Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Sziasztok! Szeretnék egy kis segítséget kérni, bár nem tudom , hogy ez a topik megfelelő e erre.
    Szóval van egy ADSL netem , ami egy wifi routeren át meg van osztva telefonokkal + kábelen egy másik géppel. Eddig még soha nem tapasztalt problémám adódott. Vettem a héten 500 Gb -os HDD-t ami egy USB-s külső házban van . ( maga a HDD 3.5 " sata HDD, ami külön tápkábellel van hajtva 220V ról.)
    Amikor rádugom a gépre az eszközt ,leáll a netem. Ami furcsa, hogy nem csak az én gépemen, hanem még a Wifi hálózat is. Próbáltam úgy is, hogy kiiktattam a Routert, simán csak kábellel a modemet, de akkor is ez történik.
    Olvasgattam a neten, de elég gyenge az angol tudásom. Amit ki tudtam hámozni egy oldalon , az kb az alaplap Déli híd hibájára utal. Ezzel csak az a problémám, hogy ha egy sima 160 Gb -os 2.5 " külső HDD_t dugok rá, akkor semmi probléma nem adódik.Ha nem megy a HDD, akkor hibátlanul megy a net mindenféle szinten és módon. Mi lehet a Gond ?

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mezis #26837 üzenetére

    Szia!
    Kb 1 méterre vannak egymástól,az asztal ellenkező oldalán. Ráadásul a modem és a router a monitor mellett van az asztalon, a tápkábel és mindenféle elektromos csatlakozó az asztal alatt van egy földelt, 8 csatlakozós, elég komoly kis elosztóban, hosszabbítóban.
    Ahogy leírtad kipróbáltam, de semmi probléma nincs egész addig ,amíg be nem kapcsolom a HDD-t. Ahogy elindul, a netem szép fokozatosan leáll, kb 1 perc alatt. ( Torrent kliensnél látom ahogy csökken a sebesség.)
    Amúgy még arra gyanakodtam , hogy amikor megjött a HDD, egyből azt adtam meg tárolónak a torrent kliensnek és ez az addig futó torrenteknél elég nagy zűrt okozott. Kiűrítettem a futó klienseket és nulláról elindítottam, de így is ez a helyzet. Teljesen tanácstalan vagyok. :F

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • b.

    félisten

    válasz mezis #26841 üzenetére

    Szia! Úgy is, az csak egy próbálkozás volt, hátha az a gond :(

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák