Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bfdelta1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne 2 kérdésem, amivel már napok óta foglalkozom, de sehol se találtam rá érdemi választ :/

    A helyzet: van a házban 1 modem, ami a földszinten van, ott van 1 router is (ezt a routert szeretném lecserélni holnap) ... ebből a routerből megy 1 UTP a lenti számítógépbe + ennek a routernek a jelét fogja nővérem okostelefonhoz is....

    a földszinti routerből jön még 1 UTP, ami felmegy az emeletre, én az emeleten lakom, ahol van 1 számítógép + okostelefon
    itt fent is van 1 router, ez a fenti router az alsó routerből kapja a jelet

    az lenne a probléma, hogy ha az alsó gépen nővérem nekiáll tölteni valamit, meghal az egész hálózat és elmegy a net mind a 2 router en, amint al alsó routert újraindítom, megint van net kb 10 percig és megint elmegy... (ez csak akkor ha valamit letöltünk az alsó gépen... fb, film, bármi közbe nincs ilyen)

    itthon van egy 40Mb/s os internet (letöltés 40, fel 4)

    A felső router egy TP-LINK TL-WR740N 150mb/s
    Az alsó egy 2004 es SMC WBR14-G2 54mb/s

    A kérdés java most jön... idáig azt csináltam, hogy az internetet bevittem az alsó routerbe (WAN)... majd a LAN 1 ből jött 1 UTP a leni PC be....
    a LAN 2 ből pedig felment 1 UTP az én fenti routerembe (WAN ba dugtam be), majd a fenti router LAN1 ből ment 1 UTP a fenti számítógépbe

    idáig semmi gond nem volt ezzel... jó ez így ahogy én csináltam? vagy csak szerencsém volt, hogy idáig nem volt belőle semmi? illetve ha ne jó, mi lenne a helyes megoldás?

    + Szerintetek erre a célra alulra megfelelne egy

    TP LINK TL-WR841N 300Mbps -os router?

    Nem vagyok nagy szakértő, szóval ha hülyeséget írtam, nézzétek el nekem :B

    [ Szerkesztve ]

    "Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

  • bfdelta1

    csendes tag

    válasz Kovesz82 #34685 üzenetére

    Ezt elfelejtettem leírni, ez sajna nem működik :/ Igazi régi vastag falak vannak nálunk... és lentről fel hozzám a jelnek 3 falon kell átmennie + a lenti router a ház másik végében van a fentihez képest... amikor fent voltam semmit se fogtam kb a lentiből, csak mobilnettel lehetett fent élni... ezért kell a 2 db router :/

    "Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

  • bfdelta1

    csendes tag

    válasz Intruder2k5 #34687 üzenetére

    Rendben, köszi a választ :) Holnap akkor megy is a csere, jó lenne ha ez megoldódna :/ Így nem igen lehet kihasználni a netet.

    "Vagyok ami vagyok, mert kell egy ilyen is!"

Új hozzászólás Aktív témák