Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #16778 üzenetére

    "főleg mivel minden szar mindig ezt ajánlotta fel defaultnak, aztán meguntam és átindexeltem"
    Jaja, igazából én is emiatt jöttem rá idővel, hogy mennyivel egyszerűbb lenne, ha engedném is, hogy a default Documents könyvtárba mentsen, de akkor már a Documents legyen jó helyen.

    Én sem vagyok egy újratelepítgetős, inkább próbálom karbantartani a rendszeremet, de ez nem változtat rajta, hogy a user-specifikus dolgaimat jobb' szeretem normális helyen tartani, már csak azért is, mert ha valamit be akarok állítgatni, változtatni szeretnék mondjuk valami ini-fájl tartalmán (lásd Operás cuccok), akkor a hatmillió mélységű könyvtárakba navigálgatás miatt gyorsan elmegy a kedvem az egésztől, ha épp gyors eredményre vágynék inkább. :D
    Meg nemcsak az az előnye, hogy nem kell hatmillió alkönyvtárba belelépni, hogy elérjek a célomig, hanem számomra logikusabb elnevezésű könyvtárakba tudom pakolni a beállításokat; ezenfelül mondjuk szempont lehet az is, ha akár egy Dropbox/Google Drive/SkyDrive-fiókkal szinkronizáltatni szeretném a nem szenzitív adatokat tartalmazó beállításokat (később is meglegyen, ne kelljen feltétlenül lementeni, vagy épp legyen róla biztonsági tartalék jó helyen [értsd: nem valószínű, hogy ezek a fiókjaim csak úgy elszállnak; persze jó esetben biztonsági tartalék még egy másik háttértáron is van]), ergo a Dropbox/Google Drive/SkyDrive könyvtárához vagyok kötve.

    No, de mondom, igazából ezt a problémát áthidalhatja egy directory junction.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák