Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • donceleger8

    őstag

    Sziasztok. Egy kis segítség kellene.
    Otthon szeretnék hálózatban streamelni mkv, esetleg m2ts fájlokat tévére.
    A TV egy Samsung plazma, wifi nincs de Ethernet csatlakozó van. A router egy D-Link Dir 605L 10/100-as. Vagyis szerintem elégnek kell lennie egy mkv esetében kb 15-20 Mbps, m2ts esetében 30-40 Mbps adatfolyamhoz, legalábbis én ezt gondolom, ha már a router ugye 100 Mbps-t tud. Ráadásul a laptop, amiről streamelem wifis.
    Avi szépen megy rajta, az mkv már akadozik néha, főleg ha mellette megy a letöltés is, de az m2ts nézhetetlenül akadozik. Az internet sebességem 50 Mbps, vagyis ha maximálisan ki van használva, még akkor is maradnia kellene a felének, aminek meg elégnek kellene lennie a 15-20 Mbps-es mkvnak, de ilyenkor ez is nagyon akadozik. Tudom, hogy a 10/100 sebesség valójában csak 85-90%-ra képes, de még akkor is bőven bele kellene férnie.
    Hogyan lehet megoldani ezt a problémát? Milyen beállítás kell a routerben? Esetleg a tévét dhcp-be kellene rakni? Az segít? Nem igazán értek ehhez, valaki remélem tud segíteni. Esetleg van valamilyen jó kis media server progi, amit tudtok ajánlani? Most Universal Media Server-t használok a 3.3 verziót.
    A válaszokat előre is köszönöm.

    Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

Új hozzászólás Aktív témák