Új hozzászólás Aktív témák

  • pete_21

    addikt

    válasz zsoika #41887 üzenetére

    (#41887) zsoika és (#41888) MrDerekas: Köszönöm szépen a segítséget.
    Megnéztem a HDD-t (amin a filmek/sorozatok vannak) HD Sentinellel: "A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem." 100%/100%

    Az SSD viszont már érdekesebb volt (Samsung 850 Evo M2): Kondíció 80% volt, azt írta, hogy a TRIM funkció támogatott, de nincs engedélyezve... (Úgy emlékszem, Windows telepítés után meg is néztem és működött... még jó régen :) )
    Windows "Lemeztöredezettség mentesítőt" lefuttattam, ami SSD-n lényegében lefuttatja a TRIM-et. Utána a HD Sentinelben egyből felment 100%-ra a kondíció, illetve már ezt írja: Az "SSD TRIM funkciója támogatva és engedélyezve az optimális teljesítményhez."

    Illetve kikapcsoltam a DXVA-t a videolejátszóban: mai filmezésnél nem volt akadás. (Erőforrás figyelő ment, de nem láttam semmi furcsát)
    Mit gondoltok? Lehet, hogy a videodriverrel van valami gubanc, és a DXVA kikapcsolása segített? Lehet, hogy a TRIM manuális futtatása segített? Mitől kapcsolódhatott ki a TRIM?
    Köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák