Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz HaZsolt #28794 üzenetére

    Köszi szépen, de elég nehéz megnyugodnom.
    Az Ipontól rendeltem a vadi új konfigot (lap, proci, memó) és én idióta azt hittem, hogy tuning nélkül alapon, vagy auto-n minden stimmelni fog.
    És a legrosszabb az egészben az, hogy olyan rendszertelen ez a bizonytalanság.

    Már ott tartok, hogy minden gépindítást egy 10 perces prime95 blend teszt követ. Ha az hibátlan, akkor onnantól kezdve semmivel sem tudom kifingatni, Clear Sky, Warhead, stb....

    De ha már a prime alatt hibázni kezd, akkor addig kell rebootoltatnom és minden reboot után primeoltatnom amíg el nem érem a 10 perces hibátlan blendet, azaz onnan megint stabil.

    És ugyebár ha prime alatt hibázgat, akkor maga az oprendszer is gagyizik, hibákat észlel, meg nem válaszolnak progik és manuálisan kell kilőni a beragadt taszkot.

    Te, kedves HaZsolt vagy bárki más tud olyan memóriakitet javasolni ami tökéletesen működne a konfigomban, mert ha van olyan akkor az iponnál ha kell ráfizetek, de kicseréltetem!

    Én nem akarok tuningolni, csak egy ilyen drága lap,proci,memó kombó esetén igenis elvárom a stabil működést!

    GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Új hozzászólás Aktív témák