Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Goldmember01

    tag

    hali, adott egy régi gép: i5 3450 @ 3.10GHz, 8gb ram, HD7870, 860 EVO SSD, Win7, LG 24GM79G-B nemrég vásárolt 144hz fullHD monitor (év elején lesz új config, monitort előre megvettem mert a régi bekrepált).

    2 napja kezdte el azt csinálni a gép, hogy amikor bekapcsolom úgy tűnik, hogy beindul minden kivéve a monitor DE a billentyűzet num lock ledje ki-be kapcsol és az LG RGB egerem is hasonlót csinál a ledekkel. Első nap úgy indult el minden rendesen, hogy áramtalanítottam a gépet és ha jól emlékszem a második próbára sikerült elindulnia mindennek. Ma kétszer volt ki majd bekapcsolva a gép és mindkétszer elég sokadik ki-be kapcsolás/áramtalanítás után indult el. Lehet a monitorral van a gond, amit holnap letesztelek egy másikkal de gondoltam még ma írok, hátha holnapra valami jó ötlettel tudtok előrukkolni, mert nekem gőzöm sincs mi lehet a baj, ha nem a monitor (ha pedig a monitor akkor k*rvára kilennék). Gépről még annyit kell tudni, hogy elég sok por "égett"/ragadt rá mindenre kb, egy darabig karban volt tartva de mivel esedékes az új config 2-3 hónap múlva ezért elmaradtak a dolgok, habár szeretném megtartani ezt a gépet is működőképes formában. Köszi a segítséget előre is.

  • Goldmember01

    tag

    Üdv, adott nagybátyám gépe:
    https://imgur.com/a/jmiqtUF

    1 hónapja lett vásárolva az IPON-nál, ők is szerelték össze, a napokban kezdte el azt csinálni, hogy fél percig működik windows bootolás után, majd megjelenik egy ilyen hibaüzenet (https://geeks.hu/sites/default/files/styles/large/public/2019-10/1024_windows_10_bsod.jpg) de mindig más hibakóddal... 100%-hoz érve újraindul és megint bedob egy ilyen hibaüzenetet csak más hibakóddal. Párszor megcsinálja ezt, majd bedob egy menüt, ahol lehet választani javítási opciók közül, próbáltam a legutóbbi frissítések letörlését, rendszer visszaállítást és szinte mindegyiket, de mindig hibaüzenettel zárul...rendszer sérült/meghajtó sérült... stb, ilyen hibaüzeneteket ír ki. Próbáltam win10-es telepítő pendrivval újratelepíteni, de be sem bootolt arról, így ez nem sikerült. Ha be is tölt a windows, fél perc alatt elkezdi a fentebb leírt hibaüzeneteket kidobni. Hétfőn felhívom az IPON-t de gondoltam írok ide is, hátha valaki tud valami megoldást, de túlságosan hozzá nem értőként hardver hibára gyanakszom valamiért (valszeg azért gondolom így, mert egyszer kiírta, hogy a C meghajtó sérült... de mondom nem értek ennyire hozzá és ilyen problémával nem találkoztam, amikor windows újratelepítés sem használt). A gép legjobb tudomásom szerint rendeltetésszerűen volt használva, facebookozás, böngészés...

    Segítségeteket előre is köszönöm! Még annyit kérdeznék, hogy IPON-nál ilyenkor mit érdemes mondani, hogy intéződik a javítás?

  • Goldmember01

    tag

    válasz jokeph #43783 üzenetére

    Köszi a gyors választ, az a helyzet, hogy nem az én gépem, távoli idős rokoné, akinek én szoktam segíteni és nincs másik háttértárunk, amit ki lehetne próbálni... pedig gondoltam erre, hogy esetleg az SSD ment meg valamiért. Megigazgattam a kábeleket kívül-belül de csak ennyi... Írtam IPON-nak most, remélem beveszik és meg tudják csinálni.

  • Goldmember01

    tag

    Üdv! Lehet nagyon off de gondoltam megpróbálom itt is, ha zavar töröljétek nyugodtan. Idén január végén állítottam össze a gépemet, benne 3700x proci. Másfél hónapja elromlott a procim, idáig szervizeltettem, ma összeszereltem, rá új hűtő (Scythe Mugen 5 rev B, előtte Arctic Freezer 34 esport duo) + a hűtőhöz adott paszta. Első indításnál kiírta, hogy új procit ismert fel, újraindult párszor, F1-gyel el kellett menjek a BIOSba, hogy setupoljam a procit (???) de onnan igazából kiléptem és megint újraindult 2x kb és bebootolt, másfél hónap után először ülök az asztali gépemnél! HALLELUJA!

    A lényeg: biost fogok most frissíteni, letöltöttem a HWinfo-t és figyelemmel követem a hőfokát a procinak majd. Abban szeretnék tanácsot kérni, hogy mit kell és mit érdemes beállítani a biosban vagy bárhol máshol, ami a procit illeti (nem vagyok jártas ebben a témában egyáltalán, itt-ott nézek számtech videókat de ennyire nem értek még ehhez). Gondolok itt mondjuk fan curve-re, valami PBO-ra, amit be lehet kapcsolni de nem tudom, hogy érdemes-e, stb... Memóriához be kell állítani a DCOP profilet, hogy 3200MHz-en fusson, ezt tudom. Tehát szeretnék segítséget kérni, hogy miket állítsak be, amikor van egy új processzor a gépben. Illetve azt is szeretném tudni, hogy milyen programmal tudnám letesztelni, hogy nagyobb terhelhetőség alatt milyen hőfokot nyújt ez az új hűtő a régihez képest illetve, hogy "nyertem-e a szilikon lottón".

    Segítségeteket előre is köszönöm hálásan!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák