Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trec12

    addikt

    Sikerült itthon beállítanom egy TP-LINK TL-WA850RE Range Extendert. Tévének erősítem neki a Wi-Fi-t. Kíválóan felerősíti a jelet. Szóval a kütyü ebből a szempontból nagyon jó. Viszont van egy gondom. Kikapcsolás után a tévét mindig újra be kell állítanom a Range Extender wi-fi jelére a tévé menűjében kézzel. Gyakorlatilag adok neki egy tetszőleges IP-t a tartományból, átjáró a router IP-je. Addig nincsen net a tévén amíg ezt meg nem csinálom. Kikapcs-bekapcs, kézzel egy másik IP megint újra megy, addig nem. Miért kell minden bekapcsolás után újra ezt a procedúrát megcsinálni?

    Ha LAN kábellel kötöm a tévére az Extendert erre a procedúrára egyszer sincsen szükség mert ahogy nézem automatán lezajlik az egész.
    Sajnos annyira nem értek a témához. Mit kellene beállítanom máshogy, hogy LAN kábel nélkül se kelljen mindig kézzel IP-t állítgatni?

    [ Szerkesztve ]

  • trec12

    addikt

    Van egy olyan gondom, hogy az internetes rádió készülékem nem igazán akar működni a netrádiókkal. Eddig is döcögve ment. Az érdekes az, hogy szüleimnél - másik szolgáltató, más router - úgy behozza a beállított netes rádiókat mint a huzat. A routrem Asus RT-N18U, rádiókészülék Hama DIR3100/3110, szolgáltató Digi. Az eszköz mindkét helyen wifi-n csatlakozik a netre. Itthon megpróbáltam LAN-on is de nem hozza be a netrádiókat csak kapcsolódik. Reset routeren, rádión is megvolt. Van tippetek? Én a routerre (esetleg a szolgáltató?) gyanakszom. Nem tudom van-e jelentősége IPv6-ra van állítva. Többi kütyüm, tv-k gond nélkül mennek a hálózaton. Mi lehet a gond? Van tippetek?

    [ Szerkesztve ]

  • trec12

    addikt

    válasz VeryByte #42519 üzenetére

    Ott van a hozzászólásomban. :) (routrem Asus RT-N18U, rádiókészülék Hama DIR3100/3110, szolgáltató Digi) Amúgy ugyan az a helyzet hiába IPv4 lett IPv6 helyett. Beállítottam újra mindent akkor ment, most meg hazajöttem, bekapcsoltam, internetrádiót választok elindul a kapcsolódás de csak ennyi. Mindegy, hogy magyar v. külföldi. Mintha nem lenne net neki pedig a készülék nem jelzi, hogy nincsen Wi-Fi kapcsolat. :U Kezd az agyamra menni. Szülőknél ha elviszem oda ott meg hibátlan minden miután rállítottam az ottani wifi-re. :F
    Nem tudom mire gyanakodjak mert a Spotify-vel is gond van néha.....router?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák