Keresés

Aktív témák

  • domerator

    veterán

    válasz chab7 #19969 üzenetére

    Jó is hogy kérdezted, mert még tegnap akartam pontosítani, csak kiment a fejemből...

    A miuiban is ugyanúgy megvan pluszban a Network Location apk függetlenül a Telocation Providertől, szóval megy a hálózatalapú helymeghatározás (nem röhögni... tegnap pont a vécén próbáltam ki maps-szal... ott aztán semmi gps nem jött be) :D

    Ez a telocation valami kínai plusz szarság, van egy 5 megás adatbázisa a system/etc-ben és a rosseb tudja, hogy mit csinál, de amíg az fent volt, addig - ahogy tarnagy kolléga is panaszkodott - az amúgy elég pontatlan akkustat egy rakás rendszer és user programot jelzett állandóan aktívnak. Azóta sokkal tisztább a kép.

    Valaki, valamelyik fórumon azt írta, hogy a telocation egy valami olyan cucc, ami a user és a telefon közé ékelődik be:

    "It is just a process injected into android system, which just does nothing other than sit between you and os, due to which it consumes a lot of battery."

    Mindenesetre egy tény... más romokban ez nincs benne és itt sem befolyásolja a normál működést a hiánya, az eddigi látszat azonban az, hogy jelenléte viszont negatív, ennélfogva semmi sem indokolja, hogy benne maradjon a romban.

    (#19968) Nataniel:

    Még nem, de ha ennyire jó, akkor ma kell lecsekkolnom, mert legközelebb csak vasárnap este tudom, vagy hétfőn... meglátom...

    [ Szerkesztve ]

    Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

Aktív témák