Új hozzászólás Aktív témák

  • tboy93

    nagyúr

    Sziasztok!

    Elég idegesítő problémával küzdök december óta. Decemberben lecseréltem az 5770-emet egy R9 270x kártyára. Azóta vannak problémák.

    Ha úgy indítom be a gépem, hogy már rég nem volt bekapcsolva (fél óra) akkor a bekapcsoló gombra nem indul el a gép, csak elkezdenek tekerni a ventik mint állat és semmilyen kép nincs a monitorokon. Ha várok akkor sem történik semmi. Ekkor csak annyit tehetek, hogy kikapcsolom, lenyomom a főkapcsolót, várok 30mp-et, visszanyomom a főkapcsolót, megint várok 30mp-et majd bekapcsolom a gépet. (ha nem várok eleget, hanem túl gyorsan hajtom végre a főkapcsoló ki-be kapcsot akkor ugyanazt a hibát produkálja, ki kell várni a fél percet) Ekkor normálisan feláll mintha nem lenne baja. Ha a venti pörgetős résznél túl sokáig hagyom gondolkodni, akkor a vga drivert is elfelejti és telepíthetem újra. Ha megy a windows és mondjuk újraindítom, akkor nincs probléma simán újraindul.

    Amit már próbáltam:
    - visszaraktam az 5770-et, ekkor tökéletesen megy a gép, nincs hiba
    - beraktam egy hd6870-et, ezzel is ugyanazt a hibát produkálja mint az r9 270x-el
    - r9 270x másik gépben hibátlanul teszi a dolgát

    Csináltam az egész műveletről egy videót hátha így jobban érthető: Youtube link

    Segítsetek légyszi már nagyon idegesít :W

    Konfigom:
    Eredeti Win8.1
    AsRock M3A785GM-LE
    AMD PII X4 965 @3.8Ghz
    CM Hyper 212 EVO
    8Gb DDR3 1600mhz
    Sapphire R9 270x
    Kingston HyperX 3K 120Gb SSD
    WD 640Gb
    Gigabyte Superb 460w
    BenQ 24" FHD + Samsung 19" HD

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák