Új hozzászólás Aktív témák

  • Kar07

    tag

    Kedves fórumozók!

    Szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni, mert ilyen hibával még nem találkoztam.

    Pár napja vettem itt a Ph-n egy használt videokártyát, és azóta csak 8 dupla kattanás után hajlandó indulni a gép. A kattanások nagyjából mint az óra kattogása, két tik-tak röviden egymás után, majd kisebb szünettel ez ismétlődik, összesen nyolcszor.
    Ezalatt semmi nem történik, boot képernyő sincs. Utána újraindul a gép, és rendben indul az oprendszer is. Minden működik, elvileg terhelés alatt is, bár csak fél órákra tudtam leülni és próbálgatni.

    A kattanásoknál füleltem, de nem tudom eldönteni, hogy a tápegység vagy a ház hangszórója felől jön.

    Az előző vga-hoz nem kellett tápcsatlakozás, a mostanihoz viszont igen, ezért arra gyanakszom, hogy a táp haldoklik (bár kb. két éve még működött a 6 pines tápcsati is). Ha visszacserélem a régi, tápcsatlakozó nélküli vga-ra, akkor rendesen elindul.

    A gépet már alaposan portalanítottam, a tápegységet is, ezért arra gondoltam veszek egy molex -> 6 pin vga átalakítót, talán azzal megszűnik a probléma.

    Ettől függetlenül szeretném a hozzáértőktől megkérdezni, hogy mit jelentenek a kattanások? Erre nem találtam infót a neten.

    Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák