Aktív témák

  • xcbiker

    addikt

    Sony DCR-HC14E vagy
    JVC GR-D24 vagy
    Canon MV700i vagy
    Panasonic NV-GS15


    Szeretnék egy miniDV kamerát venni.
    A 4 közül melyiket és miért érdemesebb megvennem?
    Milyen tulajdoság amire érdemes odafigyelni vásárlás elött?
    Eléggé mozgalmas dolgokat vennék fel, pl kerékpárral videozás...
    Így a jóféle képstabilizátor fontos lenne.



    Sony digitális videókamera
    DCR-HC14E, Mini DV-rendszer, 2,5'' LCD képernyő, 800 000 pixel CCD, Carl Zeiss objektív, 10 x optikai és 640x digitális zoom, 16:9 üzemmód, USB-kapcsolat
    99990 Ft / db


    JVC digitális videokamera
    GR-D24, 1/6 hüvelykes, 800 000 pixeles CCD, 2,5'' LCD képernyő, 16x optikai és 700x digitális zoom, 3 D zajcsökkentés, képstabilizátor, színes kereső, automata lámpa, DV-kimenet
    109990 Ft / db


    Canon digitális videokamera
    MV700i, 800 000 képpont, 18 x optikai és 360x digitális zoom, képstabilizátor, 16:9 képarány, éjszakai mód, analóg és digitális ki- és bemenet, 18 digitális effektus
    119990 Ft / db


    Panasonic digitális videokamera
    NV-GS15, Mini DV, 2,5'' LCD képernyő, 24x optikai és 800 x digitális zoom, képstabilizátor egyidejű állóképfelvétel SD-kártyára, színes éjszakai felvétel, DV be-és kimenet, sztereó zoom mikrofon zajcsökkentéssel, SD kártya, PC USB állóképáttöltő készlet
    139990 Ft / db



    [Szerkesztve]

    Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

  • l@czko

    tag

    válasz xcbiker #1 üzenetére

    SZia!

    Olvasom a friss topikot és mint Panasoniv nvds65 tulaj,elmondanám a tapasztalatom erről a készülékről,ami talán a a GS15 elődjének tekinthető.
    Két éve meg van a kamera.Amire akkoriban felhívták a figyelmem,hogy legyen rajta a dv out-on kívűl dv in-put is.Ez azért jó dolog,mert oda-vissza tudod másolni az anyagot a kamera segítaégével pld. vhs anyagot lehet rá felvenni,meg egyéb dolgokra lehet használni.Tehát ez egy jó tulajdonság,amivel nem tudom,az általad felsorolt kamerák hogy állnak.
    A másik dolog: A hozzá kapott akku mérete.Nekem a legkisebb volt hozzá akkoriban.Ez max.1 óra videóhoz volt elég.Tehát,ha normálisan akarja az ember használni,kell egy nagyobb akksi.Tehát ez plussz költség,akinek ez fontos.
    Bár a mai kamerák lehet,hogy takarékosabbak,nem árt utánna nézni ennek sem sztem.
    Ami elég ütőképes dolog,az az optikai zoom.Nem kell ecsetelnem,mennyivel jobban rá lehet közelíteni a témára egy jobb optikai zoom-al.:)
    Az éjszakai felvétel nekem nem jött be.Nem sok értelme van ezen a típuson.
    SD kártyára max.640*480-as képet tud,azt sem vami jó minőségben.Nem használom szinte soha.
    Képstabilizátora nekem megfelel.Szépen korrigál,de csak bizonyos határokon belül.Nem rossz.
    A mikrofon zoom-ot még nem használtam,erről semmit nem tudok mondani.
    Eddgi két éve nyúzom,nyaraláson övtáskában elfért,mert pici.Nagyon megszerettem és sztem ezután is Panasonic mellett döntenék.Ezzel nem akarom döntésed befolyásolni,csak leírtam,mit tapasztaltam,mit tartok jónak az én szemszögemből.
    Remélem tudsz hasznosítani valamit e regényből :D
    Sok sikert a géphez,amit választassz!

  • Batman

    őstag

    [link]

    Itt folytassátok.köszike

    A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

Aktív témák