Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • azbest

    félisten

    válasz refrigerator #312 üzenetére

    Valószínűleg igen. a legfapadosabb átalakító nem képes a magas felbontáshoz szükséges átviteli sebességet adni. Milyen felbontású az a monitor?

    Viszont azt is érdemes tudni, hogy 10th generáció környékéig az intel procik nem adtak ki hdmi 2.0 -át. A szintillesztős dp-hdmi átalakítók csak a dp porton át kivitt hdmi jelet illesztik és az akkor is hdmi 1.4 (4k 30Hz) max. Viszont van olyan átalakító / kábel, amiben olyan chip van, ami maga alakítja az igazi displayport jelet hdmi 2.0ára és azzal 4k 60Hz ig vagy más hasonló sávszélességű felbontásig is jó lehet. Viszont azok drágábbak, nehezebb kideríteni melyik igazi "aktív" átalakító.

    Ennél például írják, hogy PS176 chipsetes, amivel jó tapasztalataim vannak, bár 21:9-cel nem próbáltam. Viszont kicsit drága [link]
    Ez állítólag aktív átalakító, de nem találtam meg milyen chipsetes [link]
    Attól függ milyen felbontás kell, hogy vajon a szintillesztős hdmi 1.4 is elegendő -e. Vagy hogy újabb fajta pécéd van, amiben a proci már támogat hdmi2.0-t alapból. Ha a gép képes kiadni hdmi módban is nagyobb felbontást, akkor találhatsz olyan olcsóbban is kábelt, de olyat nézz, ami 4k 60Hz -et is támogat.

    [ Szerkesztve ]

  • Necronom

    senior tag

    válasz refrigerator #312 üzenetére

    Arra esetleg nem is gondolt senki, hogy maga a win a hibas? :)
    Nalam a kovi eset volt
    Akartam volna win telepiteni, egy mITX alaplap orokre vasalva procc c. erdekessegbe
    Eleve 4:3 telepult csak fel, aztan se LAN se video se abrobb cuccok...
    Igy aert kicsit nehez lesz, de egy kolcon laptoppal +pen persze megoldottam
    Lett is minden, de tovabbra is csak 16:9 maradt

    Gondoltam kiprobalok rajta egy Linxuot is
    Megirtam a telepito pen, es lass csodat, mar Live uzemmodban is MINDEN volt
    Rendes kepernyo meret, LAN es video driver, hang stb stb...es gond nelkul mukodott
    Mokas vagy erdekes?

    TAP - Tatabanyai Automodell Palya

Új hozzászólás Aktív témák