Keresés

Aktív témák

  • vasii

    senior tag

    válasz gh9 #7595 üzenetére

    "Kiváló HDMI-kimenetes lejátszót már 25 eFt-ért is kap"
    "Viszont akkor már "jobban megéri" valami olyat, amivel ki is tudja használni a tévéjét (ami MKV-t is visz, stb.), nem? Ez így olyan félmegoldás."

    WD TV live 30E es midnent visz..

  • DM-Fan

    nagyúr

    válasz gh9 #7595 üzenetére

    "Vissza- és előrelépést az ő jelenlegi állapota alapján van értelme nézni. :-)"

    És az szerinted előrelépés, ha ugyanazt veszi, ami most van neki? Egyébként meg az adott kor színvonalához is kell nézni azt, hogy előre, vagy hátra megy az ember. Ha mindenki így gondolkodna, akkor nem lenne igény az újra, meg sem születnének az új technológiák.

    "Gondolkodik rajta, hogy kell-e ez neki, szerintem."

    Tehát igénye van. Ha nem lenne, nem is gondolkodna, nemde?

    "Viszont akkor már "jobban megéri" valami olyat, amivel ki is tudja használni a tévéjét (ami MKV-t is visz, stb.), nem? Ez így olyan félmegoldás."

    Egy szóval nem írta, hogy .mkv-t is le akarna játszani, analóg-TV-adásról, meg DVD-nézésről írt. De fordítsuk meg: ha annyira ajánlod neki a CRT-t, arra hogyan köt .mkv-képes lejátszót?

    "Szerinted a 11 éves low-end tévékben hány éves technika van, 15 vagy 20? :-)"

    Miért, szerinted egy jelenlegi Orion CRT-ben hány éves technika van? Mert szerintem ugyanaz, ami a 11 évvel ezelőttiben is.

    "Ezt várjuk ki azért, itthon ezek nem szoktak ilyen ripsz-ropsz módon menni. :-)"

    Nem szoktak, de ez így fog, ugyanis az EU nem enged majd mást. Ugyanúgy, ahogy a villanykörtéket is kivonják, ezt is ki fogják és nem lesz apelláta. Már most ezért van bajban a két nagy kereskedelmi adó, mert ők eddig nem voltak hajlandóak pénzt invesztálni a digitális átállásra (szemben a közszolgálatival), így nagy eséllyel meg is büntetik őket.

    "Mintha te is ezt képviselted volna, mikor a kell-e nekem mpeg-4 tuneres tévé volt a téma. :-) )"

    Nem, én annyi mondtam, hogy fölösleges mpeg4 tuneres TV-t venned, mert úgyis ott lesz a STB, amivel HDMI-re kötöd a TV-det, így a tuner mindegy. Az viszont nem mindegy, hogy ajánlasz valakinek egy CRT TV-t, amire viszont nem tudja majd rákötni a HDMI-kimenetes STB-ot, amit Te rá tudsz a HDMI-bemenetes, egyébként mpeg4 tuner nélküli plazmádra. Ne forgasd ki a szavaimat és ne vigyél be mást az erdőbe, mert azt ő sem köszöni meg!

    "Kábeltévé meg aztán főleg maradni fog"

    Igen, a digitális, STB-szal, amiből akkorra jó eséllyel ki is kopnak az analóg kimenetesek.

    "de ha mégis ez lesz a helyzet, hát két év múlva eladja az Oriont húszezerér', oszt került neki a dolog évi 12e-be."

    Hát, akkor tényleg nagyon megéri neki CRT-t ajánlani. Főleg úgy, hogy már most sem lehet eladni a használt CRT-t (újat se nagyon), nem még 2 év múlva, mikor a 42"-os plazmák röpködnek majd 100 eFt alatt.

    "De mondom mégeccer, mindez persze csak akkor áll, ha egy 72-es CRT-vel is elégedett és nem tudja, kell-e neki ennél több."

    Épp ezért arról próbálod győzködni, amit már ismer és nem arról, amit még nem? Bölcs.

    "Nincs igazad (sajnos), a két nagy kereskedelmin nagyítóval kell keresni a szélesvásznú tartalmat... A reklámok már szinte mind 16:9-esek, de ez is csak arra jó, hogy a TV-t őrületbe kergessék automatikus módban (mivel két reklám között van egy félmásodperces TV-szignál, természetesen 4:3-ban)"

    Neked nincs igazad. Ne a híradót várd 16:9-ben, de pont valamelyik este jegyeztem meg, hogy 2 sorozatepizód ment egymás után az egyik kereskedelmi adón, mindkettő 16:9-ben ment, majd jött egy mozifilm, ami szintén. Átkapcsoltam az m1-re, ott is 16:9-es tartalom ment, az m2-n szintén. Szóval nem kell már azt nagyítóval keresni. A külföldi HD-adók meg nem is adnak már másban.

    [ Szerkesztve ]

    Get Moded!

  • Seb3s

    tag

    válasz gh9 #7595 üzenetére

    Már bocs, de Te miért kötekedsz? Ilyeneket kb. az "LCD tv tapasztalatok, tanácsok" c. topikban láttam (amilyen szintre nem kellene jutni). Nem hiszem, hogy építő jelleggel írtad azt amit írtál.
    És most ON:
    Az "normális", hogy már majdnem minden filmhez külön beállítom a ps8000-et? :DD
    Egyből kiszúrom, ha vmi nem ok. Tegnap este 3 filmet néztünk. Happen in Vegas (blu-ray), star trek (Blu-ray), Cloverfield (mkv). Mindegyiknél állítgattam kicsit a "további képbeállításokban". Képélesség, élkiemelés, zajszűrés, színskála... És mindig baromi jóra sikerült. :))
    Lehetséges, hogy a filmek minősége miatt kell finomhangolni mindig? (blu-ray filmek között is van különbség szerintem)
    Más tipusnál, mondjuk panánál nincs erre szükség egyáltalán? Lehet csak én veszek észre minden apró képi hibát?

    Tough ain't enough.

Aktív témák