Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lmh

    őstag

    Sziasztok!

    Aláírásomban lévő config tökéletesen működik, egy kivétellel:
    Néhány naponta, mostanában inkább naponta kapok egy random fagyást, majd pár mp, max fél perc múlva újraindul a gép.
    Egyszerűen úgy érzem, hogy tényleg teljesen random. Van hogy játék közben, de nem komoly terhelés alatt, vagy hogy csak böngészők vannak nyitva, van hogy olyankor amikor kattingatok az ablakok között kicsit serényebben, rövid időn belül sok alttab+klikk a különböző ablakokon, de van, hogy viszonylag nyugodt állapotban...szóval tényleg elég random.
    Sajnos nagyon analfabéta vagyok ilyen diagnosztikai programokban, megoldásokban, tesztekben. Illetve a különböző alkatrészek cseréje más gépében is elég esélytelen, mert nincs haver elérhető közelségben akinél ki tudnám próbálni vagy kölcsön tudnék kérni alkatrészt.
    Szívesen pótolnám a rossz alkatrészt, ha tudnám mi az :U :F.
    Hard disk sentinelt néztem, az nem ír problémát. Procim nem pörög maxon sosem, ramom 60% körül elfoglalt.

    Ki tudnánk zárni legalább valamit?

    Előre is köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • Lmh

    őstag

    válasz ricsi99 #40381 üzenetére

    Köszönöm :R , lefuttattam ezt a windowsosat, az elég?
    Talált hibát, uh lehet hogy elég :-)
    Akkor tuti ez okozza?
    Általános leírás: The Windows Memory Diagnostic tested the computer's memory and detected hardware errors. To identify and repair these problems, contact the computer manufacturer.
    :U

    A számítógép gyártója én volnék. Úgyhogy magamba fordultam!

    [ Szerkesztve ]

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • Lmh

    őstag

    válasz ricsi99 #40385 üzenetére

    Srácok köszi szépen!
    Holnap reggel elutazom a hosszú hétvégére, addig már nem szívok vele, de jövő héten letesztelem.
    Jó ez ahogy Ricsi írta - külön hálás vagyok a gyors válaszért - éreztem én, hogy a rendes memtest programra gondol, de megörültem, hogy találtam egy könnyebb utat :-) Sejtettem, hogy a windowsos nem tuti, azért kérdeztem vissza rá, mert ha minden veszélyt komolyan vennék amit a windows kiír, akkor 0-24 csak a gépemet helyezném biztonságba valami új veszély miatt ;]
    Jó ötlet a külön tesztelgetés is, azt a kört is lefutom a rufuszos-memtest86-os kiírás előtt.
    Ha nem megy a kiírás, batmant fogom cseszegetni segítségért ;] :P
    De egyébként ha nagyon megerőltetem magam, akkor menni, fog, ennyire talán nem vagyok béna.

    Még egyszer köszi mindenkinek és jó sörözést!

    [ Szerkesztve ]

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

  • Lmh

    őstag

    Na, csak kipróbáltam a cserélgetős módszert. Az egyik ram lesz a ludas, mert egyedül benthagyva hibákat írt a windows és bár elindult de asztal betöltése után kifagyott majd újraindult.
    Másik rammal egyelőre (kopp-kopp) működik rendesen, memtestet lefuttatva sem talált hibát :C
    Most használom még ma meg jövő héten, aztán ha nem lesz fagyás akkor pótolom a rossz ramot.
    :R :R

    Steam Deck / PC: i5 6600 / Inno3D GTX 1650 Super Compact 4GB GDDR6 / MSI B150M Bazooka / Patriot 2x8GB DDR4 2133Mhz / Chieftec Force 400W / OCZ Agility3 120GB, Kingston UV400 480GB, Samsung HD103SI 1TB / Win 10 64bit / LG 34UM68-P monitor

Új hozzászólás Aktív témák