Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz cs.zs. #54971 üzenetére

    A yettelnél és ez megy a KÜF-nél is az egyik legvonzóbb opció lehet sokaknál a net társkártya. A gyerekeknek gondolom evidens másnak is, hogy csak feltöltő kártyás telefont adunk a kezébe, de akkor meg mehet az agyalás, hogy netet hogyan varázsoljon az ember a telefonjára értelmes áron.

    Ebben óriási segítség az adatmegosztó kártya. Ha jól emlékszem, bár nagyon ritkán nézem a számlám meg, csak amikor kiugró érték van, de 700ft havonta. A fő telefonokra mehet komolyabb mennyiségű net 13, 24 vagy 50gb és utána ketten használják ezt a mennyiséget az adatkártyával. Korlátlannal sajnos nem engedik a megosztást a sok okos trükköző miatt, de 24gb-ba mi például beleférünk a net megosztóval együtt is. 13 néha elfogyott. Ebbe már bőven belefér a videotelefonálás is. Ha a tanárnő valamit el akar mondani a házival kapcsolatban, akkor megbeszéljük video hívásban, de ha mutatni akarnak valamit vagy csak felhívni, akkor is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz zelikocc #57891 üzenetére

    Kíváncsiságból ránéztem a yettel számlás csomagokra, de ez valami vicc akar lenni? Jelenleg a KÜFnél van egy 10gb korlátlan beszéd meg egy kevés beszéd + 24gb-os csomagom, adatosztóval. Számlásan a yettelnél 22-23e forint, bár csak hasonló, nem pontosan ugyanez.

    Ez nyilván valami rossz vicc akar lenni. Ezt hogyan gondolják versenyképesnek?

    Ismerőst megkérdezem újra, ő 17e forintról beszélt telekomos flottában 2 szám, az egyik korlátlan net és ott is valami adatmegosztóval, de lehet valamit nem jól értettem, mert annyira akkor még nem is érdekelt.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz zelikocc #57896 üzenetére

    Túl nagyra nőtt a KÜF és brutális árkülönbség van a normál számlás tarifák meg a flotta között. Olvasom Fb-n, hogy szerencsétlennek 15 évi munkája megy a lecsóba. Vagy inkább feltételes módban, hátha tud valamit domborítani másik szolgáltatóval.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz zelikocc #57898 üzenetére

    ne is mond, az a lepényképű miniszter pofázta, hogy majd milyen jó lesz a felhasználóknak ha az állam belépésével erősödik a verseny. Már akkor is sejteni lehetett, hogy ordas nagy hazugság, de érted ilyen 20-25-30e forint havidíjak, mert lassan kell harmadik előfizetés a gyereknek is?

    Ezek hol élnek, hogy ennyit fizessen az ember telefonra? Volt a digi, ami próbálkozott és ki is csinálták azonnal.

    Meg a net mennyiség is, a KÜFben azt szerettem, hogy értelmes net csomagok voltak. Szerencsére felemeltem 13-ról a fő kártyán, amit megosztok 24-re, így elég lesz jó ideig és azt ígéri a KÜF, hogy a csomagok maradnak, de az árról nem beszél. Vajon a yettel felemeli a csomagok árát? Mert akkor tipli onnan...

    Románoknál van valódi verseny, liberalizált a piac. Itt meg?

    Megkérdezem ismerőst hogyan van neki a korlátlan netes 2 szám meg multisim a tkomnál, ha jól emlékszem 17e-t mondott, ami nincs nagyon messze a mostanitól, cserébe lenne korlátlan netem telefonon meg a gyerek telójában is. Most 2 számra + adatmegosztó fizetek kb 12e-t a KÜFnél, de ebben csak 24+10 gb net van és csak egyik számon van korlátlan beszéd.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 4Grider #57933 üzenetére

    A KÜF árul tv előfizetést is, ahhoz pedig tényleges korlátlan kell. Lehet, hogy ez is ütközőpont volt köztük.

    Amúgy ez egy vicc ez az ország, amit itt meg lehet csinálni az eleve méregdrága előfizetések mellett. Tolják az 5g-t, közben meg nem változtatnak a forgalmi kereteken, marad ugyanannyi, sőt ezek szerint a korlátlant visszaveszik tulajdonképpen korlátosra.

    Ezt hogyan képzelik versenyképeseknek? Ez csak ilyen mutyis kartelles környezetben működhet.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz adika4444 #57978 üzenetére

    Ment a radio1-en egy kampány pár hétig, hogy fizették a közüzemi számlákat. Pont sokat vezettem és sokat hallgattam a rádiót. Mindenféle számlákat fizettetek a népek nyilván, de feltűnő volt a mobil és mobil+vezetékes net stb dominancia és a mellbevágó összegek. Durvák. Az egyik riporter beszélgetett a nyertessel és mondta, hogy az összeget mondja és abból kitalálja 36e meg az apró volt és mondja erre a műsorvezető, hogy telefonszámla lesz és tényleg. Pár nyertesre emlékszem, volt egy aki elveszítette a munkáját és munkát keresett és havi, igen havi! 52e meg az apró volt a családnak a távközlési számlája nettel együtt.

    Én meg fizetek 2 számra + adatmegosztó 12e meg aprót a KÜF-nél. Ha kell majd a gyereknek is, akkor 3 szám se lesz több 17-18e (illetve ki tudja, de a mostani tarifákkal).
    Pont ezen agyaltam, hogy okés a kényelem miatt talán el lehet fogadni pár ezer forint különbözetet, de itt súlyos tízezrekről beszélünk, ahhoz képest, hogy bemegy a madár az üzletbe és rádumálják valami bajnok csomagra vagy jelentkezik weboldalon és akkor is egy dörzsölt üzletkötő ráolvaszt valami jó kis csomagot.

    Ennyire talán nem keresnek jól a magyarok, hogy legalább 10e forintra, de akár sokkal többre is csak legyintsenek, azt gondolnám, de ezek szerint tévedésben élek. A jól van az úgy mentalitás erősebb, mint gondoltam.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz sifarr #58001 üzenetére

    A vállalati csomagok, meg egyházi és egyéb közösségi flották lehetnek nagyon kedvezőek valóban, de elég nyilvánvalóan nem megoldás a többség számára. Te meg úgy említed, mintha olyan egyszerű lenne ezekhez hozzáférni :)

    Hasonló téma, hogy milyen olcsó a román előfizetés és ok, de jó a románoknak, de a roaming szabály miatt nem használhatod egész évben itthon. Persze lehet, hogy erre is van okosság, de ennyire nem mélyültem el a témában.

    Nálunk például a tkommal szerződtek le és néztem valami hasonlót, mint ami most van a KÜFnél (275+24GB+adatmegosztó és korlátlan beszéd+10) és kb 20e forintra jött ki, szemben a mostani 12,5e-el. Főleg a multisim díja kiugróan magasabb és ráadásul még valamivel kevesebb net is lenne mindkét számon, mint most.

    okés, hogy az látszik a tkom mit akar, a korlátlan net csomagjához ingyen adja a multisimet, ergó, akinek ilyen kell az havi további plusz 1-2e forintért kaphat korlátlan netet, több helyre is akár. Ez egyébként nem rossz ajánlat önmagában, csak akkor már 22e forintnál járnék, szemben a mostani 12e-el és a mostani KÜFös csomagok tökéletesen lefedik a családom igényeit. Elégetnék 10e forintot a semmire tulajdonképpen. Tudom, sok ember legyint erre, de ez legyen az ő bajuk. Nem arról van szó, hogy nem engedhetnék meg 10e forintot, de ezek elvi kérdések. A pénzt elkölteni könnyű, megkeresni nem annyira.

    A nyereség/veszteség dologba azért nem mennék bele, hogy miért nem igaz a veszteségre hivatkozni, mert pont te említed, hogy már a környező országokban is tudnak sokkal kedvezőbb díjak mellett nyereségesen működni és ennek a boncolgatás nem megkerülhető a politika nélkül, de elég nyilvánvaló dolog szerintem, hogy politikától is függetlenül, annak a hatásától független (ami kétségkívül emel az árakon valamennyit) ezek az árszintek eltúlzottak nagyon. Hasonlóan a magyar bankrendszerhez, de azt csak megemlítem, ugyanez a helyzet, de nyilván nem tartozik ide szorosan.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz vence #58039 üzenetére

    Tényleg azon csodálkoznak, hogy odavág az összes szolgáltató 14-15% áremelést, amikor már amúgy is 1,5-2 éve vérezteti az embereket a nagyon magas infláció és akkor majd mindenki békésen lenyeli ezt is? Nem fog senki olcsóbb megoldást keresni? Márpedig aki nekiindul olcsóbb havi csomagokat keresni, az rá fog találni a flottákra, ez is egyértelmű. Más nem is nagyon van.

    A FB-on olvasgattam a posztokat és magasabb fordulatszámra kapcsolt valóban a trükközés az emelés után, hogyan kell yettelesnek a flottába menni, ez gondolom csípte a szolgáltató szemét, mert feltételezem, hogy ezt látták.

    Az adatforgalom egy érdekesebb kérdés, mert maga a yettel döngeti a mellét, hogy milyen jó hálózatot épített, ahol az 5g is sok helyen működik. Az tényleg meglepetés nekik, hogy magasabb sebesség mellett nagyobb lesz az adatforgalom? Illetve minek vagy kinek építik a hálózatot, ha nem akarnak nagyobb adatforgalmat? Eleve ott kezdődik, hogy nem nyúlnak a forgalmi korláthoz, se flottában se a publikus csomagokban. 5g -vel seperc alatt el lehet fogyasztani a szűkös keretet. csak egy speedtest mennyit kér :)

    A KÜF ugye azért tett erre még egy lapáttal, mert elkezdte árulni a jóáras tv előfizetéseket, amikhez nyilván korlátlan mobilnet kellett. Néztem is, hogy miért nem a yettel tv-jét árulja, nade mindegy. Engem nem érintett, de a KÜF adatforgalmát el tudom képzelni, hogy megemelte, nem is kicsit mert elég népszerűek voltak ezek a tv előfizetések.

    juve600: dehogynem tud, ha sikerül nekik egy jobb ár/érték arányú szerződést kötni máshol, akkor garantálom neked, hogy a tagok nagy része átszerződik oda, kivéve ha voda lesz az új szolgáltató, de sokakat az se érdekel. Ráadásul a KÜF tényleg jó volt adminisztrációban, mindenben segítettek, gördülékenyen ment minden. Vodától mentem hozzájuk már sok éve, előtte meg tkomtól vodához, az borzalmas tortúra volt, a KÜFös váltás meg simán ment. Sok KÜF tag még kicsit drágább csomag esetén is váltani fog szolgáltatót, mert sokat számít a korrekt flotta kezelés.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz SztiviVander #58047 üzenetére

    Nekem már réges régen lejárt a hűség, ahogy a régi tagoknak jellemzően, hacsak nem cserélgetik a telefonjaikat folyamatosan. Mondjuk a részletfizetésen kívül más értelme nincs a szolgáltatótól venni, főleg hogy jóval többért adja, mint amennyiért normális boltban, nem a sarki gsm szakitól meg lehet venni.Ráadásul vannak ott több számmal is emberek és soknál lehetnek mozdítható számok, még akkor is, ha valamelyik hűségben van éppen.

    40e csatlakozott ügyfélről beszélnek, de sokan, én is, több számmal vannak ott. Nincs információm, hogy mennyi szám van a KÜF flottában.

    Ha vodához mennek, az nálam is kizáró ok, tőlük jöttem el a vállalhatatlan net miatt, de a Tkom pl 2 multisimet ad ingyen a korlátlan nethez, ami már elgondolkodtató főleg ha valami értelmes árat is sikerül hozzá rendelniük. Az 5g annyira engem nem érdekel most még, pláne, hogy itt az aglóban nincs is. Ha bemegyek Pestre, amire nekem kell, arra a 4g is bőven elég.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz DrBubo77 #58051 üzenetére

    Nem lesz népszerű intézkedés, ha meglépik, szóval az időzítése érthetetlen, bár a pénz nagy úr és mindenki nagyon éhes most. Értem, hogy a lakosságot akarják a kormány és a szolgáltatók még jobban kizsigerelni, de én biztosan keresni fogok akkor alternatív megoldásokat.

    A számok átmennek feltöltősre, talán a nejemnek nézünk valami publikus csomagot vagy ha marad(hat) a vállalati flotta csomagja, akkor oda átmegy. Talán lesznek kivételezett flották, akkor szerzek oda ismerőst aki ad ajánlást. Volt osztálytárs, kolléga, ismerős ismerőse, valaki.

    Ha semmi ilyesmi nem működhet, akkor nekem elég lesz egy net kártya, meg a gyerekemnek is, az jöhet tovább számlázós flottából.

    Aztán ugyanúgy voipról fogok újra telefonálni, mint tettem kb 10 éve jó sokáig. Viccesen olcsó percdíjakért és a mostani net sebesség mellett már a minőség is vállalható lesz. Tudom, hogy a szolgáltatók egy időben tiltották, de majd utána nézek, hogy most mi a helyzet.

    Ennyi és mehetnek ahova akarnak. Persze nem mindenki tud alkalmazkodni, szóval ha ezt meglépik, akkor vagy kockáztatja a számát egy tovább számlázós flottában vagy fizet egy kisebb vagyont minden hónapban.

    Őszintén szólva csak egy lista kell, hogy hol adtam meg a telefonszámomat és számváltásnál kiküldeni egy körlevelet vagy sms-t azoknak, akikkel még tartani akarom a kapcsolatot. Havi sok ezer, évi sok tízezer forintért én biztosan meg fogok mozdulni. Szerencsére nincs igazán szükségem a mostani számra, ez inkább csak kényelem kérdése, hogy nem szívesen cserélném le, meg akkor értesíteni mindenkit, de amikor ilyen összegekről beszélünk, akkor a kényelem az utolsó szempont lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Zssom #58093 üzenetére

    Ennek a fórumnak alapvetően arról kéne szólni, hogy a mobil flottákról információt osztunk meg egymással. Azt nem gondolom politikai véleménynek, ha mondjuk valaki beszél a különböző adók és rendeletek hatásáról a flottákra. Ebben semmi politika sincs, egyszerű üzleti körülmény. Felesleges is erre nagyon rápörögni, mert úgyse lehet egy fórum hőbörgéssel megváltoztatni és vannak sokkal jobb fórumok a politikai frusztráltság kiélésére :)

    A KÜF kapcsán most nyomás alá kerülhetnek a felhasználók, mint én. Ezért gyűjtöm az információkat, ha megtudok valamit, meg is osztom természetesen. Mindenki keresi a megoldást és persze várja az információkat, hogy vajon mit lép a yettel és milyen más csomaggal tud újra jelentkezni a KÜF.

    Van egy jó hozzászólás FB-n, egy embernek korlátlan net kártyája van adatmegosztóval (gondolom még régebben köthette, sok éve) és a yettel máris megtalálta őt. Jelenleg fizet 7100ft-ot a két kártyára összesen. A yettel ajánlata 2x8700ft :) kedvezményesen :) Sajnos arról nem beszélt, pedig kérdezték, hogy mi fog történni, ha nem fogadja el az ajánlatot.

    szerk: pont most válaszolt, hogy a yettel is azt javasolja, ne nyúljon senki a KÜFös csomagjához, majd lesz valami később. Mindenkit értesít a yettel, de azért jó tudni, hogy kb milyen nagyságrendű emelés jöhet, ha mégis más csomagot kell választani.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz apuci04 #58101 üzenetére

    A KÜFnek saját flotta kódjai voltak/vannak. Vagy lehet, hogy nem teljesen saját, mert van úgy tudom másik flotta is hasonló csomag paraméterekkel, de hogy ők is ugyanezt a kódot használják vagy mást, passzolom és lényegtelen is. Van spéci flotta kód, a számla első soraiban feltüntetik. Nekem pl az egyik számnak flotta kód 1100 van.

    Na most, ezek a flotta kedvezmények vagy maradnak vagy nem. Ha még hűségben vagy, akkor elméletben nem lehet kedvezőtlen változtatás a te irányodba, illetve ha mégis, akkor nincs kötbér ha kilépsz a csomagból a hűség előtt.

    Gyakorlatban nem szokták a hűségidősöket cseszegetni. Akinek meg lejárt, mint a régi tagok többségének, pl nekem is, ott bármi lehet. Meg kell várni, hogy mit lépnek. Jó esetben marad minden, mint most egy ideig. Akiket már megkeresett a yettel valami ajánlattal, maguk az ügyintézők mondták, hogy nem kell változtatni egyelőre, marad minden, ahogy most. Valameddig.

    Esetleg a KÜF jön majd jobb ár/érték arányú csomagokkal másik szolgáltatónál és akkor utánuk lehet menni, de nem kötelező. Ezért is fáj ez nekik ennyire. Felépítettek egy 40e fős (ennél több sim kártyával kell számolni, sok embernek több is van) közösséget és ha kiszorzod, csak a belépési díjakból is igen szép összeg jött össze nekik. Feltételezem, bár ezt tényleg nem tudom, hogy valami minimális százalékot kaphatnak az aktív flottások után is. Ezt tényleg csak feltételezem, nincs információm erről., de így lenne logikus. Tegnap még jól ment nekik a biznic, ma meg kirántották alóluk. Azért ez kemény így, még ha szabályos is, törvényes is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Thusor #58162 üzenetére

    Említetted az adatmegosztót. Azzal kapcsolatban mi az ajánlatuk?

    Nálam olyan szempontból egyszerű a történet, hogy adatmegosztó kell, mert a nagyobb gyerekem mobiljába azzal varázsoltam netet és sok videó hívást bonyolítunk. Van egy feltöltőkártyás tkom is a telefonban, de a net az adatmegosztóról megy.

    Ha nincs lehetőség vagy nagyon drágán az adatmegosztóra a yetinél, akkor irány a tkom, ahol 2 multisimet "ingyen" adnak a korlátlan csomagjukban. Igaz, az is flotta. Szóval lehet, hogy az is borul majd, de kíváncsi lennék erre, hogy mi a yeti terve a KÜFös adatmegosztókkal.

    közben írtál róla, most olvasom...

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz WhiteWalker #58304 üzenetére

    FB-on többen írtak, akik nincsenek már hűségben és jött a forduló napjuk, hogy megpróbálták őket áttolni publikus csomagba és 30% kedvezményt kapnának. Volt, akit eléggé rámenősen. A lényeg, hogy el kell utasítani és kész. Kivéve, ha valamiért jobb neked a felajánlott csomag. Azt nem tudom, hogy a 30% kedvezmény örökre vagy 1 évre vagy mire szól, erről nem beszélt senki, talán nem is tudják.
    Az adatkártyásoknak kell nagyon figyelni, mert egyiknek se ajánlottak fel adatkártyát, csak 2x akármilyen díjat. Egyikük mondta a 2x8700Ft-ot, jelenleg korlátlan + adatmegosztója van és 7e valamennyit fizet. Szóval elhajtotta a yettelt :)

    Nálam az adatkártya a vörös vonal, mert a kell a gyerekem mobiljában net és nem vagyok hajlandó 2x fizetni netért.

    Csak tippelni tudok, de a hűségben levőket szerintem nem akarják cseszegetni, emiatt meg kell tartaniuk a csomagokat most még egy ideig. Csomag megszüntetésnél valóban erővel átrakhatnak máshova, de létező csomagból szerintem nem rakhatnak csak úgy ki. Legalábbis így gondolom, de persze, hogy mit tehetnek meg valójában, azt nem tudom pontosan. Azt se gondoltam volna soha, hogy hűségidő alatt egyoldalúan emelhetnek és tessék, most már ez a gyakorlat.

    Szóval el kell hajtani a yeti ügyfelest, ha át akar tolni más csomagba és egyelőre ennyi a teendő.Maradsz, amiben vagy és elméletben 1x emelhetnek évente infláció követően, de mindenképpen emelnének amúgy is. Még az utolsó napokon is jöttek ügyfelek, ahogy olvasom FB-n sokan telefont is vettek, azaz 2 évig maradnak a csomagok, várhatóan.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz zichie #58484 üzenetére

    Mondták többen a lehetséges törvényt erről, hogy csak továbbszámlázós flották maradhatnak, de ott meg kockáztatod a számodat. Ami sokaknál vörös vonal, érthetően. A KÜFös FB kommentek alapján rengetegen jöttek el a vodától és pont az ilyen flottáknak volt nagy az elszívó ereje. A lobbierő meg magas a voda esetében :)

    Arról is beszélnek, hogy a szolgáltatónak ilyen meg olyan veszteséget okoz a flotta, ami azért nem igaz, mert Péter a KÜFtől mondta, hogy 99% más flottától jött (ok, azt nem tudni mennyi a trükköző, aki előtte yetteles volt és egy kis időre áthordozta valahova a számát, de nem ők voltak a többség nyilván, meg ha akarnák ezt meg tudnák akadályozni könnyen), tehát nem is lennének yettel ügyfelek, ha nincs a KÜF. Meg egyébként a magyar árak, még a flottás árak is , hát olyanok, hogy az ember csak szomorúan néz, amikor a környező országok publikus áraihoz hasonlítja :(

    Én nem igazán értem a logikát ebben az egészben, szerintem itt másról lehetett szó, de semmi információ nincs. Illetve van benne logika, ha az a szolgáltató lobbizta ki az ilyen flottakezelők megszüntetését, ahonnan rengetegen eljöttek ilyen flottakezelőkhöz, ahol a szám joga a felhasználónál marad. Akiknek nem fontos a szám annyira, azok mennek továbbra is továbbszámlázó flottában, de jóval kevesebben váltanának, ha igaz és ha ez megvalósul.

    Én 1 hónapot biztos kivárok, talán többet is, ha a yeti nem emel a csomagon drasztikusan. Hűségem már nincs, bármikor eljöhetek tőlük, de ha tényleg érik egy ilyen törvény, akkor pont most nem kéne ugrálni, szerintem.

    ittikary: szerintem ott valami más lehetett, pl beleegyezett vagy valamiért úgy vették, hogy beleegyezett. Nekem a vodás vezetékes nettel akartak ilyent eljátszani és azt mondtam, hogy nem és azóta se hívnak, minden maradt, ahogy volt, megemelték inflával a havi díjat. FB-on mindenki, aki beszélt ilyenről most a KÜF kapcsán ugyanezt mondta, elhajtotta a yeti ügyfelest és maradt abban a csomagban, mint előtte és majd lesz valamikor valami, egyelőre megy tovább. Ettől még anomáliák lehetnek a rendszerben, én biztos nem nyugodnék csak úgy bele, ha ők átraknának másik csomagba egyik napról a másikra. Én úgy gondolom, hogy ezt nem tehetik meg ilyen egyszerűen, hanem van erre egy forgatókönyv, amit követniük kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz RoyalAirForc #58607 üzenetére

    Ez egészen biztos, pár éve volt, vállalati vacsora, több csapattal. Egész sokan összejöttünk és valahogy arra terelődött a szó, hogy ki mennyit fizet a mobilozásért. Valami döbbenet, mit kifizettek havonta. Egy kisebb részük legalább annyit megtett, hogy a vállalati flottába belépett, de az is kevesebbet tudott, mint a KÜF akkoriban. Én mondtam nekik, hogy van ilyen, a szám a nevemen maradt, ilyen szempontból sincs kockázat, mert a paráztatás amúgy jól sikerült, nagyjából mindenki úgy tudja, hogy flottában elvesztheti a számát.

    Egypáran elkérték a KÜF nevét, elérhetőségét és tudtommal egyikük se ment át oda, de jobb is, mert akkor most évek múlva én lennek a rossz :)

    Nagyon durván kiugró összeget senki nem mondott, hogy annyit fizet, de havi 10-15e forint körüli összegekről beszélünk, mint különbség, ha családi szinten nézzük és még csak érdeklődést se mutattak egy jóval olcsóbb megoldás iránt. Az azért már szemmel látható öszeg szerintem, de a zemberek a kisujjukat se hajlandóak megmozdítani, jó az ahogy van.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Henri #58614 üzenetére

    Szerintem ez a szándék nem "fentről" jön, hanem a szolgáltatók lobbiznak, vagy most speciel egy szolgáltató, amelyiket legjobban érint a kedvezőtlen értelemben, de a többi szolgáltató is úgy érezheti most, hogy bármit megtehetnek. Na ilyenkor van az, hogy minden kedvezményre úgy tekintenek, hogy az ő pénzüket, nyereségüket lopod :) mert miért nem fizetsz többet, he? Van pénzed, megtehetnéd, úgyse tudsz sehova menni, törvényesített infláció követő emelés és így tulajdonképpen kartel van üzleti szempontból :)

    Egyébként meg pont a yetinek (akkor még telenor) volt kulcsszerepe, vagy legalábbis amit ráosztottak, mint kérdező szerepkör, ha visszaemlékszünk, a digi kicsinálásában. Már nem emlékszem pontosan a koreográfiára, de a telenor indította el a folyamatot. igaz, lehet azzal érvelni, hogy most is van digi :)

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz dewil666 #58637 üzenetére

    :) nemet kell mondani nekik, kivárod, amíg megszűnik a csomag. Az FB-n sokan mondták, hogy csak pár nappal a KÜF elkaszálása előtt jöttek át, legyen mondjuk "K" nap :) elKaszálás nap. Többen közülük készüléket is vettek, azaz 2 év hűséget vállaltak.

    Na most ez nem garancia persze semmire, de szerintem a hűségben levő emberek miatt nagyjából ez a 2 időtáv lesz, amíg maradnak a mostani csomagok. Utána is maradhatnak persze, de valamivel egyszerűbb a dolga a szolgáltatónak akkor.

    Amit még meg kell fontolnod, hogy nem vehetsz "kedvezményes" készüléket, amit azért raktam idézőjelbe, mert simán lehetett megbízható kiskernél olcsóbban kapni. A kedvezmény a kamatmentes hitel volt, de a felár kb megegyezik a kamattal, szóval én ezt nem hívnám kihagyhatatlan ajánlatnak.

    Illetve a KÜF előnye a rugalmas csomagváltoztatás volt, főleg a net mennyiség miatt. Nyáron valamivel több kell a kirándulások miatt, iskola időben elég kevesebb is. Na ez se lehetséges. Azt hiszem valaki mondta, hogy kisebb ? csomagra lehet váltani, ha akarsz, bár annak nem tudom mi értelme van, inkább a nagyobbra váltás lenne jobb opció. Mindegy, a csomagváltás vagy nem is lesz lehetséges vagy nem olyan rugalmasan.

    Ez a 2 megkötés lesz, ha úgy döntesz, menjen tovább a mostani csomag. Nyilván a szolgáltató bármikor dönthet úgy, hogy teljesen megszünteti a csomagot, amiben vagy és olyankor menni kell másba, de ez szerintem a távoli jövő kérdése lesz. Persze garantálni ezt nem tudom neked.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz donjohnson #58745 üzenetére

    Voda netet nem szabad tesztelés nélkül venni. Legalább azon a környéken vagy útvonalon, ahol jellemzően használnád. Ezért jöttem át a küfhöz tőlük, pedig akkor még pannon volt, de lefedettségben és úgy általában net szolgáltatásban egy más világ és azóta sokat feljesztettek. A voda ugyan most ígért fejlesztést, azt viszont látni is kéne előbb.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 4Grider #58792 üzenetére

    15-50 lépcső? rohadjanak meg, pont 20-30 Gb közötti havi forgalmunk van, a 13 kevés, az 50 feleslegesen sok. Gondolom hasonlóan van vele még sok felhasználó, ezért kiszedik ezt a kategóriát.

    Marad 24 Gb, amíg marad a csomag is, mert ha jól tudom a fel-le váltás már nem lehetséges. A korábbi években nyárra fel szoktam emelni 50-re és ősszel vissza 24-re, most erre nincs lehetőség, úgyhogy az a pénz a tkomnak megy. Érdekes módon a tkom a feltöltő kártyásoknak tud értelmes 1-3-7 nap korlátlan netet kínálni, még éppen elfogadható áron. Ha nem kell a pénz yettelnek, így jártak, majd zsebre teszi a tkom.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz 4Grider #58798 üzenetére

    A 7 napos most nincs nekik, nyáron lehet venni szezonálisan. Amikor elfelejtettem 50-re emelni a küfös csomagot, akkor van a gyerek telójában egy tkom feltöltő kártya és azon aktiváltam 1 hét korlátlant neki. Szerdánként néha adnak 1 nap korlátlant, minden szerdán adnak valamit. Most utaztunk hétvégén és adtak 1 nap korlátlant a gyereknap miatt, ingyen. 2 feltöltő kártyásom van, oda-vissza úton jól jött.

    Ami van a tkomnak jelenleg: 1gb 1 napra 590ft, 3gb 3 napra 1090, 1 nap korlátlan 1090, 3 nap korlátlan 2090 meg van a maraton csomag, egyszer megveszi az ember és amíg aktív a feltöltő kártya, addig bármikor le lehet fogyasztani. A fenti csomagok aktiválása esetén a maratont a végén veszi le. 3 vagy 4 éve vettem 5gb maratont és még 4,7gb megvan belőle. Tartalék netnek használom, ha esetleg valamiért nem jó a yeti vagy kirándulásnál éppen úgy adódik, hogy tkom térerő van, yeti nincs, de nagyon ritkán kellett eddig használnom.

    Nyilván az egy komoly előny volt a KÜF-nél, hogy amikor tudtam, hogy megyünk kirándulni, nyaralni, akkor fel tudtam emelni 50-re. Most ez a lehetőség kiesett.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz kano #58800 üzenetére

    Már ott vagyok, ahogy írtam, van 2 feltöltő kártyám --- a kérdés persze, hogy mi a legjobb ár/érték arányú csomag az ember élethelyzeteiben. A küf esetében elég volt 1 telefon és fel vagy le csökkentették a havi keretet a következő hónaptól. Remélem lesz hasonló náluk, mert akkor az egy jó pont az én esetemben, de más paramétereket is figyelembe veszek.

    simpley: vásárolni is kell meghatározott összegért valamelyik üzletükben, de amikor megállapították az értékhatárt még nem volt ilyen infláció. Manapság elég könnyű (sajnos) ennyiért vásárolni náluk.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz torrente777 #58873 üzenetére

    Ilyent még senki nem mondott. Lehet, hogy volt egy túlbuzgó vagy tervhez képest lemaradásban levő ügyintéző, de ezt bolond lennél annyiban hagyni. Másik flottába azért nem rakhatnak csak úgy, mert kell befogadói. Valami nem kerek ebben a történetben vagy nem ez a teljes történet.

    wolf88: valaki mondta, hogy tkom lesz és gondolom a standard flottás csomag. Nálunk a vállalati csomag kb olyan elemekből áll, mint a horgász flotta, forintra ugyanaz. Már más flottánál is láttam forintra ugyanazokat a csomagokat a Tkomtól. Szerintem a KÜF is azt tudja kialkudni. Minimálisan különböznek, meg van ahol van az okosvilág (2 multisimmel), van ahol nincs ez az opció. Ilyesmi. Erre lehet nagyjából számítani a KÜF-nél. Megnézed a horgász flottát és kb ugyanaz lesz.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz theooracy #58896 üzenetére

    az a lista ára, de első hónapban a tört havi emelést kaptad, most már teljes áron kapod, hogy teljes legyen az öröm és boldogság

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz theooracy #58902 üzenetére

    pedig megtehették volna :) az élet apró örömei, hogy mégis hagyták a kedvezményes árat neked :))

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Henri #58930 üzenetére

    Akkor marad a feltöltő kártyás mobil + valamilyen net kártya és voip. Csak egészen extrém beszéd mennyiségnél jön ki olcsóbbra a korlátlan mobil tarifa. Ha meg bejön amit mondasz, a durván magasabb árszint, akkor 2 hét folyamatos beszélgetés kéne hozzá :) ami még elméletben is nehezen elképzelhető.

    Igaz, így a net minőségétől függ a beszélgetés, de ha 10 évvel ezelőtt már szinte tökéletesen működött, akkor most már nem lesz vele annyi gond se, mint akkoriban. Tartalék meg ott a feltöltő kártya, ha valamiért a voip nem megy. A hívásátirányítás is megy oda-vissza, szinte kompromisszum mentesen lehetett használni. A nettel voltak gondok 10 éve, de szerintem annyit már fejlődött a mobilnet azóta, hogy ez ne jelentsen gondot.

    Nem is baj egyébként, ha sok ember fel se fogja, milyen jó lehetőség ez, mert akkor könnyebb a radar alatt maradni és nem fogják törvénynek erejével "kicsinálni" ezt is.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz trec12 #58952 üzenetére

    TKOM lesz, megnézed a mohosz csomagot és kb már tudod is, mert nagyjából az lesz a KÜF is. Lesznek apróbb különbségek, főleg a hang csomagokban. A netben szerintem az okozhat maximum izgalmat, hogy benne lesz-e az okosvilág vagy nem.

    Az én vállalati csomagom hangban kicsit más, mint a mohosz, de netben fillérre ugyanaz. Kérdeztem FB-n tkomos embert, valami más flotta, hasonló csomagok. Netben fillérre ugyanaz, a hangban vannak különbségek, mennyi perc, sms, ilyesmi. Abban van net különbség, hogy elérhető-e az okosvilág.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz trec12 #58962 üzenetére

    Nekem az okosvilág bejövős. 3 telóra korlátlan net. Nem sokkal több, mint most (12k vs 16k). Én átmegyek felöltő kártyásra + korlátlan net, voip, asszonynak lesz korlátlan beszéd + okosvilág és a gyerekemnek lesz korlátlan net, szintén voip + feltöltő kártyás. 2 év és beköltözik a pesti lakásba, mert tovább tanul. mindenképpen kell a korlátlan net majd neki.

    Az igaz, hogy nem minden élethelyzetben jobb a tkom, de nekem úgy nézem, hogy éppen passzol.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Ricsii2001 #58966 üzenetére

    Kikérheted a beszélgetést. Látod ezért nem szabad velük semmit beszélni. Le kell azzal zárni, hogy nem akarsz váltani, ha van nekik jobb csomagjuk, akkor meg küldjék el emailre az ajánlatot és majd megfontolod. Ennyi. A voda net engem rendszeres betámad, hogy lejárt a hűségem, kössek újat. Az előbb említett szavakat szoktam nekik ismételni és soha nincs félreértés, pedig próbál csőbe húzni az ügyfeles. Gondolom van neki "target", ha x embert átterel, akkor kap bónuszt.

    Tudom, hogy mindenki próbál az ügyfelesekkel udvarias lenni, de minél többet beszélsz velük, annál több ponton lehet félreértés. Nem szabad, neki a célja, hogy rádsózza a csomagot, neked a célod, hogy maradj a mostaniban vagy egy még jobban. Annak az esélye, hogy jobbat tud ajánlani, kb nulla, ergó még a logika is azt mondja, hogy jobban jársz, ha villámgyorsan lezárod ezt az értelmetlen beszélgetést velük, ha felhívnak.

    Azt fogja mondani, hogy te félreérthetően fogalmaztál, aztán most ki mondja meg, hogy nem? 14 napod van elállni és kérni az eredeti állapot visszaállítását, ez lenne a legegyszerűbb, mert akkor nem kell azt elemezgetni, hogy mit mondtál, ő hogy értette stb.

    tamikomac: én gyerekként még vizsgáztam, hogy horgászengedélyt kapjak. Nem tudom, hogy most hogy van. Talán ez még nem horgászengedély, csak mohosz tagsági.Kíváncsi vagyok erre én is.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Ricsii2001 #58970 üzenetére

    Ha 14 napon belül történt, akkor kérd az elállást.ez a legegyszerübb, de kérd ki a felvételt is, legyen nálad,

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Ricsii2001 #58972 üzenetére

    én nem csináltam még ilyen elállást, mert le szoktam gyorsan zárni a beszélgetést az ügyfelessel és így nincs "félreértés".

    Az a fontos, hogy erre hivatkozzál: "Távollevők közötti szerződéskötés”. A google kidobott pár dokumentumot, de mind még a telenor idejében született. Ha van is frissítette a Yetinek, jól eldugták. Az ügyfélszolgálatot hívd fel, kérd ki a beszélgetést, illetve kérdezd meg, hogyan élhetsz a 14 napos elállási jogoddal a távollevők közötti szerződéskötés miatt. Illetve mert te a korábbi csomagban akarsz maradni és a mostani csomagod drágább annál, mint ami neked korábban volt.

    Ha valaki már végig csinált ilyent, akkor többet tud neked segíteni. FB-on voltak, akik már belevágtak, mert behúzták őket a csőbe most és elfogadták az új csomagot, csak most meg rájöttek, hogy milyen kedvezőtlen nekik.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz < CyberBob > #58984 üzenetére

    Telefonon most nem használom már több éve, mert nagyon keveset beszélek egy ideje, hála égnek nem kell annyit behívnom, inkább chat van. Régen az inviteles neophone-t használtam (már megszűnt), mert akkor külföldre kellett sokat hívnom, megbeszélésekbe. Nem akarom elhallgatni, hogy volt vele gond, de akkor még a mobilnet sokkal gyengébb volt. Működött, de néha megmakacsolta magát, viszont a mostani netek már nagyságrenddel jobbak.

    A 275 percet se fogyasztom le, amit a KÜF ad, ezért csak otthoni készülékben van voip, az ephone-t használom, hogy rokonokkal beszéljünk hétvégente. Havi 78ft az előfizetés, 3,68ft a vezetékes hívás, 15,67 a mobil (plusz áfa mindegyikhez). ephone-on belüli hívás az ingyenes. Az utóbbi két évben csak a havi 100 forint fogy, az előfizetés. Évente egyszer rátöltök 1500 forintot, aztán levonogatja havonta és még marad is egy kevés, ha mégis arról kéne valakit hívni szükséghelyzetben.

    Ha átmegyek a mostani KÜF csomagról feltöltő kártyásra, akkor mondjuk havi 1 óra beszélgetés voipról, kb 800-1000 forintban lesz a teljes havi díj, attól függ milyen arányban hívok vezetékes vagy mobilt. Asszonynak van/lesz korlátlan beszélgetés, ha nagyon sokat kell beszélni, majd arról intézzük.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    Tudom, tudom, már sokan leírták ezt. Engem most hívott a yeti ügyintéző. Mondtam neki, ne raboljuk egymás idejét feleslegesen, nekem a mostani csomag tökéletes, nem fogok változtatni. Próbált győzködni, hogy hallgassam meg, mivel udvariasan kérte, ezért én is udvariasan megismételtem az előzőeket.

    Azt mondta érti és elbúcsúztunk. Voltak akik azt mondták/állították, hogy ők nem járultak hozzá és mégis átrakták őket. Meglátjuk, de kétlem, hogy ez alapján az ügyintéző át mer rakni. Ránézek azért pár naponta a my yettelre, ott mutatja, hogy a 2 számom flotta 1100 és flotta 2200-ban van. Amíg ezekben a csomagokban maradok, addig a díj sem változik.

    royal: én már több éve vagyok egy megszűnt vodás net csomagban. mindig visszautasítom az ajánlataikat (amik rendre drágább csomagokról szólnak) és ennyi egyelőre. Telefonnal kapcsolatban még nincs ilyen tapasztalatom, de egy szolgáltató is pontosan tudja, ha ezt megteszi, akkor búcsút inthet az ügyfelei jó részének. Az lehet, hogy ők már tudnak valamit, hogy úgyse tud majd az ügyfél elmenni máshova, de ez a lebegtetett törvény még sehol. Ha a yeti most kirúgja az embereket a meglevő csomagból, akkor nagy részük, jó nagy részük talál most olcsóbbat, máshol. A jövő más kérdés, azt majd akkor lehet megbeszélni, ha lesz tényleg törvény. Inkább a paráztatás megy most, ha az ügyfelek 15-20%-t átterelik és ezek az ügyfelek elfogadják a drágább csomagokat, akkor a Yeti ezen nyert. A többi ügyfélről meg pontosan tudja utána, hogy tudatos ügyfelek és nagy a lelépési kockázat. Hacsak nincs valami vaskalapos üzletpolitika náluk, akkor szerintem hagyják az ügyfeleket, ahol vannak. akik nem mennek át önként a publikus vagy akármilyen megajánlott csomagba.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz tamikomac #59005 üzenetére

    megnézem, de ez nem olyan, mint az ingatlanhirdetéseknél, amikor beleírod, hogy közvetítők ne keressenek és az első pár tucat hívás mind ingatlanos? :)

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz smallmer #59041 üzenetére

    A küf volt talán a legjobb, de az már nincs. Adatkártya már régóta nincs korlátlan nethez. Nem tudom, hogy maradt-e értelmes yetis flotta, ahol még van korlátlan net. Adatmegosztó viszont nem lesz hozzá. Elméletben, néhanapján valakik leadják a régi korlátlan net + megosztó csomagjukat és valahol lehet ilyenre jelentkezni, de kb fel nem fogom miért adna vissza valaki egy ilyent. Illetve, hogy ezt hogyan boltolják-e le utána, az is egy jó kérdés, de csinálják, szóval valami okosság van rá.

    A vodának láttam a hirdetését a publikus mobilnet XXL csomag 5755ft, korlátlan net. szerintem ez most a legolcsóbb. adatmegosztó kártya nincs. a kérdés inkább az, hogy milyen minőségű a szolgáltatás ott, ahol használnád.

    a tkom persze nem olcsó, de mondjuk egy okosvilág ad 1+2, összesen 3 korlátlan netet, több készülékben, akkor a darab ár már elfogadható. mondjuk egy 2-3e forintos hang csomag (flottában) + 11,5e az okosvilág, az mondjuk 13-15e, 3 telefonon korlátlan net (vagy tablet, router stb). Itt persze a feltétel az, hogy kell-e valakinek 3 korlátlan net. Ha igen, akkor kb 5e az egységár és van még egy hang előfizetés is hozzá, ez elég korrekt ajánlat így, ha erre van valakinek szüksége.

    vagy a kisebb korlátlan netjük 8,4e + 3e az adatmegosztó sim + 2-3e forint hangcsomag, ez valamivel rosszabb ajánlat szerintem, mert kb ugyanannyiba kerül, mint feljebb, de csak 2 korlátlan net van, illetve EU országokban csak 29gb, az okosvilág EU-ban 40gb-ot ad.

    Abban viszont nincs (még) tapasztalatom, hogy a kis hang csomagokhoz is hozzá lehet-e rakni a korlátlan tkom netes csomagokat vagy muszáj a nagy hang csomagot is kérni hozzá. A táblázat alapján elméletben ez így jó, de lehet apró betűs rész.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz edk- #59050 üzenetére

    ez nem a inflakövető emelés előtti ár?, ha mostani ár, akkor elég jó

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Franky2Ster #59054 üzenetére

    :) kb 1 hete ezen pörög minden yetis fórum :) udvariasan vagy nem udvariasan el kellett volna utasítanod az ajánlatot és minden megy tovább, ahogy most. Egy ideig. A leírásodból nem derül ki, hogy végül elhajtottad-e őket az ajánlatukkal, vagy beleegyeztél. Ha beleegyeztél, akkor élhetsz a 14 napos elállási lehetőséggel. kb ennyi.

    vissza kell utasítani az ajánlatukat és valameddig megy tovább minden, mint most. senki nem tudja megmondani, hogy meddig pontosan.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz trec12 #59056 üzenetére

    Ez most egyértelműen nem egy korrekt intézése a dolgoknak. Rendben, megszűnt a KÜF és Yettel szerződés, van ilyen. Mivel én yeti ügyfél vagyok, nekik kéne küldeni egy levelet, hogy ez történt és ha lesz változás, akkor ha már tudnak konkrét dolgot, akkor mi az vagy ha még nem, akkor mikor várható erről információ, ha meg nem lesz most változás, akkor meg ennyi. Az ügyfelek jelenlegi szerződését nem érinti. Bármi változás esetén értesítjük. Vagy ilyesmi szokott lenni a szakzsargon. Már rengeteg ilyen megszűnés, beolvadás, felvásárlás volt, amiben érintett voltam, mint ügyfél, mindenféle cégek, biztosítók, vonalas net, de még asszony valami kapszulákat rendelt és ott is megette a nagy hal a kicsit, de mindig így intézte minden cég. Jött egy tájékoztató levél, jellemzően jóval a tranzakció előtt, de mindenképpen a közvetlen időbeli környékén.

    Azért amit most a yeti megenged magának, ez már egy egészen új szint. Egyrészt a számlabefizetésen kívül semmiféle levél nem jött tőlük. Ok, lehet úgy vannak vele, hogy szóljon a KÜF, csak hát yettel ügyfél vagyok hivatalosan.

    Másrészt ezt se tudom hova tenni, hogy akkor hívogatják és próbálják az embereket beterelni a drága csomagjaikba. Ez mégis mi? 30 év versenypiac után oda jutottunk, hogy a piaci verseny szempontjából még lehet rosszabb is a helyzet, mint a 90-es években?

    Emiatt nehéz jósolni, hogy mi várható. Láthatóan az erő és a magabiztosság pozíciójából tárgyalnak az ügyfelekkel. Kb mintha azt mondanák, hogy úgyse mehetsz sehova, ami nagyon érdekes. Tényleg nem sok értelmes lehetőség van, de azért akad.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz trec12 #59064 üzenetére

    hát igen, az az sms azon kívül semmit nem mondott a meglevő szerződésekről, hogy majd megkeresnek személyesen. Nekem ez nem tetszett már akkor sem, mert miért kell mindenkivel külön alkudozni?

    Normálisabb lenne kidolgozni csomagokat, hogy ezek közül válogathatnak a volt KÜFös ügyfelek. pl amikor a brókeremet (RC) megvette egy másik cég, akkor adtak egy korrekt tájékoztatást, hogy mi lesz majd a menetrend és hogy milyen díjcsomagokból lehet majd választani a volt RC ügyfeleknek.

    Nem tudom, ez miért elképzelhetetlen egy mobil cégnél. Ez olyan furcsa nekem ez, hogy majd megbeszéljük telefonon. 40e ügyfél, értelmesebb lenne kidolgozni csomagokat nekik és akkor mindenkinek lenne ideje átgondolni. nem így, mint telefonon ott liheg az ügyintéző, meg hadd mondja el, miért nem akarom hallani stb...

    Ez most olyan, mint a nyuszika listája, hogy te nyuszika le tudsz húzni róla? persze, csak kérni kell :) na akkor nosza, húzzál le a listádról :)

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz zzola #59094 üzenetére

    a küfben nem volt csak hang csomag, legalább 4gb netet kellett választani. olyan volt, hogy csak net csomag, csak hang nem.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Szupercsirke #59114 üzenetére

    igen, így jártam én is, valami ingyenes dolgot be kellett állítani, engedélyeztetni kellett, de már nem emlékszem mit. a 1220 megmondja vagy megcsinálja

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz -Mosquito- #59160 üzenetére

    Ha lett volna eszük, akkor eleve több vasat tartottak volna a tűzben. Voltak nekik egy időben voda ajánlataik, aztán eltűnt mind.

    Meg agyba-főbe dícsérték a yettel ajánlataikat, lefedettséget, net sebességet. Nem kicsi arcvesztés ezek után a konkurrenciához menni.Meg majd úgy tenni, mintha a korábbi posztok nem léteznének és majd a tkomot dícsérni agyba-főbe :)

    Végül is csak az számít, hogy mit tudnak kiharcolni a tárgyalások során, milyen csomagárakat. Mondtak pl korlátlan EU netet, ami kamionosoknak meg a sokat utazóknak lesz egy jó választás, ha értelmes áron jön.

    A TKOM nekem megfelelő lenne, most is használom feltöltő kártyával a marathont tartalék netnek, illetve nyáron elő szoktam fizetni 1 hét korlátlanra, ha táborba mentek a gyerekek vagy nyaralni mentünk. A többi szolgáltatónak valamiért nem érdeke lefedni ezt a piaci szegmenst, akiknek 1-3-7 napra kell korlátlan net értelmezhető áron. Vannak megoldások a többi szolgáltatónál, de méregdrágán, illetve ezen kívül a marathon is eléggé egyedi ajánlat, ami máshol nincs.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Akelaus #59169 üzenetére

    Olvastam egy kommentet a KÜF oldalon, yetteles embertől, hogy itt valami más volt a háttérben és szerinte a KÜF volt a hibás. Konkrétumot semmit nem mondott, csak hogy majd úgyis kiderül. A KÜF szerintem korrekt, semmit nem mond, de nem is szivárogtat. Véget ért a közös üzletük, ennyi. Nekem most az a fontos, hogy megtudjam, a) meddig marad a mostani csomag b) milyen alternatíva jöhet szóba, ami nem vodafone :) (nagy a választék :) )

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz trec12 #59174 üzenetére

    azért nem ennyire falusi pletyka szintű, mert írták is, de megnéztem a profilját én is, yettel alkalmazott vagy partner vagy akármi, de a yettelt nevezi meg munkahelynek vidéken, ő a KÜFre tolta a felelősséget, de konkrétum nélkül, hogy majd úgyis kiderül. A KÜF meg semmit nem mond az okokról.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz trec12 #59179 üzenetére

    igen kötekedő kedvedben vagy :) egyébként mivel cáfolod a kijelentését?

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz guyver #59253 üzenetére

    A mostani csomagot miért nem tartod meg, amíg lehet? Nekem is ez van, flotta 1100 24gb net és adatmegosztó. Ha jól taktikázik az ember és bejön az is, hogy a hűségben levők miatt nem nyúlnak hozzá a csomagokhoz, akkor még 2 év van ebben a flottában legalább, talán még több is.

    A gond annyi lehet csak, hogy nem lehet a net keretet többet módosítani. Ha elég a 24gb, akkor maradj, ahol vagy, amíg a yeti ki nem rak innen. Ügyfelest meg elhajtod bármit ajánl, nem kell elfogadnod és akkor semmi nem változik egyelőre.

    Adatmegosztó csak tkomnál van, de az csak speciális esetben éri csak meg az okosvilág előfizetésben, ha legalább 2x korlátlan net kell, mert elég drága a yetihez képest, mind a net, mind a megosztó.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz apuci04 #59284 üzenetére

    már annyi küfös hozzászólás volt, hogy követni se bírom, de valaki mintha mondta volna, hogy neki azt az információt mondták, hogy lefele mehet a net kerettel úgy, hogy a flottája marad, csak felfele nem. Ha elég a 24gb, kérdezz rá, hátha jól emlékszem :) és jól mondta az illető is és engedik a net lefele váltást 24 vagy 13gb-re, amit szeretnéd és hogy maradjon a flotta egyelőre. Persze lutri nyilván, mert senki meg nem mondja, meddig megy a flotta és ha most van egy időablakod váltani, hát nem könnyű dilemma.

    Vodára én nem váltanék, onnan jöttem, csak akkor ha szigorúan leellenőrzöd a net minőségét előtte, azokon a helyeken és napszakokban, amikor használni akarod. akár egy kölcsön telefonnal vagy meghívod egy sörre egy vodás haverodat és megnézitek előtte. nagyon kockázatos vodára váltani, gyakran cserben hagyott a net és függött a napszaktól is. Az eladás előtt semmit nem fejlesztették, azóta szintén, most ígérik a fejlesztéseket, de hogy mikorra ér el oda, ahol te használnád....

    Azért is jegyeztem meg ezt, mert egyébként sok értelmét én nem láttam a szolgáltató részéről a lefele váltásnak, de hátha ezt engedik.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz vegyszer #59349 üzenetére

    Ha nem lett volna digi, se a vezetékes se a mobilnet nem tartana itt. A versenyzés egyik formája végülis az, ha kicsináljuk a versenytársat vagy magától abbahagyja és akkor le lehet tarolni a piacot úgy, hogy nincs igazán hova menni a felhasználóknak. Nálunk nagyjából ezt jelenti a verseny, hogyan lehet a jó ár/érték arányon szolgáltatót levenni a tábláról. A világ szerencsésebb felén meg tényleg a szolgáltatás ár/érték arányával versenyeznek a cégek.

    Ehhez kapcsolódik, hogy a upc/voda vezetékes már évek óta csinálja ezt az agresszív ügyfél letámadást velem, hogy próbál csőbe húzni. Egy réges régen lezárt csomagom van, most éppen 5,2e és természetesen azt szeretnék, hogy "modernebb" drágább csomagot válasszak, ami pár f.s tv adóval tud többet, amikor tv-t szinte nem is néz senki nálunk. Korábban legalább annyi jogos érvük volt, hogy akkor 1-2 évig nem változik az előfizetési díj, ha hűséget kötök egy aktív csomagra, de ez az előny is elveszett mostanra.

    Amúgy itt van egy érdekes dolog. Korábban tudom, hogy törvény volt rá, akinek nem volt hűségszerződése, annak is csak évente 1x lehetett emelni, sőt talán a mértéke is meghatározott volt, de abban nem vagyok biztos. Legutóbb az ügyfeles már azt mondta nekem, hogy ilyen soha nem is volt (? pedig volt) és csak a hűség "véd" meg, mert akkor csak 1x emelhetnek. Ha nincs hűség akkor meg bármikor és bármennyit emelhetnek. Nem vagyok jogász, mondtam neki, de én ezt máshogy tudtam és eddig is csak 1x emeltek nekem évente az inflációra hivatkozva, pedig már sok éve nem vagyok hűségben.

    Azt viszont én nem gondoltam volna, hogy a yeti is beáll a sorba és elkezdi az ügyfelek letámadását. eddig a legnormálisabb ügyfélkapcsolattal rendelkező cégnek ismertem meg, mind a KÜFöt mind a yeti pontokat vagy a 1220-t. Nekem csalódás, amit most csinálnak.

    [ Szerkesztve ]

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz Gloob #59394 üzenetére

    a flották elméletileg amikor indultak erről szóltak volna, hogy vállalatok, egyesületek vagy pl egyházak a dolgozóiknak adhassák. Még a flották előtt, a 90-es évektől vállalatok ahol nagy telephelyen vagy ha ügynökök járták pl az országot, megegyeztek direktben valamelyik szolgáltatóval és pl az adott vállalatnál kicsit fejlesztették a hálózatot (jellemzően vállalati költségen) és a gyártásban, nagyobb telephelyeken mobilon beszéltek egymással ingyen. Ügynököknél meg a cég áttért a mobilhasználatra és a központtal így ingyen tudtak beszélni.

    Aztán ezeket flottáknak kezdték hívni, leginkább vállalati flottaként indult az egész. A lényeg leginkább az egymás közötti ingyenes beszélgetés volt, hogy mobilon történjen a kommunikáció. Aztán itt is kb az történt, mint a kata esetében, hogy az élelmes emberek rárepültek erre, meghajlították a valóságot a saját érdekük irányába :) és már csak közvetítő szerepkört láttak el, de tehették, mert nyitva maradt ez az ajtó a számukra. Jellemzően a szolgáltató azért engedte ezt, mert az ilyen közvetítőknek csak úgy engedte, hogy máshonnan toboroz.

    Emiatt van rá esély, hogy törvény erejével szorítják vissza a flottákat oda, ahova eredetileg szánták, az adott cég, egyesület bármi dolgozóinak, tagjainak stb. Ezért is olvashatod sokszor ezt a dolgozói kifejezést a flották kapcsán, de semmit nem jelent csak ez a maradvány neve a flottáknak, ahogy tudom szakzsargon.

  • Baltazár123

    senior tag

    válasz DrBubo77 #59396 üzenetére

    gondolom ez marad a kiskapu, alapítanak egy egyesületet, minimális tagdíjjal és talán még az ado 1%-t is elkérik, bár az már lehet, hogy alapítvány kell legyen, nem baj, még jobb. Mondjuk a madármegfigyelők egyesülete, de ha már van ilyen nevű, akkor a madármegfigyelők demokratikus egyesülete :) és mehet a buli. A macskámat beléptetem tagnak, úgyis folyton ezt csinálja.

Új hozzászólás Aktív témák