Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cooldoc

    csendes tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Eddig jóformán csak szörfölésre használtam a gépem (arra sokat). Mostanában rákaptam a filmletöltésekre, torrentezésre. Így viszont kicsinek találom a merevlemez méretét. Van egy Asus 2500H gépem, amit még 2004-ben vásároltam, amúgy nagyon meg vagyok vele elégedve manapság is. A memóriát már kibővítettem 1 Gb-ra...(sakkprogramok)
    A főbb paraméterek (Everest-ből másoslva): Lemezes meghajtó HITACHI_DK23FA-40 (40 GB, 4200 RPM, Ultra-ATA/100), CPU típusa Intel Pentium 4, 2656 MHz (20 x 133), Rendszermemória 992 MB (PC2700 DDR SDRAM), Optikai meghajtó QSI CDRW/DVD SBW-242 (DVD:8x, CD:24x/10x/24x DVD-ROM/CD-RW), Alaplap neve Asus A2000H/L Series Notebook, BIOS típusa Award Medallion (11/24/03), Alaplapi lapkakészlet SiS M650
    Kérdéseim:
    1. Milyen külső, vagy belső merevlemezt célszerű venni hozzá? (Én preferálnám a külsőt, mert nem szívesen húznám újra a Windows-t. Amúgy meg kvázi asztali gépként funkcionál, nem zavar a méret).
    2. Látni fogja - e a gépem , ha nagyobb méretű Winchestert veszek?
    3. Ha torrentezek, ugyanúgy meg tudom - e osztani a file-okat, mint a reguláris merevlemezről?
    4. Elég gyors lesz-e, tudok -e nézni innen is filmeket?
    5. Milyen márkájú és milyen méretű vinyót ajánlotok? Firewire, vagy USB?
    Nagyon hálás lennék a segítségetekért, ha számotokra triviálisak kérdéseim, elnézést, csak műkedvelő vagyok!
    6. Le tudom-e cserélni a rissz-rossz CD-író/DVD olvasót egy beépített DVD-íróra?
    7. Processzor cserének van e értelme, s ha igen kivitelezhető-e? Ha igen, milyen lenne az optimális?
    Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!


    [Szerkesztve]

    Aquila non captat muscas!

  • cooldoc

    csendes tag

    válasz _seth_ #681 üzenetére

    Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Összefoglalva: érdemesebb lecserélni a belsőt is egy 5400 rpm - es vinyóra. Nyilván akkor látja az ember a differenciát, amikor használja...Ugyanakkor ez ellen a megoldás ellen szól a Windows újratelepítés minden nyíga-nyűge. No, majd elgondolkodom a dolgokon, és köszönöm szépen a segítséget még egyszer. Ahogy mélyebbre ásom a kérdésekben egyre újabb problémák (dilemmák) adódnak.

    Aquila non captat muscas!

  • cooldoc

    csendes tag

    válasz Rover623 #683 üzenetére

    Annyit állítgattam, tweakelgettem szegény XP-t, hogy lehet, ráférne egy kis vérfrissítés. Meg, ugye, az eredeti vinyó is csak 4200 rpm-es. Kérdés, hogy a szépen összegyűjtött, regisztrált:) programjaim is átjönnek- e az újra.
    Még egy kérdés, ha nem bánjátok. Ha pld. egy 120 G vinyó mellett döntök, abban az esetben tetszőleges méretű partíciókat létrehozhatok rajta? Vagy maximálva van a méretük (számuk)? Mondjuk 3 X 40 G? Ebben az esetben a pagefile-t a arra a partíció kell tennem, ahonnan bootol és betölti a Windowst?

    Aquila non captat muscas!

Új hozzászólás Aktív témák