Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • manchester85

    addikt

    Tud valaki arról valamit, hogy a jövőben jön-e valami komolyabb teló a vodafonhoz, vagy a Hero-tól eltekintve csak kifutó modellek, vagy még azok se lesznek a prémiumkategóriás kínálatban? Lesz a vodánál N szériás nokia a jövőben? Miért van az, hogy a 400 plus a top kategóriában van, de az ennél drágább csomagok "csak" a prémiumban, amikor a top-ban a "legolcsóbbak" a készülékek. És ha már a készülékáraknál tartunk:

    Miért van az, hogy az E66 még a top kategóriában is 90 ezer, amikor gyártói garanciás E66 már 70 körül kapható FÜGGETLENÜL, két év rabság, és 5 számjegyű számlakötelezettség nélkül.

    Ez egyébként a legtöbb készülékre igaz, de talán az E66 és az 5800 ára a legpofátlanabb. A vodafone mostantól már ezzel az üzletpoltikával kíván élni a jövőben? Nem úgy szokott működni a dolog, hogy minél nagyobb kötöttséget vállal az ember, annál olcsóbbak a készülékek? Ehhez képest az áraik drágábbak, mint a kártyafüggetlen, gyártói garanciás árak, szinte hihetetlen.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7751 üzenetére

    Miért mukibuci? Ez lesz a voda nagy attrakciója? :D Egyre többet adunk:

    kedvenc szám 50 óra--->10 óra

    áraink az ÁFA emelés után se változnak: 5000ft-os 5 gigás netem--->5500

    a telefon árakról pedig nem is beszélnék... :) bár már megtettem

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7774 üzenetére

    Azért sírnak, hogy igazán behozhatná már a kínálatba a voda az E52-t, ha már szó volt róla. Illetve hozzátették, hogy valszeg, ha be is hozza, több lesz majd, mint kártyafüggetlenül, hiába bíznak abban, hogy minden normális szolgáltatóhoz hasonlóan olcsón is lehetőséget biztosítanak készülékvásárlásra, bizonyos konstrukcióban.

    Ezen mit nem értesz?

    1. várnak már egy készüléket, amiről régóta megy a mendemonda, hisz valahol bíznak abban, hogy egy szolgáltató, honorálva a hűséges ügyfeleket, barátságos áron adja bizonyos feltételek mellett a telót.

    2. ugyanakkor előre felkészülnek "lelkileg" a voda üzletpolitikájára, hogy ha be is jön a kínálatba, az utóbbi árak azt sugallják, hogy vszeg lesz pofája a vodának kártyafüggetlen ár fölölött adni.

    Az emberek mindig bíznak egy szolgáltatóban, meg az ott újonnan megjelenő készülékek áraiban mert normális esetben lehetőség van a készülék kártyafüggetlen árának töredékéért megvenni egy telót, de ugyanakkor hozzáteszik, hogy valszeg hiú ábrándokat kergetnek. Találd már ki, hogy itt mindenki hülye, csak te nem, mert szerinted ők ok nélkül várják el, hogy a vodafone monnyuk 400 plusban 35 ezerért adja az E52-t, és ok nélkül feltételezik, hogy aztán a legolcsóbb megvásárlási ár majd több lesz, mint a kártyafüggetlen ár. Gondolom a vodánál dolgozol, pont oda való ez az értelmi színvonal.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7778 üzenetére

    Várnak egy telót egy szolgáltatónál, mert vszeg annál a szolgáltatónál vannak, és a családtagjaik is, vagy arra vannak berendezkedve (vodafone). Régóta szó volt róla, hogy jön, így okkal türelmetlenkednek. Azért várják, mert minden szolgáltatónál alapvető dolog, hogy egy készülék bizonyos csomagokban olcsón havazihető. Ugyanakkor beismerik, hogy szinte kár is várni, mert a vodafone eltér ettől a legalapvetőbb mobilszolgáltatói "hálától".

    Gondolom nem azokról van szó, akik mindenképp E52-t akarnak venni, hanem akik szimpatizálnak a telóval, és ha baráti áron nyújtja a voda, akkor aláírnának 2 évet.

    Én évekig úgy kaptam telót, hogy apám aláírt 2 évet D kategóriában, és én szinte ingyen kaptam vmi jót. Hogy van az, hogy vodafone silver-ben meg goldban drágábbak a telók, mint 400 plusban? No nem mintha sokat számítana az a pár ezer.

    Vodafone 100 plus pl. 3000 forint, és drágább a telefon, mint kártyafüggetlenül
    Ikon 200 pedig 5000, ami 200 perc, és 1 giga net. Kicsit jobb csomag, nem?

    5800XM komfortban 70 ezer (atyaég!) Ez a telefon 60-ért kapható kártyafüggetlenül, 65-ért már van gyártói garisan, de 70-ért már ilyen elektro world-ökben is lehet kapni. VICC!

    ikon 200-ban az Iphone 72 ezer. Ugyanannyiba kerül, mint az 5800 a vodánál, csak épp olyan, mintha egy mercit egy suzukihoz hasonlítanánk. 130 ezres teló--->72ért, a másik oldalon 60 ezres teló 70-ért. RÖHEJ!

    Amúgy apám 400 plusban van, de ikon 400, media mania L vagy XL lesz ebből, mert hasonló kaliber mellett a HTC 100 ropi, akármennyit fizethet. Mondanom sem kell, hogy hasonló csomagokkal a T-mobile-nál mennyivel olcsóbbak a készülékek. Arról nem is beszélve, hogy a vodánál lassan válogatni sincs miből, mert a kínai piacon nagyobb a választék. :D

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7778 üzenetére

    "Mellesleg ha a 400 plus csommaggal olcsó is lenne, szerinted az emberek (akár az itt jelenlevők) hány százalékának van ilyen csomagja?"

    Amúgy meg mi közöd hozzá? Ez mindenki magánügye, hogy 400 plus-a van-e vagy más, vagy semmilyen. Na de az milyen már, hogy valaki tegyük fel Vodafone Gold Plus-ra aláír 2 év hűséget, és 90 ezerért kap egy E66-ot. Amíg semmilyen csomagban nincsenek baráti telefonárak, addig joggal lázadozik mindenki, mégha blöfföl is. Aki blöfföl, az amúgy se járna jól, mert senki nem azt várja, hogy 50 plus-ban kerüljön 9990 Ft-ba egy HTC hero, na de ne fizessen már érte mindenki 100 ezret! Bár, az tény, hogy ez a készülék tulajdonképpen annyira nincs is rossz árban, ha egy 50 plus-t nézünk

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7781 üzenetére

    De akkor miért azokat cseszegeted, akik ezt szóvá teszik? Mármint akik az E52 érkezését várják. Azt te se gondolhatod komolyan, hogy ez örökre így marad a vodánál, mert akkor lehúzhatják a rolót. Hiába tudom, hogy bicskanyitogató áraik vannak, mégis figyelemmel követem folyamatosan, mert ez így sokáig nem maradhat.

    Ez a netbook-os akció is röhejes, csak a hülye nem látja, hogy a havidíjba van építve a részletfizetés. 2 giga net 8 ezerért, haha!

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7783 üzenetére

    "118500. Ennyiért kapsz mini 10 HD-t?"

    Speciel, ja! Sőt, még egy tizessel olcsóbb is. :D

    http://www.pcasz.hu/main.php?l=hu&m=0&p=6&pi=172

    De biztos vagyok, hogy ha jobban utána néznék, olcsóbban is találnék. Vagyis előfizetéssel drágább készüléket mutattál ezúttal is. :DD :R

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7785 üzenetére

    Hogy jön ide a sim kártya? Az volt a kérdés, kapok-e ennyiért ilyen gépet. Ja, kapok! Ki mondta, hogy mobilinternetre akarom használni? Amúgy meg, ha mégis mobilnetezni akarok, akkor rátolom az Iphone-omra, amiben van mobilnet csomag, és bluetooth-on tetheringgel használom. :DD Ami amúgy elfogadható szolgáltatásért cserébe ténylegesen olcsóbban adja a készülékeket, hisz a médiamánia vagy ikon csomagok árába nem nagyon van beleépítve az Iphone ára. Pedig nemzetközi viszonylatban a magyar t-mobile iszonyú nagy uzsorás. Ellenben ez a netbook ugyancsak egy lehúzás, mert többre jön ki, mintha megvenném a gépet magában. És, kit érdekel, hogy ahhoz nincs modem? Hol van leírva, hogy nekem mobilnetre kell? Kapok egy modemet plusz 10 ezerért, ez az a nagy hála a 2 év rabságért? :D Megint tök irreleváns, amit mondasz, nem baj, vodához elmegy. :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Viktor0610 #7787 üzenetére

    Viktor0610!

    Ezt a "nem építi bele" kijelentést vedd úgy, hogy elfogadható szolgáltatást kap a csomagokért az ember, a növekvő árú csomagokért pedig olcsóbb telefont. Miért, szerinted kártyásan olcsóbbak a percdíjak?

    De akkor egy kis számolás: Ikon 200 csomag, 2 év= 72 ezer forint az Iphone 3G. Akinek ennyire szüksége van mindig, vagyis kihasználja, ugyanakkor nem is lépi túl, az 5000 forintért 200 percet kap és 1 giga netet. (A hálózaton belüli sms-től eltekintenék, az szemfényvesztés sztem)

    Ez kb. 20ft-os percdíjat, és 1000ft/1GB-ot jelent, amennyiben kihasználod a csomagot és nem is léped túl. Nyilván ez egy elméleti tarifa, vagy alulteljesíted kicsit, vagy felülmúlod, de ha precizen figyeled, nagyjából kijöhet ennyire.

    Na most vegyünk egy 100 plus csomagot! 3000Ft, amiért 100 perc jár, meg ugye 1000 hál. belüli sms, ami szintén nem ér semmit, legyünk konzekvensek, ezt is hagyjuk figyelmen kívül.

    Már bocsi, de mivel érzed jobbnak a 100 plus csomagot? Rosszabbak a percdíjak, arányában véve is kevesebbet ad, és nincs egy olyan készülék, ami ebben a csomagban olcsóbb lenne a kártyafüggetlen árnál. Oké, 2 ezerrel olcsóbb, na bumm, de ez nem akkora összeg, hogy ennyivel kevesebbet adjon. Arról nem is beszélve, hogy ikon 200-zal veszel majd' féláron egy Iphone-t, 100 plus-szal meg egy vodafüggő kártyafüggetlen árú telót 2 év rabsággal. :D

    Nézted te már a médiamánia csomagokat? Az Iphone 3GS-nél de még a 3G-nél is olcsóbb N97 70 ezer, a filléres árú 5800XM 25 ezer, az E66 40 ezer a médiamánia XL csomagban. Az iphone 3G 990ft a 3GS pedig 18 ezer. Na, akkor vesd már össze a többi telefon kártyafüggetlen árával, meg hogy azonos csomagban mennyiért tudod megvásárolni. Szerintem egy kis fejszámolás után magad is rájössz, hogy bizonyos előfizetéses csomagok esetén az Iphone 3G vagy a 3GS jelentősen olcsóbb a nála kategóriákkal olcsóbb telefonok áraihoz képest is, említsük az E66-t vagy az 5800-t, de mondhatnám a SE C905-öt is a maga 50 ezrével.

    Én nem azt mondtam, hogy a T-mobile minden szerződéskötéssel 100 ezres veszteséggel zár egy Iphone vételt, hanem azt, hogy köthetsz médiamánia XL csomaggal előfizetést a kártyafüggetlenül 70 ezer körüli E66-ra is 40 ezerért, meg köthetsz ugyanilyen szerződést, ugyanilyen kondíciókkal 3GS-re is 18 ezerért. A két telefon közti különbséget, mind minőségben, mind árban zongorázni lehetne. A 3GS majd 3-szor annyiba kerül ugyebár.

    Úgyhogy nekem tök mind1, hogy értelmezed a soraimat, de ha a 3GS/ 3G árai bele vannak építve az előfizetés árába, akkor az 5800-é, az E66-é, az N97-é, meg úgy nagyjából az összes többié hatványozottan bele vannak az Iphone-hoz képest, ugye ez világos?

    5800, MM XL= 20 ezer--->kártyafüggetlen, 60

    N97 MM XL= 70 ezer---> kártyafüggetlen 120-125

    E66 MM XL= 40 ezer---> kártyafüggetlen 70

    Iphone 3G MM XL = 1e ft--->kártyafüggetlen 130 körül

    Iphone 3GS MM XL= 20e ft---> kártyafüggetlen 170-180

    Ja, és még mielőtt belekötnél az Iphone árak ténylegességébe, a kizárólagos t-mobile forgalmazás miatt, a használt készülékek árain, és az azokra való kereslet egyértelműen tükrözi, hogy az Iphone ára erre az értékre lőhető be.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7789 üzenetére

    De ki a fene beszélt erről? Azt mondtad, kapok-e ennyiért ilyen típusú netbook-ot. Kapok, sőt 10 ezerért olcsóbban. Most ha a voda adna még hozzá egy eredeti voda bögrét is, azt is számoljam bele? Ne légy már szánalmas! :) Állítottál valamit, én meg megcáfoltam. Miből gondolod, hogy bárkinek igénye van voda modemre? Ez már csak értelmetlen belemagyarázás, aki gépet vagy telót akar venni, az egyáltalán nem biztos, hogy voda modemre is vágyik. A gép nem olcsóbb, sőt, drágább, mint üzletben megvásárolva, és kész, a többi mellébeszélés. :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7796 üzenetére

    Semmi közöm a T-hez, ha erre céloztál. :) Egyszerűen arról van szó, hogy apám évek óta a legmagarabb kategóriában van, voda gold plus szintű telefonszámlákkal, viszont konzervatív ember, akit nehezebb azzal basztatni, hogy menjen át egy másik szolgáltatóhoz, mint azzal, hogy írjon alá még két évet, hadd vigyek haza vmi jó telót. :)

    Én pedig jelen állás szerint nem nagyon tudok élni azzal, hogy neki 15-20 ezres számlái vannak, mert a voda baromira tojik az ügyfelek forgalmazásaira. Bár tény, vannak jó előfizus csomagjai. Abszolút nem bánnám, ha azzal kalkulálhatnék, hogy mondjuk voda gold-ban 10 ezer a HTC Hero, én meg megdumálnám az öreggel, hogy úgyse úszod meg ennyi alatt a havi számlát, írj alá két évet, hadd kapjak egy vitamaxos Herot. :) Na, ezért vagyok felháborodva.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #02683648 #7794 üzenetére

    Ddr!

    Nem jól látod!

    "[átlagos egy előfizetőre jutó bevétel] jócskán meghaladó) összeget havonta otthagyni, a voda pedig ugyanezeket lesz*rja."

    5000-től 17 000-es csomagokig szinte bármiben vehetsz Iphone-t. Az ikon 200-as csomag napi fenntartási költségéért (egy kakaóscsiga meg egy tepertős pogi a pékségben) kapsz egy komplex telefon és mobilinternet csomagot. 20 forintos percdíjjal 200 percig, 1000ft/ 1 gigabyte-ig. Ezért cserében 50-60 ezerrel olcsóbban kapod meg az Iphone-t. Aki napi 1 kakaóscsigányi és pogácsányi árat nem tud kifizetni a mobiljára 2 éven át, az ne is vegyen Iphone-t. De még így is majd féláron jut a készülékhez.

    Hol látod te ezen, hogy csak a felső 10 ezer számára elérhető mókázás Iphone csomagot kötni? Napi 1 kakaóscsiga és egy pogi áráért veszel majd féláron egy telót, ami a csomag kihasználása és nem túllépése esetén (ezért van több csomag) baráti percdíjakat és mobilinternet csomagot ad, és nem 130 ezres, hanem majd 60 ezerrel olcsóbb készülékáron.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz SEFAN84 #7805 üzenetére

    Na, már csak te hiányoztál SEfan! Tőled hangos a PH teljes fóruma. A dolgok lényege nem arról szól, hogy nekünk mennyi pénzünk van, vagy nincs. Nem hinném, hogy a gazdag kategóriába tartoznánk. Az azonban nem tartozik rád, hogy apámnak mennyire tartozik a munkájához az, hogy sokat kell telefonálnia, illetve hogy ő ezt mennyire teheti meg. De ha már megteszi, miért ne használjon ki olyat, ami a világ összes szolgáltatójánál magától értetődik. Ha sokat tejelsz, és aláírsz, potom pénzért vihetsz mobilt. Mi köze ennek a gazdagsághoz? Ez így van rendjén. Milyen más faxával csalán verés? Te érted amúgy, amit beszélsz?

    Majd elmegyek dolgozni, de még tanulok. Lehet, neked is jobb lett volna... :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz SEFAN84 #7809 üzenetére

    Na, látom nem jutottál egyről a kettőre. Az nem apucin élősködés, ha tegyük fel, apám aláír két évet egy komolyabb árfekvésű csomagra. Nem fog azért havi több ezret kihajítani az ablakon, hogy a kisfia látszólag ingyen kapjon egy telefont. De amit lebeszél és kihasznál (azért a vodánál a nagyobb csomagok igencsak jól kihasználhatók) azért csak jó dolog kapni egy telefont, nem? Neki 10 évben elég egy új teló. :D

    Ha egy családtagod aláír két évet egy olyan csomagra, amit amúgy is kihasználna, és ezért cserébe te kapsz olcsón vagy ingyen egy telót (vegyük úgy, hogy azt az árat te fizeted ki, amennyiért elhozható) akkor neked apuci vett egy telót? Amúgy is fizetné, te nagyon eszes, nem? Itt mondjuk annyit érdemes végigondolni, hogy lehetőleg az ember olyan csomagra fizessen elő, amit MINDEN HÓNAPBAN ki tud használni, mert ha kihasználatlanul marad, akkor az a pénz közvetetten már valóban hozzájön a készülék árához. Ezt korábban fentebb említette valaki, ami igaz is, ezért kell alaposan átgondolni, milyen csomagra fizet elő az ember.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7816 üzenetére

    Muki, intézkedj már majd lécci, mert nekem még olyan amúgy nem volt, hogy minimum 20 percet ne kelljen várni az ügyintéző kapcsolásáig. :)

    Tényleg nem fikázni akarom folyton a vodát, de én eddig mindig iszonyatos várakozási idővel szembesültem.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7819 üzenetére

    Hm! Asszittem a telefonos ügyfélszolgálat lényege, hogy bárhonnan hívhatod. :)

    Minek hívnám az ügyfélszolgálatot voda üzletből? :DD

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7822 üzenetére

    Mér? Ha Newl meg én, bemegyünk ugyanakkor ugyanabba az üzletbe, akkor egyszerre mindketten használhatjuk? :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #02683648 #7794 üzenetére

    Megtettem! Akkor most idézek:

    "Ez megint szép és jó, de ez csak arról tanúskodik, h a T komolyabban premizálja azon ügyfeleit, akik hajlandóak náluk előre vállaltan komolyabb (értsd a havidíjas előfizetők ARPU-ját [átlagos egy előfizetőre jutó bevétel] jócskán meghaladó) összeget havonta otthagyni, a voda pedig ugyanezeket lesz*rja"

    Napi egy kakaós csiga és egy pogácsa árának (170ft) ráfordítása a telefonod havidíjára és egy 1 gigás mobilnetre, nem hinném, hogy az átlagot jócskán meghaladó elkötelezettség lenne. A percdíj jó (20ft) ha kihasználod, és nem léped túl, de hát ezért van több csomag, mindenki megtalálja a saját pénztárcájának és igényeinek megfelő csomagot. Havi 5 ropi telefon és mobilinternet csomag a kiváltságosak lehetősége lenne? Szerintem ezt bárki ki tudja gazdálkodni, ha erre vágyik. És már ebben a csomagban is bő 50 ropival olcsóbban jutsz Iphonehoz, mint kártyafüggetlenül. A Siroccos-s példa ezzel köszönőviszonyban sincs, hisz az ikon percdíjai pl. jobbak a 100 plus-nál, ahol a csomagon belül 30ft-os percdíj és csomagon túl 33ft-os percdíj van. Ikon 200 esetén csomagon belül 20, csomagon túl 35. És kártyafüggetlen készülékárral köthetsz szerződést. :D Úgyhogy ne hasonlítsd az Iphone csomagokat 25 ezres csomagokhoz, mert 5 ezres is van, jó feltételekkel. :)

    Nade: azért lássuk be elég kevés előfizető használja ki valóban a MM XL csomagban lévő 1000 SMS-t és még hálón kívüli tarifa mellett is 850 percnyi beszélgetést

    Pedig bőven van, aki ki tudja. Tudok ilyet, nem is egyet.De miből gondolod, hogy csak az használja ki, aki mindent lebeszéli, és 1000 sms-t elhasznál? Amúgy meg az 1000 sms-t minek veszed bele? Mivel a havidíj leforgalmazható 17 és 19 ft-os percdíjakon, illetve ugyanilyen áron túl is léphető, így az 1000 sms csak grátisz a csomaghoz. Akinek rendszerint 10 fölötti számlái vannak, az nyilvánvaló, hogy magasabb kategóriájú csomagot fog választani, mert kisebb kategóriában mindig kevesebbet kapsz ugyanazért az összegért. Mi van akkor, ha 100 plusban vagyok, beszélek 500 percet (ez napi 16 perc) és fizetek 16 ezret? Akkor inkább 850 percért fizessem ugyanezt az összeget, nem? Nem az a pazarlás, ha a 850-ből nem használok fel 300-at, és az 1000 sms-ból nem használok fel 950-et, hanem az a pazarlás, ha 33forintos percdíjból hozok össze 16 ezret, a kedvezményes készülékvásárlási lehetőségről nem is beszélve. Nyilván itt olyan emberekről van szó, akik ezt a forgalmat hónapról hónapra hozzák, mert egy-két húzós hónapért nem érdemes ekkora elkötelezettséget vállalni, de én ismerek ilyet. Inkább ne használjak ki 200 percet, 19 forintos áron, mint hogy 70%-kal drágább percdíjon csináljak ugyanekkora számlát kevesebb perc felhasználásával. Az nem pazarlás?

    Sztem elolvastam, amit írtál, és arra a következtetésre jutottam, hogy aki sokat beszél, nagy számlája van, hónapról-hónapra egyenletesen, annak kedvezményesebb egy drágább csomagban lennie, mert egy media mania XL csomagban jobb percdíjakat használ, mint mondjuk egy kisebb csomagban, így ha nem is használja ki, csak 80%-osan (az sms-eket meg 10%-osan) akkor is többet kap, mint ha egy olcsóbb csomagban csinál 16 ezres számlát.

    Úgyhogy telefontól függetlenül is van egy réteg, akinek megéri ez a csomag, az meg külön öröm, hogy még kap is hozzá egy 180 ezres telót 18 ezerért. :)

    A többi készüléket szintén kedvezményesen adja, ha nem is annyival, mint az Iphone-t. De legalább kedvezményesen. Mert a voda gold-ért az égvilágon semmilyen telefonkedvezményt nem kapsz. Igaz, az még a média mániánál is jobb csomag, de az meg már annyi percet ad, amit tényleg nem lehet kihasználni, a silver viszont nagyon rossz csomag, ennyi pénzért csak hálózaton belül? Mégha 6000, akkor is...

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #02683648 #7829 üzenetére

    "szélesebb körben ez a gyakorlatban kevésbé releváns, ugyanis az efik egy része nem akar ennyit fizetni, másik része meg nem használ ennyit, utóbbi esetben pedig olyan mintha hitelt vett vna fel a T-től"

    Még ehhez annyit tennék hozzá, hogy hülye az, aki olyan csomagot vállal, amennyit havonta nem forgalmaz le. De a lehetőség adott. Sok féle csomagból válogathat. Az biztos, hogy nagyjából egyenleges havi forgalmat generáló embereknek éri ez meg.

    De nagyon kétélű dolgot vetettél fel. Ugyanis szerintem nem ritka, hogy valaki egy alacsony tarifacsomagot túllépve egy drágább csomaggal jobban járna. Úgyhogy a veszteséghez ezt ugyanígy hozzá lehet számolni.

    Ez kb. olyan, mintha rendelsz egy óriás pizzát 3000-ért, de megmarad egy része és ki kell dobni.

    A másik csapat ugyanolyat vesz, de két kisebbet, éhesek maradnak, vesznek még egy kicsit, és így már 3400-nél járnak. Ők nem dobtak ki semmit, de kevesebbet ettek és többet fizettek. Na ki járt jobban? :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #02683648 #7835 üzenetére

    Miért gondolod, hogy nem értem, amit leírsz?

    "ez csak arról tanúskodik, h a T komolyabban premizálja azon ügyfeleit, akik hajlandóak náluk előre vállaltan komolyabb (értsd a havidíjas előfizetők ARPU-ját)...."

    Ebbe miért csak az ikon 600-at és a média mánia XL-t veszed bele? A legolcsóbb csomagban is 50-55 ezerrel a kártyafüggetlen ár alatt adja a T a szifont. Akkor én nem vagyok komolyabban premizálva a magam ikon 200-ával? Attól, hogy mást értünk a szó jelentésén, még értem, amit mondasz. Szerintem ha egy készüléket majdnem féláron kapsz, 60 ezerrel a dominós ár alatt, az már belefoglaltatik abba, amit írtál, és ehhez nem kell a legdrágább csomagban lenni. Értsd: a legolcsóbb előfizuval is féláron viszed a telót, 2 év hűséggel.

    Magyarul: nem azért futjuk ugyanazokat a köröket sokadjára, mert nem értem, amit írsz, hanem egyszerűen azért, mert a "komolyabban premizált" ügyfélt te csak a MM XL és Ikon 600 csomagokkal járó készülékárakra értetted, míg én ebbe még az ikon 200 ill. MM S árat is beleveszem.

    Úgyhogy a voda áraihoz képest minden Iphone előfizus csomag (beleértve az ARPU ár alatt levő ikon200 és MM S-et is) kiemelten kedvezményes készülékárat biztosít. Olyan csomagot meg senki ne kössön, amivel rosszabbul jön ki. Megjegyezném, hogy túl alacsony havidíjjal is megvan ugyanez a veszély.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz #02683648 #7837 üzenetére

    Igen, a sima előfizetéses árak nem túl kedvezők a T-nél sem. Tulajdonképpen szinte megegyeznek a vodáéval, de legalább van kivétel (készülék, csomag).

    A Hero-s felvetéseddel pedig tökéletesen egyetértek. :DD

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Lesz N97 a vodánál is, ha már kiszivárgott korábban a hír, sorry. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #7922 üzenetére

    Háát, ezt sajnos nem tom. Tegnap, mikor vitamaxra váltottam, akkor mondta az ügyintéző csaj. :) Amúgy szokatlan mód, teljesen korrektek voltak, az érveimet logikusnak találták.

    Aztán felhívtak valakit (talán te voltál mukibuci? :D ) és akartak egy nem publikus csomagot ajánlani. :D

    30ft fölötti percdíjjal, mp alapú számlázással. Csak kérdem én, ha beszélek 10 percet, mit érek a mp alapú számlázással? Az utolsó perc olcsóbb lesz, de az előző 10 meg drágább. Ezek totál hülyének néztek. :)

    Persze, ha 1 percen belül felhívok 5 embert, úgy jó. Kár, hogy nem szoktam 10mp-eket beszélni.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Gyuresz, én topiktól függetlenül is megmondom, hogy a Hero a nyerő. WM-t ne vegyél. Viszont a Hero nagyon odaver, van aki iPhone-t adott el, hogy Hero-ja legyen. Látványos, stabil és minőségi oprendszer, bármelyik symbiant vagy wm telefont oda-vissza alázza.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz Gyuresz #8212 üzenetére

    Hát, azt nem tom, de mukibuci biztos szívesen elmagyarázza, hogy miért ügyfélbarát árak ezek. :DD Nagyon el vannak szállva, remélem, hogy észbekapnak, és lesznek jelentős készülékakciók, különben elmehetnek a francba.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8215 üzenetére

    Mármint, hogy a kártyafüggetlen árhoz képest (kb. 150) a 100 ezer? Vagy volt egy olcsóbb ár is? Úgy gondolom, hogy egy havi 3 ezres havidíj mellé valóban barátinak számított a 100 ezer, de mondjuk egy 400 plus vagy annál feljebbi csomaghoz még akkor is drága volt. Most viszont már függetlenül 120 körül lehet kapni, úgyhogy így már messze nem olyan jó vétel. Kis csomagban talán.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8217 üzenetére

    Én azt nem bírom felfogni, hogy a voda hogy volt képes ilyen drasztikusan és bármiféle opciós lehetőség nélkül teljesen átalakítani az árlistát. Emlékszem, 1 évvel ezelőtt kb., de lehet, hogy több egy kicsivel, D kategóriás áron HTC diamond 20 ezer volt, omnia 20 ezer volt, N95 8GB 40 ezer, aztán ezek az árak úgy nagyjából mind3 telefonnál felmentek 80 ezerre, egyik napról a másikra. Miért nem lehet a vodánál egy hasonló akciót csinálni bizonyos csúcskészülékeknél, mint a T-mobile-nál az iPhone, gondolok itt elsősorban a Hero-ra, ami komoly vetélytársa lehetne az iPhone-nak, főleg, hogy csak a vodánál kapható. Vagy ha csomagokra gondolok, akkor a Média Mánia csomagok, ahol más telefonok is viszonylag olcsón megvehetők. És ebben az egészben az a vicc, hogy a magyar T-mobile árszabása is pofátlanul magas nemzetközi viszonylatban, de még így is fényévekkel jobb készülékárak vannak bizonyos csomagokban, mint jelenleg a vodánál.

    Az meg külön rejtély számomra, hogy miért a 400 plus csomagban a "legolcsóbbak" a telefonárak. Valaki aláír egy gold csomagot, és havi 15 ezerért mégcsak nem is a legolcsóbb árkategóriába kerül. Egyébként a Sony Ericsson V640i tavaly pont feleannyiba került kártyásan, mint most. Nem tudom, hogy ezt hosszútávon meddig művelheti büntetlenül a voda.

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8224 üzenetére

    A vodafone oldalán levő készülékkínálatban már rég nem látom az N85-öt, de ezen az árlistán szerepel. Akkor tulajdonképpen kapható?

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8226 üzenetére

    Na jó, de itt fordított a helyzet, mert a voda oldalán nincs is a készülék árlistán. :D

    Szerk. Ja nem, az oldalon ez sincs kinn, akkor bocsi.

    Legalább azoknak levihetnék az árát, ami úgyse kapható. :DD :DD

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Lenne amúgy a belsős vodásokhoz egy kérdésem. Tavaly július végén az N95 előfizetéses ára hirtelen lement A 45 ezer, B 39 ezer, C 39 ezer, D 34 ezerre. Miután megláttam, már másnap megvettem, B kategóriásan. :D Ez vmi baki volt? Mert úgy tudom nem is sokáig volt kapható ezután, és kártyásan ekkor még 100 ezer volt. :D

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8237 üzenetére

    Mukibuci, látom a szövegértés nem erősséged, de nem is baj, ilyen is kell. :) Akkor még nagyon rendben voltak ilyen téren. Bár, igazán olcsók csak D kategóriásan voltak a telók. De azzal nem is lett volna gond, mert általában apám aláírt két évet, én meg D kategóriás áron kaptam annó a telóimat. Ez viszont minden kategóriában megérte, nagyszerű vétel volt. :) Hallottam valamit, hogy hibás árlistát adott ki a voda, ennek szerettem volna most utána járni. :)

    Egyébként, mint írtam, ez egy bő egy éves sztori. Én csak az utóbbi időben lettem pipa a vodára. Őszintén szólva, nehezen tudom követni a logikádat, a koherencia legapróbb jeleit sem vélem bennük felfedezni. Felvetettem egy régebbi, személyesen tapasztalt esetet. Mi köze ennek ahhoz, hogy jelenleg nem vagyok megelégedve a vodafone árlistájával?

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8237 üzenetére

    Egyébként, ha eddig nem tűnt volna fel, akkor lettem pipa, mikor az összes D kategóriás telefonárat a 3x 4x-esére emelték. Ez kb. 10 hónapja történt

    HTC touch diamond: 20 k-->asszem 80

    N95 GB 40k--> 80k

    Omnia 20k--->70 vagy 80k

    A többi így most nem rémlik, de a SE v640i valami 18 ezer volt kártyásan, most a duplája.

    Na, ezek kb. egyik napról a másikra történtek. Persze, félrebeszélhetsz még egy db-ig, ha gondolod, de nekem ez nagyon nem szimpi, mert korábban D kategóriásan a legdrágább telók között is számos olyan volt, amit szinte ingyen adtak. Ma ez legfeljebb 10 ezer ft-os kedvezmény. És miért a 400 plus van egyedül a top kategóriában? Tudom, mindjárt írsz egy "no kommentet" :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    Mukibuci!

    Te krónikus vodafan vagy? Oké, ott dolgozol, oké, légy hű a munka - és kenyéradódhoz, de olyan gyermeteg érvekkel, gondolkodással és irreleváns logikai riposztokkal, pontosabban a minőségből fakadóan, inkább csak "posztokkal" védekezel, hogy teljesen ellehetetlenítesz egy értelmes vitát. Ha valaki támadja a vodát, jössz te, és megvéded őket, akármi is legyen. Mint egy jó kisfiú, mikor bántják az anyukáját. Ha valakit nem akarunk bántani,miközben tudjuk, hogy jogosak a vádak, akkor legfeljebb csendben hallgatunk, viszont ilyen esetekben mások véleményeivel szembeszállni, értelmetlen iróniába menekülve visszatámadni, a világ legszánalmasabb dolga, és természetesen egy bizonyos értelmi színvonal tanújele is egyben. Bár, ez a válaszaidból többnyire már önmagában is kiderül...

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8429 üzenetére

    Érdekes, mikor előkerülnek a készülékárak, a számomra kínált nem publikus, mp alapú, 30 egynáhány ft percdíjú csomag (melyről a hülye is leveszi, hogy csak akkor éri meg, ha a hívásaid nem haladják meg az 1 percet) akkor mindig volt egy "jó" szavad, hogy ez miért nem átverés. Oké, hogy egy ember feladata, hogy eleget tegyen a munkájának. Csak te még a szabadidődben is olyan dolgokkal vitázol, amik szinte már evidenciák. Ha valakinek kérdése van, és segítesz, az nagyon szép és jó dolog, csak érthetetlen számomra, hogy a jogos kritikát miért nem tudod helyén kezelni. Ha unod a témát, ne írj rá semmit, nyilvánvaló érvekkel szemben ironizálni baromi gáz dolog. kevés ember engedhet meg magának kártyafüggetlen telefont, mi? Tulajdonképpen a vitamaxos árak mind efölött vannak. :D

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8431 üzenetére

    "Érdekes hozzáállásod van neked is, szerintem a másodperc alapú számlázás 1 percnél hosszabb beszélgetésnél is jobb, mondjuk 1perc 12 másodperces beszélgetésnél. Ha mindig kereken 1 percet beszélsz, akkor igazad van "

    Azt hiszem az a csomag, amit ajánlani akartak, 33ft-os percdíjú volt. Na, akkor egy kis matek: 1 perc 12 mp= 33+(33/5,). Ez azt jelenti, hogy durván 40ft-ba kerül. Namost ennyi pénzért 2 perc is bőven kijönne más csomagban. Ha pedig hosszabb beszélgetéseket veszünk alapul, sokkal nagyobb a differencia. 10 perc=330ft. Ez lehetne 200 is. Ez lenne az a baromi jó csomag? Oké, ha 60 mp alatt beszélsz 5ször, akkor megéri, mert 33ft lesz, 100ft helyett. De egy normális ember mire megy egy mp alapú számlázással, ha 33ft a percdíj? Az utolsó percnél nem kell teljes percet fizetni. Csak kérdés, kinek hány van az utolsó előtt. És ezzel akartak marasztalni, hogy írjak alá újabb 2 évet. Mi ez, ha nem átbaszás? Szó nincs itt kerek percekről. Ha beszélek 2 percet és 10mp-et, akkor lehet, hogy 3 percet fizetek, csak lehet, hogy nem 33, hanem 20ft-os percdíjjal.

    Engem nem izgat, ki hány forintért vesz telefont. Eddig voltak készülékakciók, most nincsenek. A jó ügyfeleket meg kéne becsülni, mert ilyen árakkal mindenkit elriasztanak. Amúgy meg, nehogy azt mondd már, hogy a vodának nem érné meg fillerekért adni akár egy prémium kategóriás telefont, ha valaki ott hagyna havonta egy szűk 20-ast. Más kérdés, hogy vszeg ezzel be is fürödtek sokszor, de hát erre jó a kaució. :D

    A külföldi összehasonlításnak valóban nincs értelme, ezzel egyetértek. De én ilyet sose tettem, mégis mindenre volt valami válaszod. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8433 üzenetére

    Hát, ha egy 5 ezres mobilt 2 év húséggel 1ft-ért adnak, az elég drága. Ezeknél a mobiloknál vagy nem lenne szabad 2 éves konstrukciót használni, vagy nekik kéne fizetni az első fél év havidíját. :DD

    Ezt az ikeás csomagot nem ismerem. Ha nincs benne átbaszás, akkor jól hangzik. :)

    "Oké, hogy nem izgat h ki mennyiért vesz telót, de nem csak te vagy a világon"

    Hibás megfogalmazás. Nem azt mondtam, hogy minden az én igényeim szerint legyen, hanem, hogy legyen olyan is, ami az én igényeimnek megfelelő. Ez nagy különbség. Ha tetszik, ha nem, jelenleg a voda nem kínál olyan csomagot, konstrukciót, mellyel készükékártámogatást adna egy biztos ügyfélnek. Ez pedig szimplán nem szimpatikus. Lehet itt euróárfolyamokról meg bármiről beszélni, 1 évvel ezelőtt D kategóriásan vagy minden szinte ingyen volt, vagy a kártyás ár 1/3- 1/4-ed áráért. A top kategóriában meg miért csak a 400 plus van? Tényleg nem kötekedésképp, de komolyan nem értem.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8440 üzenetére

    Helyén van ez, csak nem jól értelmezed.

    Szóval! Azért kerülnek 1 forintnál többe a SE készülékek, hogy legalább ebben az egy tekintetben (túlárazás) tudjanak "tiszteletet" parancsolni. :D

    Egyébként tegnap életemben először láttam élőben egy hero-t, az egyik debreceni voda üzletben. Hát mit ne mondjak, szerelem volt első látásra. :) Na talán majd egyszer... :)

    [ Szerkesztve ]

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz könnygázóra #8473 üzenetére

    Nagyon elszaladt veled a ló. Ha már a könnyen kezelhetőség a cél, akkor nem feltétlenül nokiában kéne gondolkodnod, amely az android vagy az iphone oprendszeréhez képest valahol a béke segge környékén csücsül. Baromi jó lehet, ha egy tárgyalás alatt ki kell venni az akksit. Ennyit a nokiákról... :) Oké, hogy nem vagy megelégedve a vodával, (én se) de ettől függetlenül kijelenthetjük, hogy a mobiltelefonokhoz nem értesz, és olyan témában mondod el teljes más megközelítésből a véleményed, amiről tulajdonképpen fogalmad sincs. A GPS nem csak A-B-be történő eljutáshoz jó, megkereshetsz vele étteremláncokat egy idegen helyen, és segíthet nyaraláskor a gyalogos navigációban, fontosabb helyek megismerésében. A mobilos GPS nincs autóhoz kötve, én pl. szeretem, ha a zsebemben van a navigáció, az internet és a telekommunikáció minden formája. Nem felvágásról van szó, egyszerűen van, akinek ez örömet okoz. Bemegyek az egyetemre, és nem kell táskában laptopot cipelve asztalt keresni, hogy wifin keresztül megnézzem az e-mailjeimet. Nem kell két kilós masinát végigcipelni az épületben. És ami a legszebb: bejelentkezek skype-ra, egyetlen kattintással, és felhívom az online partnereimet ingyen, vagy skype-out-on keresztül fillérekért hívok a világ bármelyik pontján vezetékes számot. Ugyanezt megtenni laptoppal: cipelj magaddal egy 2 kilós gépet, keress wfí hotspotot és mikrofonos headsettel mászkálj.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8491 üzenetére

    Muki, ki kell számolni a sávszélességet. Az edge sokkal gyorsabb a gprs-nél. Most be akarod magyarázni, hogy mivel az edge sem "élményteli sávszélesség" így a sokkal szarabb se tűnik szarabbnak? Én minden nap 3 órát buszozok (bejárós vagyok) és Edge-zsel sokkal jobb a net, mint GPRS-szel. Nem "élményteli" de jobb. Kb. annyival jobb a GPRS-nél, mint a 3G az edge-nél.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    "szvsz opera minivel nem olyan borzasztó a GPRS sem, az "élmény a netezés" érzéshez meg az EDGE is kevés"

    Úgyhogy inkább ne is legyen edge se. Annyival úgyse jobb, hogy torrentezni lehessen. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8594 üzenetére

    És te miért nem mondod el? Egyébként meg rajta kívül nem érdeklődött más ezzel kapcsolatban, akkor miért kéne leírnia?

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8600 üzenetére

    Igen, feltett egy kérdést, amire senki nem válaszolt, majd leírta, hogy már sikerült megoldania. Most ha te nem tudsz vmit, majd rájössz magad, akkor közzéteszed a megoldást anélkül, hogy arról bárki érdeklődne? Jóhogy nem már majd magadnak teszel fel kérdéseket, és arra válaszolsz. :D Leírhatta volna, igen. De senkin nem lehet számonkérni, hogy miért nem írta le arra a kérdésre a választ, amit amúgy ő maga tett fel egyedül. Itt ha valami szurkapiszka vagy kötekedés az az, hogy erre te még reagáltál is. Neki nem segítettél, de tőle elvárod, hogy amit magától megtudott, azt bármiféle előzmény nélkül tegye közzé. Bennem is volt már ezernyi kérdés, amire utólag magam jöttem rá, de mivel ezek nem forradalmi ötletek voltak, így nem is írtam le. Ő nem gondolhatta így? Viccember vagy. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    "És igen, én is megválaszolhatnám, használhatnám a google-t meg a voda honlapját hogy megkeressem a választ, de lusta is vagyok, meg amúgy is minek keressem ha valaki más már megtalálta, csak nem írta ide?"

    Ebben is amúgy baromi sok logika van. :) Azért nem segítesz másoknak, mert más is tudja rá a választ, és ha már ő nem tette meg, akkor te miért tedd meg? :) Régen sokat tollasozhattál, mert minden hsz-edben csak úgy röpködnek a magaslabdák. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz mukibuci #8603 üzenetére

    Értem, tehát kérdésekre az alábbi etiketszabályok vonatkoznak: Ha kérdésed van, várd meg, hogy válaszoljanak rá, ellenkező esetben, ha magad jössz rá, tedd közzé a saját kérdésedre a válaszodat is. :) Gondolom a kereső mező hemzseg az ilyen példákkal. Mi lesz a következő kritérium? Csak akkor tegyél fel kérdést, ha a választ is tudod? :D

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    HTC Hero, 400 plus-szal, havi 8 ezerért 90 ezer-

    iPhone 3GS, ikon 400-zal, havi 10 300-ért 40 ezer.

    Iphone 3G ikon 400-zal, havi 10 300-ért, 20 ezer

    HTC Hero, kártyafüggetlenül, 2 év gyártói garanciával, 107 990 (fekete) illetve 117990 (fehér) (vip-phone)

    iPhone 3GS 16 GB kártyafüggetlenül 180 ezer ft.

    Iphone 3G 8 GB kártyafüggetlenül 150 ezer ft.

    No komment. :C

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8661 üzenetére

    Arról, hogy a vodafone végre észhez térhetne, ami a prémium kategóriás telefonárakat illeti. Persze, ha még csak most jön vmi egetverő akcióáradat, akkor nem szóltam, de a jelenlegi helyzet vérlázító. Hozzáteszem, az égvilágon semmi közöm a T-hez, viszont két, számomra szívdobogtató telefont akartam összehasonlítani a szolgáltatói kínálatban.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz kaller1 #8663 üzenetére

    Akkor is elmondtam, hogy az egy viszonylag jó ár. Bár inkább csak A és B kategóriában. Más kérdés, hogy minden kategóriában 100 volt. Egyébként meg a 150 az egy bevezető ár volt. Minden csúcskészüléknél a kezdő ár és a "normál" ár között van vagy 25-30 ezer ft. Ez a megjelenés után 1-2 hónappal stabilizálódik. Ezt meglovagolni nem nagy dicsőség, mindenki, aki kicsit is követi a telefonárakat, az tudhatta, hogy a 150 ezres ár tiszavirágéletű lesz. Ha olyan jó fejek, miért nem változtatnak ezen? Inkább promótálják a saját gyártású, ultragyi érintős mobiljaikat, ami a kínai piacra való. :)

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz fateless #8665 üzenetére

    Sztem nem igazán értetted meg, miről beszélek. App store kártyás csomagban is van. A hsz-em a kártyás és az előfizetéses árak közötti hatalmas szakadékot próbálta volna meg jelezni.

    i6 Silver

  • manchester85

    addikt

    válasz ottoyes #8664 üzenetére

    A Hero minden szakmai értékelésben az iPhone riválisa. Azt gondolná az ép eszű ember, hogy a verseny az előfizetéses konstrukciókban is meg fog mutatkozni, ha már az egyik csak az egyiknél van, a másik meg egy másik szolgáltatónál (igaz, most már a pannonnál is, szintén baromi drágán).

    i6 Silver

Új hozzászólás Aktív témák