Új hozzászólás Aktív témák

  • Darth_Revan

    veterán

    Sziasztok!
    Segitseget szeretnek kerni egy hibahoz, amit mar hetek ota probalok helyrehozni.
    Tobb jatekban apro megakadast latni. Maga a jatek magas fps-el fut, de a magas fps ellenere is egy igen rovid pillanatra mozgasnal (akkor is, ha nem a user iranyit) megakad a jatek.
    Jatszhatoak igy is a jatekok, de elegge hangulat rombolo a dolog, foleg ilyen draga gepnel.

    A gep: i5 6600k, 16 gb RAM, Asus z170p, 120 gb Kingston SSD, EVGA Geforce GTX980, FSP 500W.

    A hiba foleg Frostbyte motoros jatekoknal eszlelheto es akkor a cpu ido is minimalisan egy pillanatara megugrik. Mas jateknal egyaltalan nem lathato vagy ha igen, akkor is csak ritkan es ha keresi az ember. A hiba nem allando, csak alkalmankent jon elo. Dragon Age Inquisition alatt pl konnyen reprodukalhato, mert talaltam a jatek elejen fix pontot, ahol elojon. Pontosan nem is tudom minek mondjam a hibat, olyan, mintha mozgasnal egy nagyon rovid pillanatra ugrana a kep DA alatt, BF4 alatt meg meg pl az utolso elotti campaign-nel, amikor kocsival megyunk, akkor a kocsi olyan nyogve megy, mintha hatulrol huznak vissza es aa mozgas is picit akadozhat...

    Ezeket probaltam eddig:
    8 gb ram melle vettem meg 8gb-ot
    60 hz monitort lecsereltem 144hz G-Sync monitorra
    Driver es os csere (most Win10 es 359.00 van fent)
    Bios frissites
    Cpu/memoria OC
    SSD csere

    Semmi sem hozta rendbe a dolgot....monitort is leteszteltem es nincs frame skip.
    GPU max 78C, CPU oc mellett is max 70C.

    Mi lehet a gond?
    Valamelyik ram modul hibas?
    Keves a psu es nagyobb kellene?
    Hibas a cpu?
    Hibas az alaplap?
    Szoftver problema (drivert vagy az ost nem szeretik ezek a jatekok)?
    SSD a hibas es hasznaljak hdd-t?

    Minden alkatresz uj.

    Koszonom elore is a tippeket.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák