Új hozzászólás Aktív témák

  • Qorthral

    őstag

    Spanyol GP, Tippek

    Örömteli, hogy most sem csökkent a játékosok száma, sőt! Az előző két verseny 33 tippjét követően ezúttal 34 nevezés érkezett.

    Sajnos ketten szabálytalan tippet adtatok le: az időmérő, verseny és csapat kategóriában leadott tippek együttes ára ugyanis meghaladta a maximális 20 millió eurót. Mivel a játékszabályzatban nem említettem, hogy ilyen esetben mi történik, most öntenék tiszta vizet a pohárba:

    - Nyilvánvaló, hogy a szabálytalan csapat után nem kaphatja meg a játékos a teljes pontszámot.
    - A csapat után kapott teljes pontszám törlése vagy a játékos adott fordulóból történő kizárása véleményem szerint egyaránt túlzó.
    - Fentiek mérlegelését követően arra jutottam, hogy ilyen esetekben törlöm az érintett játékos csapatából a legolcsóbb olyan komponenst, melyet meg lehet úgy változtatni, hogy a kapott kombináció beleférjen a limitösszegbe. Ezen komponens után a játékos természetesen nem kap pontot, ugyanakkor az összes többi komponense/válasza után igen.

    Kicsit talán kacifántosan hangzik, de azt hiszem ez a legjobb eljárás, hiszen így a lehető legkisebb mértékben igyekszünk büntetni a játékost a hibáért, miközben nem adunk lehetőséget arra, hogy ezen szabály kihasználásával trükközzön valaki. A Tippek és Eredmények táblázatokban az ily módon figyelmen kívül hagyott komponenseket áthúzással fogom jelölni.

    Az egyik játékos esetében elég volt a legolcsóbb komponens eredményeit törölni (Williams (5)), hiszen választhatott volna helyette olyan csapatot, amivel nem lépi túl a limitet. A másik játékos esetében sajnos olyan komoly mértékű volt a limit túllépése, hogy a legdrágább komponens eredményeit kellett törölnöm, máshogy jogosulatlan előnybe hoztam volna. (Elvileg az is előfordulhat, hogy egy komponens törlése nem elég, ilyenkor csak a legdrágábbat hagyom majd meg.)

    Remélem, hogy ti is korrektnek tartjátok ezt a megoldást, illetve hogy ilyen helyzet nem fog sokszor előfordulni.

    [ Szerkesztve ]

    PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :))

Új hozzászólás Aktív témák