Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • krealon

    veterán

    válasz BenJoe80 #23847 üzenetére

    1. Mi a kulonbseg a statikus es a dinamikus IP cim kozott ill. melyik, hogy nez ki?

    Statikus IP: az eszkozokon te allitod be kezzel az ertekeket es valahogy megoldod a nyilvantartast (papir cetli), hogy ne utkozzenek az IP-k.
    Dinamikus IP: Egy kozponti DHCP szerveren beallitod, hogy az egyes MAC Address-ekhez milyen IP tartozzon (vagy erkezesi sorrendben kapjak a gepek egy tartomanybol)

    2. Hogyan erdemes a IP cimeket beallitani egy halozatban?

    DHCP-t erdemes hasznalni, igy nem kell az IP cimekkel sakkozni a klienseken.

    3. Erdemes-e a wirless halozatban rendszeresen jelenlevo gepek IP cimeit lefoglalni?

    Persze.

    4. Erdemes-e a "vendeg kapcsolodast" (Guest Access) engedelyezni, hasznalni?

    Persze.
    Ezaltal lehet szeparalni a vendekeket a sajat halodtol.

    5. A modem DHCP Client listajaban talaltam egy gepet/eskozt, ami wireless csatlakozik, de nem ismerem es tudtommal nem kapcsolodik senkihez. Hogyan tudom kiszurni, letiltani, esetleg az IP cimet atallitani?

    Kitiltani MAC filterrel tudod, de ha WPA2/AES tikositassal es kelloen hosszu jelszoval van vedve a WiFi, akkor gyakorlatilag eselytelen, hogy barki illetektelenul kapcsolodni tudjon.

    6. Erdemes-e IP cimet kiosztani wirless eszkozoknek vagy hagyjam, hogy az automatikusan osztodjon?

    A TP-link gyari firmware-en a beallithato max Lease Time 2 nap, igy ott erdemes lehet a folyamatosan WiFi kapcsolatot fenntarto klienseknek IP-t reservalni.

    7. Jelenleg ugy allitottam be a dolgokat, hogy a wired kapcsolattal mukodo gepek kaptak egy altalam beallitott IP cimet, mig a wirless eszkozok IP cimei automatikusan osztodnak. Ez igy okay, vagy esetleg elobb utobb gubanchoz vezethet?

    Ha nem utkoznek az IP-k nincs gond.
    TP-link peldat hozok ismet.
    A router szokott lenni a .1-es IP (pl 192.168.1.1).
    A DHCP .100 - .199 -ig oszt IP-t.
    Tehat ebben a felallasban a Statikus IP-kent lehet hasznalni a .2 - .99 -ig cimeket, illetve meg a .200 - .254 -et.
    A DHCP Address reservation, a DHCP Pool-bol (.100 - .199) veszi az IP-ket TP-nel, ugyanakkor pfSense (PC-n futo tuzfal) alatt csak a pool-on kivulre lehet reservalni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák