Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Penge_4 #20137 üzenetére

    Snap Links: nem volt kedvem kibogozni a forrását, és a Linkclump is eléggé intenzíven dobálta a labdát az event és a content script között ahhoz, hogy 10 percen belül eredményt produkáljak, ezért kerestem egy egyszerűbbet, aminél könnyen el lehetett távolítani a háttérszáltól függést.

    Tehát akkor gyakorlatilag egy hülye gomb vagy egy beállítások oldal (amit ritkán vagy általában csak első alkalommal piszkál az ember) miatt rendeződik külön processzbe, ezzel nagyban megnövelve a saját memóriaigényét?
    Nem mindig, de sokszor igen. Ha a kiegészítő szeretné használni a chrome.* API-k valamelyikét, akkor nem elég a user JS. Ha csak azért használja, hogy beállításokat tároljon, akkor ez a rész relatíve fájdalommentesen leválasztható, ha bevállalod a kézzel bedrótozott értékeket. Ha tárol belső állapotot a kiegészítő, ami oldalfüggő, akkor is kis módosítással megoldható: ekkor az átírt változatban az érték a kiegészítő saját localStorage objektuma vagy a szinkronizált chrome.storage helyett az oldal localStorage-ébe mented el. Ha ez az állapot fülek között megosztott, akkor ez nem járható út. Ha olyan a kód, hogy az oldalakba beágyazott kód egy könnyű réteg, míg az event page tartalmazza a húzósabb részt, akkor sem éri meg valószínűleg átalakítani, mert inkább memóriát érdemes beáldozni, mint minden oldalbetöltést lassítani egy hosszabb kód injektálásával.

    Szóval a kérdés összetett, de a kiegészítők egy része simán átírható content scriptté.

    Az is érdekes kérdés, hogy érdemes-e pár ritkábban frissülő kiegészítőt összedrótozni egy nagyobbá, megspórol-e ezzel az ember annyi erőforrást, hogy megérje a ráfordított időt? Nem, annyira nem vagyok kíváncsi a válaszra, hogy elszórakozzak vele :N

    Ettől még magát a JSON-t nem fogom jobban érteni, csak ha bemagolom a szintaxist ... Ha elolvasnám a dokumentációt, mivel nincs fotografikus memóriám, pár nap múlva már tuti félrenéznék valamit (_ helyett - vagy fordítva) és megint nézhetném meg újra a dokumentációt.
    Erre való a dokumentáció. Szerinted ennek a függvénynek fejből vágom az összes paraméterét annak ellenére, hogy 15 éve közel napi rendszerességgel leírom? Természetesen nem, a sűrűn használt konstansok neve fejből megy, ezzel szemben például a FILE_FLAG_WRITE_THROUGH értékről csak annyit tudok, hogy létezik ilyen lehetőség, ha kell, akkor megkeresem, pontosan hogyan hívják (pár évente van rá szükség amúgy). A fejlesztés nem arról szól, hogy mindent tudsz fejből, hanem arról, hogy amit napi rutinnal használsz, azt tudod fejből, amit ritkábban, annak tudod, hogyan tudod gyorsan elérni/hol van a leírása, amit szinte soha, azt meg tudod fogalmazni angolul, és gyorsan meg is tudod találni a Google-Bing párossal. 30-40 MSDN fül, 4-5 Stack Overflow fül, 2-3 CodeProject fül, pár fejlesztői blog, további 15-20 fülön későbbi olvasásra félrerakott érdekesség, így néz ki nálam tipikusan a munkahelyi Opera profil.

    hunfatal: a letöltésekről még sajnos semmi infó.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Orlin #20143 üzenetére

    Nálam jó a 16.0.1196.29-ben, az egyik tesztelésre használt profilban néztem, ahol csak egy ABP van telepítve kiegészítőként. Így a szokásos ötlet jön: ha van Ghostery, akkor tiltsd le.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Orlin #20145 üzenetére

    Töröld le a profilodból a browser.js fájlt, és indítsd újra a böngészőt.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Wolverine #20148 üzenetére

    De az Operáé, a Desktop Team Blog kommentjei alapján a legutolsó (lehet, azóta már javították) browser.js frissítés a probléma forrása.

    Az elmúlt pár nap termése a várható (és a nem igazán várható) fejlesztésekről:
    "Will we be able to stack tabs as before? This is the most unique and useful tab management that opera had."
    "Not for now at least. But we plan to deliver you different type of tabs enchanement."

    [link]

    "Why can't we had custom images to the Speed Dial background?"
    "Yes you can.. In O17 "

    [link]

    "Why can we not pin and group tabs?"
    "Pined tabs are already implemented. Please wait for first O17 dev stream."

    [link]

    "Why are there no bookmarks?"
    "Hopefully you should see basic browsers functionality in O17 and further enchancements for bookmarks in following versions."

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz melan #20151 üzenetére

    Wand nincsen, csak egy gagyi jelszókezelő, aminek problémája van azokkal az esetekkel, amikor több jelszót mentesz el egy oldalhoz. A jelszófájl nem a régi alapkulccsal vagy mesterjelszó esetén az abból származtatott kulccsal, 3DES algoritmussal titkosított wand.dat, hanem egy SQLite adatbázis, amiben bármiféle minimális titkosítás nélkül clear text tárolják a jelszavakat (ahogyan Chromiumban is, ez onnan örökség és egyben ökörség). Rövidtávú terveik nincsenek ennek a leváltására, maximum a fenti több jelszavas hiba javítására (a Desktop Team Blogon kommunikáló kevés fejlesztő egyike nem értette, hogy az új megoldás miért probléma ...).

    Wand alternatíva lehet, ahogyan LonGley is írta, a LastPass. Ha nem szeretnél online megoldást, akkor a másik alternatíva a KeePass + chromeIPass párosa.

    Könyvjelzők sincsenek, Opera 15 és 16 alatt az a hivatalos mondás, hogy ott van a gyorshívó és a stash. Az előbbibe így tudod importálni a korábbi könyvjelzőket. Opera 17 alatt lesz ismét könyvjelző, de azt még előzetesként sem adták ki.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz rinaldo #20161 üzenetére

    Ctrl+F12 > Websites (bal oldalt második) > Plug-ins (jobb oldalt második) > vagy állítsd át Run automatically értékre (legfelső), vagy vedd fel a www.youtube.com-ot kivételként

    Csak angol nyelvű O16 telepítésem van, így nem ismerem a pontos magyar fordítást.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    Mókás, hogy meg sem említik a changelogban, hogy engedélyezték a declarativeWebRequest és declarativeContent API használatát :)

    Hangosan gondolkozás: lehet készíteni egy olyan toolt, ami az O12-féle urlfilter.ini fájlból egy JS fájlt készít, köré kell rakni egy minimalista kiterjesztést, ami a szabályokat a declarativeWebRequest API-n keresztül regisztrálja. Ezzel a régi működést lehet elérni úgy, hogy
    1. nem kell a háttérben folyamatosan futnia a kiterjesztésnek egy külön folyamatban erőforrást pocsékolva
    2. a szabályok értelmezését natív kód hajtja végre

    Ha szükség van a jobb klikk > Block Content menüpontra, akkor az első pont ugrik, de a második továbbra is áll.

    Ha engedélyezik a fileSystem API-t is egyszer, akkor egy külön tool nélküli önjáró kiterjesztéssel megoldható a régi tartalomblokkolás.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20171 üzenetére

    Mint lehetőséget vetettem fel, amúgy egyetértek veled.

    "Any chance of Opera Interigated Mail - Returns? PLEEEEAAAAASSSSEEE!"
    "Not in this and another year, afaik. Rather, never."

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Bjørgersson #20174 üzenetére

    O15 és O16 alatt így lehet, az O17 már tartalmaz rá beállítási lehetőséget. Az O12-ben indulásor megjeleníthető ablak nem létezik, az ezt firtató kérdésre még nem érkezett válasz az Opera fejlesztőitől.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    Mókás 12.16 probléma: az egyik hordozható telepítésemben ha a címmezőbe első karakterként kis h betűt írok be, akkor azonnal összeomlik a böngésző. Ha második vagy sokadik karakter a h, vagy nagy H, vagy az abc bármely másik betűjével kezdem (igen, mindet kipróbáltam ...), akkor minden rendben van, de a kis h betűre bármikor reprodukálhatóan elszáll ez a profil :)

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz LonGleY #20201 üzenetére

    A kereső volt a megoldás, valamelyik 12.1x frissítéskor a telepítő visszarakta az általam korábban gondosan törölt gyári keresőket, így a history-t is ...

    Penge_4: dqdb írta, hogy így natív kódban fut le a UserJS/UserCSS, nem úgy, mint TamperMonkey-val.
    Pontosítanék, én ilyet (vagy hasonlót) írtam: a Tampermonkey JS kódban értékeli ki, hogy milyen scriptet kell lefuttatni, míg egy bővítménynél natív kód értékeli ki, hogy milyen content_script szabályokat kell lefuttatni. Tehát a kiértékelésről van szó és nem a futásról.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Penge_4 #20173 üzenetére

    Nem lenne, ha normálisan megcsinálnák a DevTools-t és ki lehetne másolni a CSS útvonalakat is, nem csak az Xpath-ot.
    open source komponens + script formátumú forrás = úgy igazítod a saját szád íze szerint, ahogyan akarod

    Előkészületek:
    1. töltsd le a PakTool.cs-t és fordítsd le (Windows alatt az első sor a lefuttatandó parancs, Linux/Mac alatt oldd meg valahogyan Mono segítségével
    2. töltsd le ezt a patchet az imént lefordított PakTool mellé
    3. ha nincsen patch program, akkor be kell szerezni egyet (Windows vagy ez, vagy MinGW32 telepítése és utána mingw-get.exe install msys-patch)

    Futtatás:
    1. másold a PakTool mellé az Opera telepítés esetén az opera.pak vagy a Chrome/Chromium telepítés esetén a resources.pak fájlt (igen, mindhárom böngészőnél ugyanúgy működik)
    2. futtasd le ezeket a parancsokat (a fájlneveket és a patch program elérési útját értelemszerűen módosítva)

    PakTool decode -in opera.pak -out temp
    cd temp
    patch < ../copycsspath.patch
    cd ..
    PakTool encode -in temp -out opera.pak

    3. másold vissza az elkészült .pak fájlt az eredeti helyére

    Természetesen minden frissítés után végre kell hajtani a fenti parancsokat. Szerintem kevesebb ideig tartott megírni ezt a kis módosítást, mint amennyit ti az elmúlt hetekben a hiányáról beszéltetek.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz ixtom #20209 üzenetére

    Lesz oldalsáv majd egyszer, először natív funkciókkal (az erről szóló idézetet linkeltem a topikban korábban, most nem keresem elő ismét), aztán valószínűleg megnyitják a kiegészítők előtt is. Én O19-O20 környékére tippelném az újbóli megjelenését.

    ------

    When it comes to elements to be synchronized, what would be your priorities?

    Currently it looks similar to this:
    1. Favorites Speed Dial
    2. Stash
    3. Bookmarks, Open tabs, Search engines
    4. Passwords
    5. Extensions
    6. Extensions preferences

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Orlin #20236 üzenetére

    Mit rontottam el?
    Azt, hogy nem csomagoltad ki egy mappába. Azt a mappát kell betallózni Load unpacked extension gombra klikkelés után, nem a .zip/.nex fájlt tartalmazót.

    Ha kijön a végleges O16, akkor majd felkerülhetnek az olyan bővítmények is a hivatalos oldalra kényelmesen telepíthető formában, amelyek az opera:// oldalakon működnek. Addig nem, mert a jelenleg legfrissebbnek számító O15 nem támogatja.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Orlin #20239 üzenetére

    És ezzel búcsút is inthettünk az opera:// oldalakon működő bővítményeknek, így a gyorshívó testreszabásának :((( Egyedüli megoldásként maradt az opera.pak patchelése.

    "but why DNA-9253 Remove Extensions on opera:// URLs support ??"
    "It's a security fix to prevent malicious extensions from hijacking internal pages, or diverting searches elsewhere without telling the user."
    (magyarra fordítva: blablablabla)

    "do you plan to introduce Chrome's Override Pages in the future?"
    "No plans either to support it or not - bigger fish to fry for the time being!"

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20242 üzenetére

    Az egyik profilban nekem sem. A flags oldalon engedélyeztem, de se menüpont, se toolbar, csak a címsáv hiányzó alsó kerete árulkodik arról, hogy ott kellene lenni valaminek.

    Kicsit "mókás" opera:// oldalakon működő bővítmények biztonságra történő hivatkozással tiltása addig, amíg a jelszavakat bárki megnézheti a programban :U

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz dredbiro #20262 üzenetére

    Ctrl+görgő a megoldás, de a vízszintes felbontástól függetlenül maximum 5 elem lesz soronként. Ha ez kevés, akkor jön a gányolás, vagy a várakozás a beígért testreszabásra.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20277 üzenetére

    A túloldalon lusta vagyok belépni, úgyhogy itt válaszolok: eddig még nem volt Operás részről reakció az Open/Save kérdésekre. Az utóbbi pár buildnél mindig felteszem, hátha jön válasz.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Orlin #20293 üzenetére

    A Dev-hez nem is jön a héten frissítés vajon?!
    99%, hogy nem.

    Szerintetek a következő stabilban már esz könyvjelző sáv?
    100%, hogy nem.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Bjørgersson #20304 üzenetére

    1) Adblock Plushos nincs olyan hunfilter, mint pl. Firefoxhoz?
    De, van. Ezt a címet add hozzá egyéni szűrőént.

    2) Meg lehet valahogy oldani, hogy az új lapon megnyitott képek a képernyő közepén legyenek esetleg szürke háttérrel, mint Firefoxban?
    Sokan kérik a Desktop Team Blogon, talán megvalósítják. Van egy Image Autosizer nevű bővítmény, azzal elvileg lehet a háttérszínt állítani, gyakorlatilag nálam ez a funkciója nem működött.

    3) A gyorshívó hátterének tudok saját képet beállítani?
    Opera 15 és 16 esetén sehogyan. Opera 17 esetén témát kell hozzá készíteni (elvileg támogatja az Opera 12 témáit).

    Off 1: na, még ilyet se láttam. Az Opera oldaláról telepítettem egy bővítményt, és kiírta, hogy nem biztonságos forrásból származik :D

    Off 2: Lehet, hogy topik címébe be kellene írni, hogy a kérdés feltevője jelezze a verziószámot is, mert így sokszor a szöveg alapján kell kibarkochbázni, hogy Opera 12 vagy 15 a kérdés alanya (ami ugyebár lényegében két külön böngésző ugyanazon néven).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Bjørgersson #20311 üzenetére

    Akkor azzal gondolom nem sokra mennék.
    Többre lehet menni vele, mint az Opera 15-tel, de elvileg hibásabb is lehet annál, valamint némelyik új funkció még félkész állapotban van (de legalább már létezik).

    Még egy kérdés, meg lehet oldani, hogy a torrent fájlokat egyből megnyissa és ne mentse?
    Az aktuális Opera 17.0.1232.0 building bezáróan sehogyan. A letöltés helyett megjelenő Open/Save ablakra már kétszer rákérdeztem, nem válaszolt rá egyik Opera fejlesztő sem, a következő buildnél ismét felteszem a kérdést. A problémára nagy általánosságban van egy eléggé gányolós megoldási ötletem, torrent esetén speciálisan egy relatíve kulturált megoldásom, de addig nem lépek, amíg nem jön hivatalos megerősítés, hogy nem terveznek ilyen funkciót.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Bjørgersson #20308 üzenetére

    Nekem már az is elég lenne, ha középre igazítani a képet háttérszíntől függetlenül.
    [link]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20375 üzenetére

    Gondolom a 17-es stabilba már bekerülnek a rendes könyvjelzők is, mert ez így elég röhejes, hogy félig van implementálva.
    Akarod mondani: a 18-as stabilba már valószínűleg bekerülnek a rendes könyvjelzők is ;] A mai 17-es build igazából már 18-as az egyik fejlesztő szerint, így a 17-es Next már nem lesz okosabb ennél, maximum hibamentesebb.

    A bookmark backend készen van, extensionből lehet kezelni, csak a rendes bookmark manager hiányzik.

    Sk8erPeter: De basszus, micsoda elképesztő gyökérség, hogy az ablakok közti mozgatás alapból le van tiltva?
    Még fejlesztés alatt álló funkció, amíg nem stabil, addig opt-in megoldásként él. Az utóbbi pár buildben folyamatosan javítottak rajta. Ez a saját felület miatt 100% Opera fejlesztés, valamennyire érthető lépés a részükről (bár én a dev channelben bekapcsoltam volna).

    Ha én fogom egy készen lévő program kódját, és elkezdem átdolgozni, az nem jelenti azt, hogy akkor elromlanak a funkciói, azt csak akkor jelenti, ha vagy elkúrok valamit, vagy elkezdem kigyomlálni a kódot, és törölgetek belőle részeket!!
    Itt kivételesen nincsen rajtuk sapka: a saját felület miatt ezt a részt nem a Chromiumról hozták át, saját maguk nem gondoltak ilyenre. Dobd fel a Desktop Team Blogon az ötletet.

    Engem legjobban a gyorshívó testreszabhatóságának hiánya zavar, illetve az e téren végzett cselekedeteik idegesítenek fel mérhetetlenül. Ígérik, hogy majd lesz valami, de hogy mi, azt még ők sem tudják (lusta vagyok előkeresni ezt a konkrét beismerést), de addig is kinyírják azt a két lehetséges módszert, ahogyan mégis lehetséges volt: az első 17-es buildben biztonságra hivatkozva dobták az opera:// oldalakon működő kiegészítőket, majd a hétfőiben az opera.pak fájl kézi módosíthatóságát (a következő lépés részemről az opera.exe patchelése lesz, hogy az opera.pak fájlt lehessen patchelni alapvető funkciókért).

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20378 üzenetére

    Tempből megnyitást a népnek
    Tényleg, a mai DTB posztban még nem kérdeztem rá :DDD A tegnapelőttiben ketten is megtettük, de nem jött rá reakció.

    Az is vicces, hogy a smooth scroll is flagses cucc, pedig sokkal jobban működik, mint a régi Operában
    Cserébe sokszor nem akarja azonnal érzékelni görgetésre a lefelé nyilat, néha 2-3 nyomás kell hozzá (a többi görgetésre használható billentyű jól működik).

    ------------

    Ma megjelent a chrome.contentSettings API támogatása. Ez most vagy azt jelenti, hogy hamarosan üdvözölhetjük az oldalszintű beállításokat, vagy azt, hogy hamarosan olvashatjuk az oldalszintű beállításokat hiányoló kérésekre adott olyan válaszokat, hogy extensionből meg lehet oldani, nem kell rá natív támogatás.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20402 üzenetére

    Ezt még csak egyszer jeleztem My Operán .Ha odatévedsz a másik problémáddal, akkor írd be ezt is.

    Ez is fura nekem, hogy ilyenekben miért viselkedik teljesen másképpen, mint a Chromium, ha már azon alapul, pedig nemrég forkolták. :D
    Ismét eltaláltál egy olyan részt, amely saját kútfő, nem a forkolással érkezett :P A másik saját találmány az idióta címmező, amitől hülyét kapok, hogy protokoll nélkül tudok másolni belőle címeket :W

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz LonGleY #20410 üzenetére

    Az, hogy egy funkció azért hiányzik, mert kiszedték, vagy azért hiányzik, mert kidobták a régi alapot és nem valósították meg, teljesen mindegy, mindkét esetben hiányzó funkcióról van szó.

    Szerintem eléggé agyrém, hogy a Ctrl+szám billentyűk működéséhez (másfél hónapja ígérik, hogy megvalósítják ezt a rendkívül "bonyolult" feature-t) először bővítményt kellett írni, ami szépen működött az összes oldalon és az Opera belső oldalain, így a gyorshívón is. Biztonságra hivatkozva* letiltották a belső oldalakon való működést (tehát dolgoztak vele), ezért átírtam és nemes egyszerűséggel az opera.pak fájlt patchelve direktben a gyorshívó oldalba került bele a szükséges kódrészlet. Semmire sem hivatkozva letiltották az opera.pak módosíthatóságát (tehát dolgoztak vele, mivel a Chrome-ban és Chromiumban nincsen ellenőrzés a resources.pak érintetlenségét illetően). Most az opera.exe-t is patcheltem, hogy ne reklamáljon a módosított opera.pak miatt. Vajon mikor teszik még nehezebbé az életet? Vajon miért olyan funkciók ellehetetlenítésén dolgoznak, amelyekkel hiányzó funkciókat lehet pótolni új funkciók helyett?

    * ez azért nevetséges, mert a hivatalos bővítmények közé csak code review után lehet felkerülni, ahol ellenőrzik, hogy az extension nem csinál/küld/módsít semmi olyat, amit nem kellene. És azért is, mert szerintük az nem biztonsági probléma, ahogyan az O15+ tárolja/kezeli a jelszavakat.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20413 üzenetére

    háménemválaszószmá'?! :D Ötmillió kérdésem volt hozzád, vagy pont azért? :D
    Sokat kellene írni, az a hozzászólás gyorsan megvolt :P Majd a napokban.

    Amúgy az komoly, hogy az Opera nem játszik le mp3-akat?
    Komoly. Sőt, az a meglepő, hogy a régi vitte. Az az álláspontjuk, hogy kizárólag szabadon felhasználható, licencdíjat nem igénylő formátumokat támogatnak, így nincsen MPEG4 sem.

    Most már a szabvánnyal/ajánlásokkal is szembemennek?
    Hmm, itt akkor betartották a blogon tett ígéretüket, hogy figyelmen kívül hagyják az attribútumot :DDD Én felhasználóként nem bánom ezt a feature-t, te fejlesztőként igen. Ettől függetlenül ennek a működésnek paraméterezhetőnek kellene lennie, ahol a paramétert a flags oldalon lehetne módosítani, nem a beállításoknál.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20434 üzenetére

    Ja, hogy ez másnál is előfordult már?
    Ez friss bug, a legutolsó developer build sajátja. Egy fül bezárására néha az egész böngészőt zárja be, az egész böngésző bezárására néha az összes fület :DDD Tudnak róla, majd javítják. Addig a Ctrl+F4 és Alt+F4 a megoldás, ekkor tudomásom (és tapasztalatom) szerint nem jelentkezik, csak egérrel.

    Wolfskin: exportáld ki a könyvjelzőidet HTML formátumban. Nézd meg, hogy minden megvan-e benne. Ha igen, akkor lépj ki az Operából, töröld a bookmarks.adr fájllt, és importáld be a HTML-ben található könyvjelzőket. Ha az Opera Linket bekapcsoltad, akkor az egész művelet előtt kapcsold ki, és sose kapcsold be újra.

    Predator2: egyik gépen 12.16-ot használok, másikon 17-et, a YouTube és a Flash sehol sem problémás. Csak tippelgetni lehet, mi a baj nálad, a Sk8erPeter által írottakat egészíteném ki egy frissítendő dologgal: videokártya driver.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz dqdb #20436 üzenetére

    Addig a Ctrl+F4 és Alt+F4 a megoldás, ekkor tudomásom (és tapasztalatom) szerint nem jelentkezik, csak egérrel.
    Ez sem megoldás ... A 30 nyitott fülemet az mentette meg, hogy az Alt+F4 megnyomása után a vad swapping kezdődött, és másik ablakban volt időm kiadni a pskill opera parancsot.

    Pozitívum, hogy a taszk kilövése ellenére megmaradt egy félig megírt hozzászólás az egyik fülön, szóval az állandó HDD kerregtetésnek van érdemi haszna is.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20404 üzenetére

    Eddig minden rendben, na de ha úgy, ahogy van, mindent átvettek eleinte, akkor egyszer csak úgy döntöttek, hogy egy réteget leválasztanak? Melyik réteg a külön réteg? Mert most már számomra nem egészen világos, akkor a renderelő motort itt sikerült különválasztani az ilyen alapvető GUI-beli dolgoktól, mint hogy a "Vissza" nyíl miket műveljen?
    Fogták a Chromium projektet, és a fő böngészőablak kódjának 90%-át már az elején kivágták a kukába. Megmaradt a webview rész és a hozzátartozó többfolyamatos működési logika, de maga a címsor és a maradék körítés már saját kútfő (más a window class például, mint a Chrome vonalnál). Ez persze magával vonta pár extension API ideiglenes vagy tartós hiányát, valamint az ilyen finomságokét, mint amit te említettél. Egyszerűen éltek azzal, hogy a Blink-Chromium páros jól faktorált alapot nyújt egész komponensek sajátra cseréléséhez. Ott követtek el hibát, hogy bár a fentieket hangoztatták (nem vagyunk Chrome klón és társai), de nem került bele az új Operába olyan egyedi funkció, amiből ez az átlagfelhasználónak azonnal kiderülne (vagyis olyasvalami, ami nem a webviewban jelenik meg, de saját UI tartozik hozzá, a Speed Dial, Stash és Discovery hármas nem ilyen).

    Plusz például a JavaScript-motorhoz tartozó dolgok, például a window.prompt() hogyan lehetséges, hogy másképp viselkedik?
    Az ablakot nem a JS motor dobja fel, hanem egy megfelelő interfészen keresztül visszaszól az őt futtató fülnek, amely megjeleníti az ablakot. Ezt cserélték le az Operánál sajátra. Ami agyrém, hogy a mostani igénytelen és nem túl feltűnő megjelenési formához és pozícióhoz ragaszkodnak (direkt forrás nincsen, ott van elrejtve a blog pár tízezer kommentje között :) ).

    Ezt hogyan idézed elő? Ha nyomok Ctrl+D-t vagy Ctrl+L-t, aztán Ctrl+C, akkor a protokollal együtt kapom meg a címmezőt.
    Közben megtaláltam, egy semmitmondó nevű és bekapcsolás után úgy maradt experimental beállítás volt a felelős érte.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20474 üzenetére

    A bővítmény a forráskód alapján sajnos localStorage-ben tárolja a jelszavakat (ugyebár láttunk már olyan Opera hibát, hogy repült az egész a böngészőből való kilépéskor) webdb helyett, és mindenféle minimális titkosítás nélkül, szóval lenne még miben fejlődni. Minden oldalbetöltéskor JSON serializer kódot injektál az oldalba, mindig betölti az összes jelszót localStorage-ből, majd megint kódot injektál és azt lefuttatja. Nekem feleslegesen bonyolultnak és pazarlónak tűnik ez a megoldás, az első két lépés szükségességét nem igazán értem (JSON támogatás van a böngészőben natívan, a jelszavakat a bővítmény tudná tárolni egy singleton objektumban). Minden jelszóhoz három további control adatát képes elmenteni, ami a régi wandból ismerős lehet.

    Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy nem rossz, de még lesz mit javítani rajta. És arra, hogy ezt natívan kellene, ha végre megjönne Norvégiában az eszük.

    Érdekes, hogy a Next a buildszám alapján régebbi, mint a dev, mégsem találkoztam még a kilépős buggal.
    A next buildben még nincsen benne, míg a developerben már igen :D

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20476 üzenetére

    LastPass helyett állítólag jó a KeePass+KeePassHttp+chromeIPass trió. Nem próbáltam még, csak ajánlották. Ha a LastPass-ban lenne lehetőség saját szerver futtatására, akkor szívesen fizetnék is érte, de így köszönöm, részemről sem.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz LonGleY #20478 üzenetére

    Azért, mert az itt leírtak számomra nem elegendőek. Látok sok blablát, néhány buzzwordot Wikipédia linkkel, de konkrétumot a protokollról és a forgalmazott adatokról nem igazán. Például ilyenekkel van problémám: egy belépési adat url-username-password hármasokból áll. A jelszót biztosan titkosítják, eddig oké. És a felhasználói nevet? Mert az is érzékeny adat. És az url-eket? Mert szerintem az is érzékeny adat, hogy melyik szerverekhez van eltárolt belépési adatod.

    Opera Linkben sem szinkronizálom a jelszavaimat, ott sem olvastam ezekről az infókról rendes leírást, nem kizárólag a LastPass-szal van problémám.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Black Plague #20480 üzenetére

    Köszi a linket. Az ott látható módszer szerintem egyáltalán nem a LastPass hibája/hiányossága, hanem a böngészőé, amelyik nem védi meg a telepített bővítményeket a külső módosítás ellen.

    Ma délelőtt olvastam a Desktop Team blogon, hogy egy Opera alkalmazott szerint ([1], [2]) azért nem lehet még O17-ben az alapértelmezett keresőket módosítani, mert meg szeretnék akadályozni, hogy azokat külső alkalmazások felülírhassák, és még nem dolgozták ki erre a megoldást (inkább nem kommentálnám ezt az indokot és a realitását $€£¥). Ezután és a linkelt videó megnézése után úgy érzem, muszáj lesz feltenni azt a kérdést, hogy a hivatalos add-on oldalról feltelepített bővítményeket, mint például a LastPass mivel kívánják megvédeni attól, hogy bárki beletúrjon a forrásukba kompromittálva azt, mert most egy gyors teszt alapján nincsen erre semmi ellenőrzés ;]

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20458 üzenetére

    Tényleg, ha már böngészőablak kódja, meg ilyenek: az vajon miért van, hogy majdnem mindenféle ablaknak a fölső címsorát alapértelmezetten meg lehet fogni asszem a Windows Vista óta, ... Operánál (Dev. 17.0.1246.0) mindezt most már nem lehet?
    Ennek a támogatására a saját non-client implementáció miatt külön kódot kellett volna írniuk, folytassam? :DDD Rengetegen kérték tőlük, hogy teljes képernyős ablak esetén a fülsávban az O12-höz hasonlóan a duplaklikk új fület nyisson és ne állítsa vissza normál méretűre, de a válasz határozott nem volt (link nincsen, elfelejtettem elmenteni).

    hunfatal: A címsorba helyezett fülek miatt nem megy. A régi operánál pont emiatt tartották meg azt az 1 pixelt a fülek felett.
    O17-ben a flagsben kikapcsolható az 1 pixeles rész, ha nem szereted.

    Penge_4: A Presto kódja meg már csak azért is jobb, mint a WebKit/Blink motoré ... A Presto teljesen össze van/volt drótozva a régi Operával.
    Fejlesztőként azt kell mondanom, hogy látatlanul is 10-ből 9-szer egy moduláris kód sokkal jobb, mint egy monolitikus monstrum.

    Black Plague: az Opera bővítményeknél most is van code review, szóval szemét/biztonságilag problémás kód nem kerül fel. De azt jelenleg semmi sem akadályozza meg, hogy egy külső alkalmazás kicsinosítson egy biztonságos forrásból telepített bővítményt. Feltettem a kérdést, kíváncsi leszek a hivatalos válaszra.

    "This has been requested many times: we are working on limiting the HDD usage"
    [link]

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20507 üzenetére

    Ez a feature a 17-től létezik csak.

    rétisün: oldalsáv nincsen, egyszer majd igen, kedvencek könyvjelzősáv formájában bekapcsolható módon a 17-ben lesznek, teljes körűen még később.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Predator2 #20519 üzenetére

    dqdb szerint ha jól emlékszem, 19-20 környéken már lehet, hogy lesz könyvjelzők és könyvjelzősáv
    Quick Access Bar néven fut a könyvjelzősáv, ez benne lesz már a 17-ben is, de alapból kikapcsolt állapotban (a flags oldalon kell bekapcsolni, mert még nem tökéletes). A ma megjelent 18-ban csiszoltak rajta, azt valószínűsítem, hogy nem lesznek annyira bénák, hogy még egy verziót csússzon.

    A könyvjelző backend már a 17-ben működik, azaz megfelelő kiterjesztést használva életet lehet lehelni a rendszerbe. Most nincsen kéznél a link, de van olyan Chrome kiegészítő, ami megy Opera alatt és képes megjeleníteni a könyvjelzőket.

    A maradékról (natív menü, szerkesztésnél a név+cím pároson túl a többi metaadat is módosítható, könyvjelzőpanel) semmit sem tudni, homályos ígéret van, határidő nincsen, ebből a mondatból optimizmustól-pesszimizmustól függően le lehet vonni a következtetéseket:

    "We're constantly evaluating feedback and playing with UI concepts, but Quick Access Bar is what's being added *at the moment*."
    [link]

    alratar: a Opera 12, akkor a nyomtatni kívánt frame-en jobb klikk egy üres területen, és a megjelenő menüből az adott frame-et meg tudod nyitni új fülön, és onnan kinyomtathatod.

    Orlin: Kint az új Dev. a bugokat javították!
    Sok bugot kijavítottak, de pár általam ismert megmaradt, és a múltkori Ctrl+P után jött új azonnal összeomláshoz vezető is :)

    brd: a mai developer 18-as semmi újdonságot nem tartalmaz az előző developer 17-hez képest, csak hibajavításokat. A változások listáján mindig feltüntetik a Blink verzióváltását, mert közben frissült az is, maximum ez a sor csak kis részben az ő erényük (ettől függetlenül általában az első sor szokott lenni a highlights részben).

    Oké nyár és szabadságolás, de én a haladás helyett konstans helyben topogást látok az utóbbi pár hétben.

    Sk8erPeter: neked a changelog első sora szól ;]

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20531 üzenetére

    Jobban örülnék inkább a Ctrl+Tabos fülváltásnál látható régi vizuális fülváltós témán, ez tervben volt vmikor még, ugye? Van erről vmi újdonság?
    Na, szerencsém volt, valaki éppen megkérdezte, így nem kellett visszakeresni a fülekkel kapcsolatban immáron legalább egy hónapja ismételgetett mantráért:

    "Where is promised switching tabs with mouse weel and right mouse button?"
    "Tabs handling improvements are being developed. We haven't finished yet."

    [link]

    Többen megpróbáltak határidőre és várható feature-ökre rákérdezni, de lepattantak when it's ready és not decided yet válaszokkal.

    Ja, és olyanról tudsz esetleg, hogy lenne olyan, mint régen, hogy a Chrome-ban megszokott sima jobbra fülváltást is el lehessen érni, még ha alapból a legutóbbi fülre vált is a Ctrl+Tab, mert úgy van beállítva? Ergo van rá külön hotkey? Most épp lusta vagyok utánanézni, gondoltam hátha fejből vágod.
    A beállításoknál Enable advanced keyboard shortcuts és onnantól kezdve 1 és 2, mint a régi Operában.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20535 üzenetére

    Neat bookmarks megy, csak hozzáadni nem tudsz (mert azt a chrome könyvjelzőjéből kellene), így ki kell pakolnod a könyvjelzősávra és drag n droppal behúzni a könyvjelzőt a helyére a neatben, mert azt tudja. Aztán lehet, hogy más könyvjelzőkezelő is van.
    A Ctrl+D működik, és ha bekapcsolod, akkor ott a QAB elején is a + gomb, egyedül a címsorból hiányolom a Stash és az SD ikonja mellől a csillagot. Mappához hozzáadni macerásabb, ez igaz.

    Az importálás szépen megy, az importált O12 profilomból szépen áthozta az ottani könyvjelzősáv elemeit.

    Akár opera.pakos mókolással, vagy bárhogy megoldható a keresősáv és a + gomb (ez idegesít a legjobban) eltűntetése a gyorshívóról?
    Opera 15: opera.pak módosítása [link]
    Opera 16: mint az előzőnél és ezzel
    Opera 17+: a belső oldalakon futó kiegészítőket biztonságra hivatkozva letiltották, majd két builddel később az opera.pak módosíthatóságát is kinyírták. Az opera.exe módosításával ez utóbbit felül lehet bírálni, ezt 17.0.1240.0 esetében megnéztem, azóta időhiány miatt nem foglalkoztam a tool ilyen irányú frissítésével. Ha foglalkoznál vele, akkor valószínűleg az opera.pak layout megváltozott ismét, és az opera.exe-ben is a felülírandó kód címe, így némi kézi kiigazítást fog igényelni.

    Illetve be lehet állítani valahogy (szintén mókolással), hogy 4 elem legyen egy sorban?
    Mókolás nélkül bármelyik verzióban: Ctrl+görgő és addig nagyítod, amíg négy elem marad soronként. Mókolással: fenti tool.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20538 üzenetére

    Ez már túl sok buzulás, azt hittem a pak fájlt legalább lehet moddolni.
    Mai hozzászólás:

    "Customisation options for Speed Dial is one of the things we're working on at the moment."
    [link]

    De ezt már mondták egy hónappal ezelőtt is.

    --------------------------------

    "Can you please, please, please give us some hint as to when the Linux version will be worked on and when it will be released. No timing has been mentioned at all"
    "I can't, because we simply don't know yet."

    [link]

    "Dropping freebsd is almost certain."
    [link]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20547 üzenetére

    Na, erre, bár akartam, nem reagáltam ... De, ismerem a problémát, túl jól is sajnos. Az első verziókban olyat is tudott, ha túl gyors voltam, beírtam a teljes címet, nyomtam Entert, erre 2-3 másodperccel később kitörölte az egészet, mert közben betöltötte a gyorshívót. O18-ban eddig nem jött elő, de O17-ben is már csak ritkán, míg O16-ban mindennapos volt.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz fatal` #20538 üzenetére

    Ez már túl sok buzulás, azt hittem a pak fájlt legalább lehet moddolni.
    Volt egy kis időm, meguntam a sok szürkét, lekerekített sarkot, a gyorshívón működésképtelen Ctrl+szám billentyűket (saját, publikálatlan gányolás, ezt ne keresd a linken) és a keresőmezőt, így frissítettem. Most már az opera.pak mellett "megszépíti" az opera.exe-t is ;)

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20567 üzenetére

    Amúgy akármennyire is nem tetszik, jogos az opera.pak védelme (bár halaszthatták volna későbbre, mert hiányzó funkcionalitás pótlására használom a módosítását). Emellett javíthatnának még az opera.exe védelmén, mert a mostani ismereteimmel pár órás elfoglaltság lenne olyan malware-t írni, ami megigazítva az opera.pak fájlt elküldi valahová az összes jelszavadat (ugyanez áll a Chromiumra, csak ott a resources.pak abszolúte nem áll védelem alatt), vagy olyan bővítményként végig a háttérben marad és monitorozza a tevékenységedet, amelyet a bővítmények listáján sem látod. Ezért is lenne értelme az általam a blogon felvetett kérdés, hogy miért nem védik a bővítményeket a külső módosítástól, ha már a gyári keresőket erre hivatkozva nem engedik lecserélni.

    Persze a fentiek a WebKit/Blink vonal mellett Firefoxra ugyanúgy élnek, minden olyan böngészőre, amelynek a lelkivilágát scriptfájlokkal eléggé mélyen lehet befolyásolni.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Penge_4 #20572 üzenetére

    A fejlett jogosultságkezelésben még gyerekcipőben jár a Linuxhoz képest.
    Én emlékszem arra az időre, amikor a fájlrendszerszintű ACL úgy egészében hiányzott a Linuxból, míg az NT kernelt már a tervezés szintjén így hozták létre.

    Ennyire gazdag vagy, hogy pár órás munkáért nem éri meg zsebre tenni 1337 dollárt? :DDD A Google fizet a sebezhetőségekért.
    A puffertúlcsordulással járó online-okért fizet, ez full offline lenne és nem puffertúlcsordulás.

    Amúgy az, hogy látom valaminek az elvi lehetőségét, egy dolog. Az, hogy egy proof-of-concept implementációval kiengedem a szellemet a palackból, egy másik. Ha egyszer mégis nagyon ráérek, és nekiesek a demónak, annak csak az utóhatásáról fogsz értesülni, mert csak a megfelelő helyekre megy majd el a forrás.

    A patchelésről meg ugye tudjuk, hogy a forráskód nem ismeretében lottó effektus. Nem tudjuk, hogy bizonyos dolgok megváltoztatása a binárisban milyen mellékhatásokat okozhat amellett, hogy a fő célunkat elérjük vele.
    Általában ez igaz. De jelen esetben egy JNZ utasítást kell lecserélni JMP + NOP párosra (az utóbbira csak helykitöltés miatt van szükség) egy kizárólag induláskor lefutó kódban. A régi Operára is létezett bináris patch, például a user JS vs. HTTPS témában.

    YouTube-on sincsen watch ID meg az egész használhatatlan,
    A YouTube 12.16-ban is egyre használhatatlanabb, a wide layout a napokban tűnt el belőle.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20580 üzenetére

    az új Operában micsoda dolog, hogy integritásellenőrzés van a *.pak és *.exe-fájlokra
    Ami annyit is ér :U A patchelő toolt az imént még azelőtt frissítettem a 18.0.1267.0-re, minthogy megjelent volna a hivatalos oldalon a bejelentés az új buildről. Szóval ha feature helyett malware-t tolnék bele, akkor ...

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz Sk8erPeter #20583 üzenetére

    De még így is jobb, mint az alapként használt Chromium, mert az még ennyit sem tesz meg a saját védelme érdekében. Egy egyszerű hash alapú ellenőrzés került bele néhány builddel ezelőtt, azonban pár byte cseréjével JNZ-ből JMP lesz, és a probléma megoldva. Egy böngészőnél én ennél komplexebb integritásvédelmet várnék el. Nem vírusirtói szintet, de olyat, ami 10-20 helyen véletlenszerűen szétszórva megizzasztja azt, aki módosítani szeretné a binárist, és akkora meló kijátszani, hogy előbb kijön a frissebb build.

    az extensionök ne nyúlhassanak bele BIZTONSÁGI OKOKBÓL a beállítások oldalaiba, mert a kis butusok nem tudják korlátozni ott a nyúlkapiszka mértékét
    Nos, itt kijön a JS+HTML alapú UI egyik legnagyobb előnye óriási hibaként: könnyű módosítani.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    DNA-10975 Limit disk usage by saving session only when needed - WP1
    SSD tulajdonosok ünnepnapja ;]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz daninet #20587 üzenetére

    Shift+F12 > Toolbars > Progress Bar > Pop-up at bottom

    De ez XHR alapú megoldásoknál nem szokott felugrani.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz tyan #20609 üzenetére

    Az Opera névjegyénél meg tudod nézni a profil mappáját. Ezt mentsd le, és újratelepítés után állítsd vissza, így nem csak a gyorshívó (favorites.db és favorites.db-journal) és a stash (stash.db és stash.db-journal), hanem minden megmarad. Másik megoldás, hogy újratelepítés után nem visszamásolod a mappát, hanem mklink /d segítségével symlinkkel hivatkozol rá.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz atillaahun #20612 üzenetére

    A félreértést az okozta, hogy a screenshoton látható beállításokat angol Operában a Ctrl+F12 > Advanced > Shortcuts úton lehet elérni, csak az adott billentyűzetkiosztás listájában is van egy Advanced blokk :)

    Az Application blokkba szúrd be ezeket az elemeket, ha nem szerepelnek még ott (szűrőfeltételként írd be az f6-ot, és azonnal kiderül):

    F6 ctrl Switch to next page
    F6 ctrl shift Switch to previous page
    F6 shift Tile vertically
    F6 alt Tile horizontally
    F4 ctrl shift Minimize all
    F5 ctrl shift Maximize all

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák