Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zichie

    senior tag

    válasz alisck #39707 üzenetére

    Beszéltem az unokanővéremmel, aki mondta, hogy neki úgy ajánlották fel az egyedi tarifát, hogy csak és kizárólag telefonon keresztül szóban köttetik meg a szerződés. Ilyenkor - ha jól értelmezem - akkor nem ír alá semmit, hanem telefonon hagyja jóvá szóban a szerződés létrejöttét. Itt az egyedi ÁSZF (ami ugye publikusan a neten nem érhető el, mivel egyedi "mutáns" tarifáról van szó) áttanulmányozása egy érdekes kérdés. Én konkréten felolvastatnám a telefonos üzletkötővel az érintett ÁSZF tarifámra vonatkozó részét, mivel elektronikusan vagy nyomtatott formában az nem érhető el. Amennyiben "az egy szám ingyenes hívása" kapcsán van arra utalás, hogy ez a két éves hűség alatt folyamatosan fennáll és a szolgáltató ezt nem változtathatja meg, csak akkor hagynám jóvá a szerződés létrejöttét.
    Összefoglalva attól tartunk, hogy létrejön a két éves hűségszerződés és a voda egyszer csak úgy dönt, hogy lekapcsolja az ingyenes hívást. A szerződést persze visszamondani nem lehet, mert két év hűséggel köttetett. Ebben az esetben nem lenne aláírt szerződés példány, ami kapcsán jogi lépéseket lehetne tenni a szolgáltató ellen.
    Ami szerintem még érdekes kérdés, hogy mi a biztosíték arra, hogy aki felhívta az ajánlattal az unokanővéremet, az valóban a vodafone embere és nem valaki más, aki annak adja ki magát pl. azért, hogy személyes adatokat csaljon ki tőle.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák