Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #22145024

    törölt tag

    válasz TomiLi #14400 üzenetére

    Hát, gondolom egy fullos ATX méretnél számíthat, mert ott már elég hosszúak a lane-ek, főleg ha meg is toldod. Nekem a csupasz minden gond nélkül ment egy fél napig egy ITX deszkában. Persze nem játszottam vele (vagyis nem volt brutál mértékű adatforgalom), csak kiváncsi voltam progik alatt, hogy megy-e megbízhatóan.
    Ha egy ilyen ócsó -teljesen árnyék nélküli, mint a régi PATA- kábelt veszel a kínaiaktól kb 6 USD-ért, sokat akkor sem buknál, ha neked nem jó és itt az apróban sem kelne el. Ebay-en PCi-express flexible, vagy -ribbon néven keress rá, értelemszerűen a 16x-osra. Ennél a legolcsóbbnál a deszkába csak egy PCB-t kell dugni, lock nélkül, a ribbon másik felére meg egy 16x-os mama van ráműtve, az bele is kattana kártyába (legalábbis a hátsó végén)
    Amennyire tudom, a lane-ek differenciálisak, így eléggé zavarérzéketlen önmagában is, inkább az alaplap vezetékezése és megfelelő impedancia illesztése (ami a toldó nélküli hosszon nyilván teljesen jó) lehet a tényező; vagyis, hogy mennyire tervezték bele az "overkillt".

    Storm4 #14398
    Nade hiszen ők szegről-végről forgalmazzák a realan házakat, nem? Vagy akkor az is költői túlzás?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák