Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Siszibatya

    tag

    válasz csibuka85 #606 üzenetére

    Szia ! :)

    Nem jó panellal szerelt Acer Predatort választottál :

    GTX 1080 hoz csakis jóféle G-synces monitor passzol a legjobban ! :D

    - ez az Acer Predator XB271HUbmiprz - 5év garancia (UM.HX1EE.005) 250k IPS , G-sync 2560x1440 - 144Hz (165Hz )

    Nem csodálom , hogy a TN panelos változattól megszabadultál. Amit választottál AOC AG271QG 216k G-sync 2560x1440 IPS szerintem ugyonaz mint az acer csak olcsóbb 3év garanciával és más kinézetre .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz KRoy19 #931 üzenetére

    Szia ! :)

    TTomax-nak igaza van a monitor ppi témában.

    Pedig ugyonakkora a PPI érték 24" Fhd 1920x1080 és a 4k UHD 48" 3840x2160 . Nézd meg itt [link]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Kártyák ebből a sorozatból, amire kíváncsi lennék az evga 1080 ti sc2 hybrid és msi 1080 ti sea hawk x .
    Valakinek van tapasztalata ezekkel a kártyákkal mint max hőfok ,mennyi a max órajel stb. ?

    Külföldi megbízható oldal részletes tetszje is érdekelnének , ahol játék teszek is vannak ezekkel a kártyákkal.

    Köszönöm előre is a válaszokat ! :R

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Körbenéztem a hybrid vizes kártyák között és ezeket a teszteket találtam.

    Linkek nem biztos hogy sikerültek ezért elnézéseteket kérem, nem mindig sikerül nekem ez valamiért.

    Ezt a tesztet találtam az msi 1080 ti hybrid vizes kártyájáról az overclock3d oldlról .
    [link]

    Az evga hybid kártyájának is hasonló hőfokokat és fps és boost értékeket kell hoznia , néhány fok eltérés lehet csak köztük. Felépítésben különbözik a két kártya.

    Evga ti sc2 teszt gamersnexus.net-ről :

    [link]

    A léghűtéses kártyákkal szemben hőfokokban, halkságban van előnyük . Órajel szempontjából minimálisan tudnak többet , ami szerintem játékokban csak pár fps-t jelent talán ha hoz egyáltalán valami értékelhetőt.
    Alapon is el lehet velük gamelni szerintem , ki vannak ezek hegyezve és nincs túl sok plussz bennük.
    Afterburnerben meg el lehet játszani a lehetőségekkel .

    Asus Rog Peseidon 1080 ti az egyetlen idáig ami , árban drágább mint ezek és 2100at tudta tartani rendes épített vízzel és léggel 2081-2088 de ez már nagyon határeset volt. JayzTwoCents videójából vettem az adatokat.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz taranis #2986 üzenetére

    Szia ! :)

    1080 ti founders edition a legjobb választás ebbe a kicsi házba. Az R4 ház előlapját ha leszeded sokat javíthat hőfokokon ,mert csukva nem tud elég friss levegőt beszívni a venti .

    A többi bloweres kártya tuti sokkal gyengébb hűtési teljesítményű és hangossabb is .

    Custom kártya esetén minimum 250w hőtermelés ,amihez hozzájön a proci is. Ezek mind a ház belsejébe nyomják a levegőt . Mégtöbb házventi az egyik megoldás , vagy teljesen új e-atx méretű jól szellőző ház+több minőségi venti.

    Hybrid hűtésű kártyák meg már drágábbak ,mint amennyit szánnál rá.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Érdekes téma ez az 1080ti sli . Nekem nem volt sli-m és nem is lessz ,én úgy írok ehhez a témához.

    Sokan azon a véleményen vannak , hogy nem éri meg kiépíteni és nem skálázódik jól. Elvileg jól megírt profil és játék kellene hozzá.
    Mekkora az sli skálázódás %-ban azt nem tudom , de azt gondolom ez erőssen játékfüggő. Erre a választ tapasztalt sli-s fórumosok úgyis kapásból megmondják szerintem.
    Többmonitoros ( Nvidia surround ) megoldásnál még van értelme talán.

    Szerintem minimum 1db gyári hybrid verzióssal ( felső kártya ) vagy 2db-al lenne a legjobb. A gyári full cover blokkos is megoldás lehet , de sokkal drágább az egyedi vízhűtés teljes kiépítése a nulláról .

    Szétszedhető kártyák ( pl. EVGA, HOF, Gigabyte) , aminek nem ugrik a garanciája ez miatt is egy jó lehetőség. Ez csak tapasztaltaknak és ügyeskezűeknek való akiknek simán megy egy ilyen kompakt vagy hybrid cuccos szerelése.

    Akinek már van kiépített custom vízes cucca ( radiátor, csatlakozók, tartály stb. amiket fel lehet használni ehhez), annak sokkal könnyebb dolga van és emellett kevesebb kiadása.

    Ház javaslat tőlem AdiBá-nak : thermaltake core x9 ,kocka formája és nagysága lehet sokaknak nem tetszik, de használtan is kb 30-35kért hozzá lehet jutni. A legjobb házak között van, ami léghűtésre és vízhűtésre is maximálisan ki van építve.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz ucli #4213 üzenetére

    Szia ! :)

    A gépházad lecserélése jóval nagyobb , nagyon jól szellőző házra , minőségi ventikkel sokat segít a hőfokokon.

    Ezek a kártyák leadnak 250W + hőt amit el/ki kell vezetni a házból . ( + a proci által termelt hőt )

    A Bitfenix Neos nagyon rosszul szellőző , zárt ( oldalt és felül is teljesen zárt ) házadba egy founder edition kártyát tettem volna , az legalább kifelé tolja a házból a hőt és nem a házat és a többi alkatrészt melegíti .
    ( az igaz , hogy hangosabb és melegebb (84fok ) , mint a custom kártyák )

    A többiek segítő hozzászólása is nagyon hasznos .

    A 1080ti kivannak nagyon hegyezve tuning szempontjából és kb ugyonaddig húzhatóak .

    Nem fog sokkal jobban menni egy játék , attól a néhány MHztől , cserébe jobban melegszik és fűt.

    Más márkájú kártyával , talán jobban jártál volna hőfok és halkság szempontjából szerintem .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz ucli #4250 üzenetére

    Szia ! :)

    Szét ne fúrd a házat a kártya hőfokai miatt ! A levett oldallap segített egy kicsit a hőfokokban.

    Tuningot szerintem ne erőltesd , nem ér annyit , pláne úgy , hogy nálad nem volt stabil és fagyás lett a vége.

    Másik házat tervezel szerintem inkább add el , eredeti állapotban ahogyan van, vagy félrerakod emléknek.

    A levett oldallappal légáramlat útja így megtörik és nincs a kívánt légcsatorna elvileg. Nemtudom milyen minősítősű a tápod, de nem kell feltétlenül lecserélni. Lehet venni 24pines és 8pines hosszabítóból is minőségi harisnyázottat , többféle színben a táphoz. pl. Bitfenix

    A ventillátorokhoz nem kell külön ventilátorvezérlő. Pl. Lepa Bol.Quiet veszel annyi db-ot amennyi kell a házba , ezt tudja az alaplap is vezérleni . Y elosztó kábeleket veszel és rákötsz mondjuk 2db ventit.

    Inno3d biztos nem vettem volna , Aorus ha jól tudom van néhány fórumtársnak . Nem szabad azért figyelmen kívül hagyni a többi márkát : asus, msi ,hof, zotac, evga kártyáit Ezek árban drágábbak valószínűleg ,mint az Aorus.

    Egyébként Aorus xtreme változata is volt már itt valakinek ha jól emlékszem.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz --Rawlings-- #4263 üzenetére

    Szia ! :)

    Azt neked kell tudnod milyen gyakran cseréled a hardvereket / konfigodat . Saját pénztárcád szerint dönts.

    Új széria mindig lessz, legyen az videókártya vagy bármi ami jobb , erősebb stb. - erre ne alapozz !
    Ezen az alapon nem vennél soha semmit se te sem pedig más.

    Más dolog az mihez vagy szokva játékokba , mennyi fps ami neked elég , milyen típusú játékkal játszol és mennyit . Nézz gameplay videókat és teszteket.

    1080ti nek 250W + feletti hőkibocsátása van , custom kártyák halkabbak , hűvösebbek mint founders edition .

    Következő generáció milyen , lessz én nem tudom.

    Én annak örülnék , ha teljesítményben még többet ki tudnának hozni majd a kártyából , kisebb fogyasztással és hőtermeléssel .

    27" 1440p felbontású és 144Hz vagy magasabb Hz- es g-synces monitort választanék. Ez a felbontás az arany középút szerintem. Én FullHd G-sync monitoron játszom és nem tervezem a váltást egyenlőre.

    A 4k full ultra , max szűrős beállításokhoz édes kevés a 1080ti. Biztos be lehet állítani , kompromisszumokkal. 144 fps megközelítő értéket stabilan tartásához , könnyen lehet kellhet még jópár kártyageneráció saccra 2-3 de lehet több és kevesebb is ennél .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Lann #4456 üzenetére

    Szia ! :)

    Több lehetőség miatt hallhatod a sípoló hangot :

    Ember hallásától is függhet, egyénfüggő kit milyen jelenség zavar.

    Coil whine magas fps szám miatt is lehet , korlátozd le riva tunerbe és megoldódik a probléma. Monitorod maximum frissítési frekvenciájával egyezőt vagy valamivel kisebbre állítsd be ezt a számot.

    Az is lehet bányász vírust kaptál és az miatt sípol . Ilyenkor nem árt megnézni nem pörgeti fölöslegesen üresjáratban valami a procit feladatkezelőben. Videókártya alaphőmérséklete is magasabb ilyenkor , sima asztali használatkor / sima böngészésnél. Windows folyamatnak álcázhatja magát .

    Tápegység is adhat ki sípoló hangot. - itt néhányan írták régebben videókártya és táp páros nem mindig szeretik egymást Tápegység csere se mindig megoldás rá de talán volt már rá itt példa , hogy megoldotta.

    Elektromos zaj miatt is. Ház vagy lakás kábelezése miatt.

    Írták már de lehetséges , hogy te fogtál ki mindig coil whine-os kártyát.

    Milyen házad van egyébként ? Nekem az az 1db kép kevés a megfejtéshez sajnos. Több ventillátor több zajforrás lehetőség , de ha minőségit raktál bele és szabályozva van elvileg nem lehet gond .

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz #26681856 #4478 üzenetére

    Szia ! :)

    Biztos vagyok benne , volt Sli-s fórumtársak megírják neked a lényeget és a tapasztalatukat is.

    Saját véleményem , hogy szerintem nem sok értelme van az SLI-nek. Nvidia surround esetén 3 monitorral már biztosan van.

    2x16 sávhoz , megfelelő rendszer és proci pl. 5960x szükséges. Akinek volt ilyen annak biztos van tapasztalata , hogy mekkora mérhető különbség van játékokban. ( 2x8sáv vs 2x16sáv )

    Elvileg pci-e express 3.0 slotban , nem sok különbség van , elhanyagolható - ezt olvastam régebben.

    SLI profil is számít és az is mennyire van jól megírva adott játék ehhez.

    Legnagyobb hasznod szerintem, akkor lessz ha eladod az egyik kártyát és nem szenvedsz vele.

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz salytmasztor #4487 üzenetére

    Szia ! :)

    Biztosra veheted , hogy úgy van ahogyan ő megírta.

    Amennyiben bevállalod, amit ő is csinált a kártyával, akkor nem lesz gond a hőfokokkal és a hangjával sem.

    Belegondolsz , logikus is mert 250W hőt elvezetni 2slotos vékony kártyának hatákonyan esélye sincs , kicsi a hűtőborda ehhez. A 2.5 solotos példányok is megszenvednek a hőfokokkal , de ezt halkabban teszik. Jólszellőző ház nagy előnyt jelent.

    A sima 1080-as kártyákhoz még elég volt az ekkora méretű borda , mert sokkal kevesebb Watt-ot és ezáltal kevesebb hővel kellett megbírkózniuk. Ebben az esetben is csak az ajánlott , minőségi kártyákra gondolok. Abba a szériába is voltak gyengébb minőségű és hangossabb kártyák , a nem ajánlottak közül.

    Legegyszerűbb , ha nézel teszteket és videókat is . Ez segíthet a döntésben.

    Itt egy teszt a kártyáról , 83 fokra melegszik fel , ami a házba a többi alkatrészt is melegíti. Hangja a ventiknek is tuti megjön ilyenkor.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz salytmasztor #4507 üzenetére

    Szia ! :D

    3 db tesztel tudok segíteni . Úgy tudom asus több fórumtársnak is van . Látatlanul pár fok különbség és zaj van közöttük.

    Msi-nek egyébkén kijött 3 ventis megoldása is :

    [link]

    [link]

    [link]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Kártya tartót egyszerűbben is lehet csinálni gépház hátlapi takarólemezeiből . Én is tennék , ha ilyen nehéz kártyám lenne , ne lógjon már a kártya.

    2db hátlapi takaró lemez/sín összecsavarozása + kis ütköző a két végére és kész is van.

    sixpak fórumtárs megoldása : 11046 -os hozzászólása gtx1080 fórumon, ahol megtekinthető

    Nekem nagyon tetszik ez az ötletes megoldás ! :)

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz hdekakas #4577 üzenetére

    Szia ! :)

    Én is evga mellett döntenék a szétszedhetőség és a garancia miatt.

    Evga-nál 2 féle választásod is lehet , ha a hybrid megoldást keresel : ftw 3 hybrid , sc2 hybrid

    Fullcover blokkos megoldása pedig a hydro copper , ha épített víz mellett döntesz.

    Msi-nél meg a sea hawk x ill. épített vízhez sea hawk ek x változata.

    Mindenhogyan megfizeted az árát .bármelyik megoldást is választod.

    Épített víznél jóval többe kerül az egész, de akkor már egy külső radiátoros megoldás , ami szinte bármilyen rendszert kiszolgál az a mora3 420 LT. ( és a többi cuccos ami kell hozzá )

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    Sziasztok ! :)

    Látom sokan keresik meddig húzhatóak és stabilak ezek a kártyák. Szépek a benchmark erdmények , nekem igazából a játékokban elért fps különbségek számítanának . Ezeken a felbontásokon 1920x1080 full hd
    , 2560x1440 és 3440x1440 mi a tapasztalat ?

    Kérdésem az lenne , hogy játékokban milyen fps különbség van alapon hagyott , esetleg alulfeszelt és húzott kártyánál ? pl. The Division , Wildlands, Witcher 3

    Nekem a felsoroltak közül akár 1db játék eredménye is bőven jó innen. Más játék is szóba jöhet .

    Külföldi oldal tesztje is jók nekem , ha tudtok ilyent kérlek linkeljétek ! :R

    Köszönöm előre is a válaszokat ! :R

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Bismarck24 #5511 üzenetére

    Szia ! :)

    Lehetséges , hogy a játék alergiás az MSI Afterburnerre valamiért . Kapcsold ki , egy próbát megér.

    Fast sync-et is kapcsold ki lehet megoldja a problémát.

    Alapon is elég gyors a procid , alapfrekvenciája 4Ghz , maximális turbo frekvencia meg 4.4Ghz !

    Fix feszültségre kellene beállítani , hogy minden mag / allcore/ ugyonannyin menjen.

    Egy jólszellőző ház minőségi ventikkel , erős procihűtő szintén minőségi ventikkel sokat számít.

    Z97 chipsetes alaplap kellene hozzá pl. Asrock Z97 Extreme6 , Asus Z97 Pro Gamer ebbe biztos lehet húzni a procit.

    1080ti se sok értelme van húzni , használd alapon vagy esetleg alulfeszelve nem fog úgy melegedni. Azért a pár fps-ért nem sok értelme van. Egyedi ventiprofilt csinálj , azzal jársz a legjobban .

    Scythe Mugen 5 szerintem egy nagyon jó procihűtő , a legjobbaktól is csak 2-3 fokkal volt lemaradva , cserébe mindössze 14,8k az új ára. ( Noctua D15 meg dupla ennyibe kerül )

    szintén nagyon jó Thermalright HR-02 Macho Rev.B

    Gyorsabb memória mennyit hozna a tiedhez képest azt nem tudom. Nézz videót róla ha találsz , vagy tesztet.

    Talán van néhány játék ami szereti a magas 1 vagy többszálas teljesítményt és a hozzá párosuló magas memória sebességet . Régebben néztem egy videót aminél elenyésző fps különbség volt alap ill. húzott memóriával . Én 5 fps különbségre emlékszem.

    Nem néztem meg a te lapod konkrétan milyen sebességig kezeli a memóriákat . Nem tudom mennyire érné meg beleölni pénzt másik alaplapra ill. gyorsabb memória kit-re .

    Többi játéknál semmi gondod nincs csak kizárólag Forza 3-nál csinálja. Itt könnyen lehet a játék a ludas , rosszul optimalizáltság , adott verzió, patch frissítés kellhet Ezek a lehetőségek megoldhajátk a problémád vagy marad ugyonilyen mint volt fene tudja.

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

  • Siszibatya

    tag

    válasz Bismarck24 #5514 üzenetére

    Szia ! :)

    Assassin origins egy elég rosszul optimalizált játék és nagyon cpu igényes . 6 -8 magos procikkal talán mégis jobb és stabilabb lehet.

    Minimum fps növekedés főleg és átlag fps növekedés sokat számít minden játéknál.

    A védelem amit Originsbe beletettek is nagyon visszafogja a játékot . Ezek a dolgok miatt akad és van a sok fps dropp. Grafikája is romlott valamelyik patchel és lecsökkent a látótávolság is.

    1080ti karidon is megpróbálhatod húzni a memóriát és a gpu-t , de időigényes és ki kell ezt is tesztelni meddig stabil. Játék válogatja ezt : egyikben stabil a másik játékban simán kidobhat .
    A végén látni fogod ,hogy megéri vagy sem és mennyi plussz fps-t hoz az egész.

    Ennek a srácnak igen erős gépe van , sok játékot meg lehet nézni hogyan futnak nála .

    [link]

    [link]

    Simán lehet , hogy gyorsabb memóriával 3200Mhz sebeségig támogatatják azok a lapgok amiket írtam előzőleg és fix-re felhúzott 4.2-4.5Ghz procival megvan akár 10-15 vagy nagyobb fps különbség ugyonolyan konfiggal.

    Nem egy nagy valami a tuning. Haswell topik összefoglalójában le van írva minden részletesen. Ebben a videóban sokminden benne van , útmutatónak jó és asus lap ez is : [link]

    [ Szerkesztve ]

    Üdv.: Tamás

Új hozzászólás Aktív témák