Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Viszlát #52070 üzenetére

    Mondjuk az egy érdekes kérdés még, hogy ha funkcionalitásban akkora a különbség, akkor miért kell a hardvernek felzárkóznia? Úgy értem, persze jöhet az UHD, meg a nyolc-tízmagos procik, a 4GB RAM, de valahogy azt érzem, amit az utóbbi időben a PC-vonalon is, hogy inkább a szarul megírt szoftverekkel és a szándékosan elhelyezett hardveres limittel próbálják a usert rákényszeríteni a váltásra, mert amúgy szükség már nemigen lenne az erősebb vasra. Ezek közé tartozik a 16GB-os háttértár is, ami teljesen értelmetlen, gyakorlatilag, hiszen az operációs rendszer és az update-ek is gigabájtokban mérhetőek, a nagyfelbontású kamerákkal már egy darab fénykép is 2-3MB minimum, az SD-s, vagy microUSB-s bővíthetőséget meg ugye az alma kezdettől fogva elutasítja. Tehát létezik a 16GB-os modell, vezsik is, mert ott a logó, használni ugyanakkor eléggé kompromisszumos megoldás. Logikus lépés lenne a 32GB, ha már ilyen drága dolog az extra memória, de ez meg valamiért kimaradt, helyette rögtön a 64 van csak opcióként, annak meg már 100+ EUR/USD a felára, miközben beszerzési árban talán ha 10 USD a különbség.

    Szóval egyelőre hülye lennék lecserélni az 5S-t, gyorsabbra nincs szükség, fizikailag nagyobbat meg nem akarok, a tárhely meg nekem még épp elég (fényképeket úgyis mindig leszedem, olyan 2-3GB-nyi zene van rajta futáshoz, az meg elfér még). De ugyanez igaz az 5-5c párosra is, ami ugye hardveresen ugyanaz, csak a doboz más, viszont tényleg elkezdtem aggódni, hogy mit találnak ki, hogy ezeket kinyírják, mert lassan ott tartanak, mint a 4/4s, amikor a halálos szoftverfrissítés érte őket. Gondolom majd az ünnepi 10-es verziószámmal ki tudnak találni valamit, mégsem járná, hogy a 8-as sorozat mellett még az 5-ös is kurrens cikk legyen.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák