Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    Üdv.!

    Olyan problémám adódott, hogy van egy K10D-m és egy Metz 48-AF vakum. Eddig tökéletesen működtek. Jó pár hónapja nem is használtam a vakut, nem volt szükségem rá. Szekrényben tároltam akku nélkül a kis szivacs tokjába amiben a dobozban volt. Pár hete többet fényképeztem beltérbe szükségem lett rá, de olyan furcsán viselkedett ki-ki kapcsolt meg hol túl hol alulexponált volt a kép mikor nem figyeltem oda annyira fényviszonyokra, meg kisebb helységben szinte full fehér lett a kép felfelé derítésnél. Aztán rájöttem itt az ünnepek alatt mikor többet használtam, hogy most már nem is csinálja az automatikus zoomolást 105mm-re mikor felfelé fordítom a fejét. Először csak azt hittem, én voltam hülye és rosszul emlékeztem, hogy ezek nem voltak régen de megnéztem és nem működik TTL-be a vaku szerintem, mert kitobival sem zoomol és nem csökkent a fényerőn. Nem tudom mi okozhatja ezt a dolgot, hogy csak mint manuális vaku működik. Az E-TTL mode választás is eltűnt csak TTL M Sb bód van már. Mivel nem kommunikál a vázzal nem is használja a piros segédfényt sem és eddig ha megnyomtam gépen a státuskijelző világítást a vakué is bekapcsolt. Vagy ha automatikusan kikapcsolt csak az expo gombot megnyomtam rögtön bekapcsolt most már 1min után mindig kikapcsol és vissza csak ha a vakun nyomok gombot (elég idegesítő fényképezés közben). A töltésit sem jelzi már a mikor kisül a vaku a + gomb narancs színűen világított, csak a 4. csatornán kommunikál TTL-be mikor slave módban van eddig bárhogy működött. Újratettem a vaku FW-jét hátha ez a baja, de nem segített. Szerintem nem érzékeli, hogy vázon van a vaku, vagy nem is tudom igazából melyik a hibás a váz vagy a vaku. Talán én a vakura tippelek mert a Slave mód is össze kuszálódott eddig mindig 2. csatornán használtam. Lövésem sincs, hogy mi a baja.

Új hozzászólás Aktív témák