Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • advcoco

    újonc

    Sziasztok!

    Végelkeseredésemben fordulok most hozzátok!

    Egy hete vettem felújítottam a gépemet, a konfig most:

    - COOLERMASTER Elite Power 600W RS600-ACAB-M4 tápegység
    - COOLERMASTER Hyper 212X RR-212X-17PK-R1 processzor hűtő
    - HyperX 8GB Fury DDR4 2400MHz CL15 KIT HX424C15FBK2/8 RAM
    - INTEL Core i5-7600K 3.80GHz 1151 BOX proci
    - MSI Z270-A PRO alaplap
    - ZALMAN Z1 NEO fekete ház --> ezek zsír újak

    - ASUS RADEON R9 270X videókártya (2éves)
    - Seagate Barracuda 1TB HDD (4éves)

    Eredeti Windows 10 Pro az operációs rendszer,

    A probléma a megvásárlás utáni 4. napon jelentkezett először, már ismerhető hiba. Játék közben a gép teljesen lefagy, a hang pedig beakad, semmire nem reagál, teljesen le kell állítani az eszközt. Teljesen rendszertelenül mutatkozik a dolog, van hogy 1 órán belül 3x, van hogy két napi intenzív játék után semmi. 2 naponta azonban általában csinálja.

    Minden szoftver a legfrissebb.

    Teljesen kifogytam az ötletekből és annak reményében írok, hátha valaki elolvassa, aki hasonló problémával küüzddött és talált megoldást, mielőtt elkezdem egyesével valahogy, csere-alkatrészekkel tesztelni, hogy mi lehet a hiba, ami elég nehezen kivitelezhető.

    Amiket eddig próbáltam:
    - Hard Disk Sentinel 100% Teljesítményt mutat.
    - Windows memóriadiagnosztika nem ad hibát
    - A BIOS-ban megpróbáltam az auto RAM-észlelést átállítani arra ami pontosan a gépben van. Ezután két napig jó volt, most ismét 1órán belül 3x jelentkezett a probléma.
    - RAMokat kipróbáltam az 1-3 és a 2-4 slotokban, nincs javulás
    - Nincs overclock, sőt, a Radeon szoftverben még az alaphelyzetnél is kicsit lejjebb vettem a maximális teljesítményeket, így sincs változás.

    Az előző konfigommal ilyen problémával nem találkoztam, tehát kétlem, hogy azalatt a pár óra alatt amíg összeszereltük meghibásodott volna a videókártya.

    Köszönöm a figyelmet és várom az esetleges jótanácsokat :)

    [ Szerkesztve ]

  • advcoco

    újonc

    válasz MrDerekas #36582 üzenetére

    Sata is vadi új, esetleg megpróbálom másik slotba bedugni, hátha.

    Eddig nem volt semmi a naplóban csak DNS hiba de az nem releváns, az csak annyit ír hogy hirtelen állt le a gép.

    Viszont most ez a DistributedCOM eddig nem volt

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák