Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Colonel993

    senior tag

    válasz faki_ #9557 üzenetére

    Ahmmm... értem, csak nem akarok egyetérteni vele.

    Mennyivel logikusabb volna már, hogy Tv/Av módban mikor nincs autorekesz, akkor is elengedné a rekeszkart (sőőt tulajdonképp el is engedi, de mégsem akkor mikor kellene vagy fene tudja) lévén; Expo korrekcióban rátolsz annyit amennyit rekeszben eltoltál (pl 1.7- a legtágabb nekem, akkor arra mér eredetileg fényt, de én 5.6-ra pakolom akkor van 3,9 F értéknyi korrekció) és a fényt ezekszerint méri a tág rekeszen is... a végeredmény értelemszerűen az, hogy az elkészült kép expozíciója helyes lesz.

    Ha pl olyan témát fotózol ami mocorog stb... nincs időd komolyabban állítgatni (és van hogy változik a fény mérték is) vagy szimplán már a zöld gombos fénymérést is megvárni akkor ez tökre kényelmes dolog volna.
    Valós időben, fényérték korrekcionálva igazítja a zársebességet, neked csak kattintani kell és a rekesz is beugrik és a kép sem lesz al/túl expós.

    Fuck Logic PENTEKSZ ! :N

    Amm én is bátran használhatom a legtágabb rekeszt a Chinon 50mm 1.7 -emmel.
    Portrénál kész képen a pupillára nagyítva tökéletesen látom a tükörképem :)

    ||| NE kérdezz, mert a végén még valaki válaszol! ||| ThinkPad & Nikon user ||| Samu s8.4 LTE RulezZz "Mikor 2 hónap elmélete vitatkozik, 8 év tapasztalatával..." - :") -

Új hozzászólás Aktív témák