Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz EQMontoya #52066 üzenetére

    Amúgy lejárnak a mobilszerződéseim lassan, körülnéztem, hogy érdemes-e (spoiler: érdemes), és hova váltani, és azt figyeltem meg, hogy egy számlacsomag pontosan annyival drágább, mint amennyibe a hozzá választott készülék kerül. Azaz normális szolgáltatónál 20 EUR környékén van egy alap csomag korlátlan beszélgetéssel és üzenetküldéssel, illetve 500MB havi mobilnet-forgalommal, ha pedig kérsz hozzá egy készüléket, akkor nem azt mondja, hogy kamatmentes részletre megveheted, hanem azt, hogy akkor ennyivel több a havidíjad. Jó, technikailag biztos egyszerűbb így, de egyrészt én olyan elfizető vagyok, aki ismeri a négy alapműveletet, és nem is fél használni, másrészt akár ki is fejthetnék bővebben . Amúgy meg nekem nagyon úgy rémlik, hogy régen azért ez nem így volt, illetve nem tudom, hogy MO-n ez most hogyan megy. Az ok, hogy a drágább előfizetésekhez drágább készüléket lehetett mindig is kapni, de általában az előfizetés tartalma is nagyobb volt: több beszélgetés, olcsóbb percdíjak, ilyesmik. Jó, persze, most hogy már minden átalánydíjas, és a percdíj kb ismeretlen fogalom, nyilván máshol kell differenciálni.

    Amúgy az új csúcskészülékek valami hihetetlen módon böszme drágák, simán egy laptop árát elkérik némelyikért. Ez megint olyasmi, ami régen azért nem volt divat. Jó, az alma mindig drága volt, de ha a latestest modellt szeretnéd, és nem csóri 16GB belső tárhellyel, akkor majdnem 1000 EUR-nál cseng a kassza. És ahogy nézegettem a MWC-s híreket, már a droidos gyártók is lelkiismeretfurdalás nélkül áraznak 700-800 EUR-ra. Ehhez képest az 500-600 EUR-s MS Lumiák egész kedvező áron mennek. Gondolom majd a Surface Phone-nal akarnak felzárkózni árban a mezőnyhöz. :DDD

    Ezek után már csak arra vagyok kíváncsi, hogy mikor sikerül egy software-frissítéssel ismét használhatatlanná tennie az almának a 'kifutó' készülékeket. Droidék ugye ezt annyival elintézik, hogy nem adják az új szoftvert nem kurrens telefonra. MS meg megígéri, hogy kiadja, aztán húzzák az időt, és közben majdcsak elfogynak a régi telefonok a piacról. No meg MS-t meg úgysem vesz senki.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • Tim82

    nagyúr

    válasz EQMontoya #52066 üzenetére

    Ha belegondolok, hogy életemben nem költöttem még 40k-nál többet egy telefonra...

    A mostani Lumia 820-at is 23k-ért vettem 2014-ben, azóta ráköltöttem még kb. 12k-t (kapott egy új akkut meg két Qi hátlapot az idők folyamán) - és bajban vagyok, hogy mire lenne érdemes róla váltani. Én arra jutottam, hogy ha a W10M elfogadhatóan fut rajta, akkor semmire. Droidra nem akarok különösebben visszamenni, valamint kb. ez a méret az ideális, LTE kell, NFC, Qi meg kényelmes.

    Azért nézegetek másodtelefont, aminek nem kell ennyit tudnia, de arra sem költenék 20-25k-nál többet: eddig használt Lumiák az esélyesek persze - 532 DS, 630 DS, 635.

    Nagyon vész esetére meg van egy 6310i. :)

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • adalbert1

    addikt

    válasz EQMontoya #52066 üzenetére

    Én pont az ilyenek elkerülése végett (nem mintha előfordult volna) hoztam egy olyan szabályt, hogy 1 vagy nagyon max. 2 heti béremnél többet nem költök telefonra, és akkor is általában olyan modellt veszek, ami már pár hónapja a piacon van, és ha lehet éppen akciós is :)) - illetve azért legalább 1-1,5 évig használom az összes telefonomat.

    NoLF: 48 vendégből 1 se adott borravalót? Arrafelé ennyire nincs beépülve az éttermi kultúrába ez a fogalom?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák