizo74 #27345 üzenetére

    Tudom, nem is azért mondtam, hogy húzzalak vele, inkább a többieknek szól, akik annyira morogtak az öregre. Szerintem azon túl, hogy adott esetben olcsóbb is a konkurenciánál, pont az ilyen helyzetekben lehet rá bizton számítani.

    A zöldesség amolyan foszfor-lag félének tűnik amúgy, de szerintem igazából inhomogén a panel, ami csak bizonyos kontraszt-fényerő együttállásnál következik be, ezért látod "változni", de igazából konstansan van az jelen szerintem, csak nem mindig látható.

    Get Moded!

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vizo74 #27357 üzenetére

    Valamennyi előfordulhat, de nem nagyon jellemző, legalábbis én az előző Pana plazmámon sem láttam és a G20-on sem még. Ezért írtam, hogy foszforlag félének tűnik, de szerintem nem az, inkább homogenitás-problémára gyanakszom. Ha foszforlag lenne, akkor nagy eséllyel panelszerte látható lenne.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Möhe

    addikt

    válasz vizo74 #27359 üzenetére

    Dátum szerint: Múlt héten csütörtökön hazahoztam, beüzemeltem, pixelhibát azonnal megnéztem, nem volt (akkor még észre sem vettem a zöldes foltot). Másnap a helyére raktuk a tévét megnéztem pár filmet,ment tv-adás is,és ekkor kezdtem sasolni a bal oldalát hogy kicsit zöldesebb mint indokolt lenne. Másnap ide írtam,majd Novák úrnak szintén elküldve a képeket ( forgalmazó: Panasonic Club ) és ő egyből reagált ( este! ) hogy szervízbe kéne vinni. Én meg inkább azt mondtam hogy élek a cserével,és nem volt semmi háborgás meg hasonló.Ő keresett hogy mikor érek oda köbö,meg hasonlók....
    Ma visszavittem,be sem kapcsolta ,mert " hát láttam a neten a képeket ,minek ..." címszóval csak megnézte a tartozékokat és írt egy jegyzőkönyvet. Az újat (volt miből választani ,6-7 G20as volt a boltban) kicsomagoltuk próbaüzem megvolt az általam vitt pendriveon lévő képekkel amit el is kért későbbre magának is. Most meg itt "melegszik" a folyosón a tv.

    Amúgy én egy egyszerű figurát látok az öregben, a hangja alapján egy 10essel fiatalabbnak saccoltam volna. A józan paraszti logika és észjárással,teljesen pozitív értelemben.

  • BaLee

    addikt

    válasz vizo74 #28861 üzenetére

    Nem irigyellek.

    Amúgy a tv-ken nem szokott rajt lenni az a "szokásos" matrica a tulajdonságairól, és mivel a garifüzetét kitöltik szállítás előtt így simán lehet, hogy újra volt csomagolva edigitálos szalaggal leragasztva.

    Persze az is lehet, hogy egy más által már visszaküldött tv-t akartak rád sózni.

  • Narancs81

    tag

    válasz vizo74 #28861 üzenetére

    Hali,
    Szomorúság, hogy nem váltotta be a hozzáfűzött reményeket. Tény, hogy nem kocc fekete ez se, ez nekem se tetszik (pláne mikor jön a "floating black" :) ), de azért nem LCD. (bár nem ismerem azt amivel te hasonlítottad össze...).
    Sokan írták is, hogy az S20 nem fekete így meg úgy, azután miután megnézték a TV-t valami boltban. Nos, világosban kikapcsolt állapotában a képernyő konkrétan szürke, mert nincs rajta egy tükröződésgátló szűrőréteg (nem tudom mi a neve :B), míg sok más TV-n van ilyen réteg. Sokszor a boltban mellette lévő LCD-k is megalázzák azt a feketeszintet amit produkál, de besötétítve azért más a helyzet, ott nem látszódik annyira szürkének, mert nincs külső fényforrás amit visszetükrözhetne. És besötétítve, már az LCD lesz világos. Szóval nem kell leírni a TV-t a feketéje miatt mert besötétítve jóaz! De igaz, hogy lehetne feketébb is (annak ellenére is, hogy nem neoPDP).

    Az viszont érdekelne, hogy mit láttál folyamatosnak az IFC-vel. Korábban már írtam, hogy nekem konkrétan semmit nem csinál ez a feature. Lehet, hogy rossz a TVm? :F PÜben is átküldheted a pontos nevet. Nem a 24p feature csinált neked "folyást"? (24Hz jelnél az IFC átváltozik 24p-re.)
    Köszi!
    Az edigitalos sztori meg kalandosra sikerült :) Minden jó ha vége jó.
    Üdv

    [ Szerkesztve ]

  • Narancs81

    tag

    válasz vizo74 #28872 üzenetére

    Hm.. Gondolom nem nézted meg mennyit ment a TV, de nem is lényeg. Nem felelt meg a feketéje és kész. Rá kellett jönnöm nekem is, hogy kénytelen az ember komprumisszumot kötni, lenyelni 1-2 békát és megállapodni egy olyan készüléknél aminek a hibái nem zavarják. Nekem pl ilyen az 50s20. Falura jó ez is :). Elcédés haverjaim (egy 37" és egy 42"-al) érdekes módon még mindig nem fogják fel miért jó ez nekem. Mind1.

    (#28867) vhunor
    Azért a "g20 a király" téma még mindig jobban túl van lihegve. :DDD
    Ja és a képek mutatósak a b850-ről.

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz vizo74 #29218 üzenetére

    Köszönöm, még lehet, hogy élni fogok a kérdezés lehetőségével, még meghánytorgatom párszor a kérdést, hogy melyik legyen, igyekszem minél többet olvasni róluk, de úgyis fog maradni kérdés. Mindig marad. ;)

    Get Moded!

Aktív témák