Új hozzászólás Aktív témák

  • Viktor89

    aktív tag

    Sziasztok!

    Lenne egy nagyon egyedi problémám amivel a hozzáértő ismerősöm sem tud mit kezdeni.

    Elég hosszú a történet.Megpróbálok érthetően és jól leírni. Az egész ott kezdődött,hogy múlt héten félmet néztem a számítógépen és lett egy áramszünet ami kb 1 mp-ig tartott,azonnal vissza is jött az áram. A számítógép értelemszerűen kikapcsolt,viszont egyből utána hiába próbáltam bekapcsolni semmit nem reagált. Hiába húztam ki a kábelt,kapcsolgattam a tápot,kábelt is cseréltem,sehogy nem lehetett bekapcsolni. Kaptam kölcsönbe egy tápot és láss csodát azzal ment. A meglepő viszont az,hogy az én régi tápom amire azt hittem,hogy tönkrement az beindította azt a gépet amiből a jó tápot vettem ki. Megörültem és egyből visszacseréltem őket,de az én gépemet megint nem indította el. Az én régi tápom egy 450-es chieftec volt a másik amivel teszteltem az pedig egy noname 420-as. Rendeltem egy új 450-es chieftec tápot és azzal sem indult el a gép.Leteszteltük a vadiúj chieftec táp jó volt,másik gépekkel müködött. Visszavittem a boltba mondván nincs rá szükségem,szerencsére visszakaptam a pénzt. Elkezdtem használni a 420-as noname táppal a gépet,míg másnap egy olyan jelenség történt,hogy el akartam indítani egy játékot és már az intrónál amikor töltődött be a játék,már akkor kikapcsolt a gép és nem kapcsolt be újra,most viszont ha kihúztam a kábelt a tápból és vártam pár másodpercet akkor ha visszadugtam akkor bekapcsolt megint,addig nem. Kipróbáltam újra egy másik játékkal ott sikerült kb 1 percet játszanom és megint kikapcsolt a gép,a proci és a videókártya hőfokok teljesen normálisak voltak,pörgött minden venti a tápé is.h.Ezután hoztam másik alaplapot,ramot,procit,vinyót meg a régi tápomat és mindent körbeteszteltünk kb fél napon keresztül és minden működött és az lett a vége,hogy összeraktuk megint a régi chieftec táppal amivel nem indult el az elején és most láss csodát működött. Minden működött,de miközben szereltük a gépet éreztünk elég durva égett szagot a videókártya/alaplap környékéről pedig nem is volt bekapcsolva a táp,szóval elméletileg áramot sem kaphatott,bár a 220-as kábel be votl dugva a gépbe meg a konnektorba is. Előtte fújtam ki a port a videókártya hűőjéből így arra fogtuk,hogy a por égett le róla,mert minden működött tovább és a szag is elmúlt. Összeraktuk a gépet pont olyanra mint az áramszünet előtt és minden működötta játékok is mentek,egészen mostanáig. Először sleepből való felébresztés után produkált egy kék halált,automatikusan újraindult. Kicsit később olyat csinált,hogy egyszer csak nem működött a billentyűzet,kihúztam visszadugtam,másik usb-be is és nem lett jó,csak miután újraindítottam a gépet.Nemsokkal rá megint fel akartam ébreszteni sleepből és fekete képernyő fogadott,egyszer csak megjelent az egérmutató és körülötte becsíkozódott a kép,fehér csíkokkal. Megint magától újraindult a gép. És a legvégső ami most történt,hogy megint sleepből akartam felébreszteni és megint fekete képernyő és egyszercsak elkezdtek az egész képernyők fehér csíkok villódzni és kb 20mp után megint újraindult,de nem adott többet képet és nem is csippan. Azóta kikapcsoltam,tápot is többször,kábelt is kihúztam,mindig bekapcsol,felpörög,de nem csippan és nem ad képet.

    Na szerintetek mi lehet a baj? Ismerősöm szerint az alaplapnak az energiagazdálkodásért felelős része halt meg.Szerintetek? Állítólag amikor így visszajön az áram akk 1 pillanatra túláram keletkezhet,akár 400volt is. Ez ölhette meg?

Új hozzászólás Aktív témák