Új hozzászólás Aktív témák

  • mm779

    tag

    Sziasztok!

    A tanácsotokat szeretném kérni videokártya és PC modernizálással kapcsolatban!

    1. Pontos konfigurációd leírása (processzor, táp stb.) - /vagy hivatkozz az adatlapodra/
    Alaplap: MSI B350M Mortar (MS-7A37)
    CPU: AMD Ryzen 5 1600 (3400 MHz) --> Nem AF
    RAM: 2x8 GB DDR4-3200 (Corsair Vengeance LPX CMK16GX4M2B3200C16)
    GPU: GIGABYTE GV-N105TOC-4GD GeForce GTX 1050 Ti 4GB GDDR5 OC PCIE
    Táp: FSP HYPER S 500W
    Ház: FRACTAL DESIGN Define Mini C fekete
    SSD: CRUCIAL 275GB MX300 SATA3 2,5" CT275MX300SSD1

    Ezt a konfigurációt 2017 körül raktam össze. Semmi sincs rajta húzva, minden alap órajelen működik.
    2. Milyen felbontás mellett szeretnéd használni?
    1080p (FullHD)
    3. Milyen célra szeretnéd használni a kártyát? (játék, filmnézés, munka?)
    Játék, abból is többnyire az ezek (amelyiket lehet azt ray-tracing-el): Metro Exodus Enchanged Edition, CyberPunk, WoW, Quake Champions minél több FPS-el (240Hz+-hez), illetve tudom, hogy ezt nem túl reális megsaccolni, de GTA6-ot még lehetőleg bírja szépen, ha egyszer megjelenik. :)
    4. Mennyi pénzt szánsz rá?
    400k (processzor upgrade-el együtt)
    5. Új vagy használt kártyában gondolkodsz?
    Új

    6. Egyéb
    A valóság az, hogy nagyon várom a GTA 6-ot, és akkor tervezek majd egy teljesen új konfigot összeállítani, de arra gondoltam, hogy a mostani setup-omat is kicsit frissíteném azzal a feltétellel, hogy alaplapot, házat, memóriát és tápegységet nem szeretnék cserélni, de processzort tudnék cserélni ha szükség lenne rá.

    1. Mennyire bővíthető processzor cserével a fenti konfig? Esetleg elbírna egy RTX 4070-et?
    2. A jelenlegi konfiguráció melyik kártyát tudná még értelmesen meghajtani bottleneck nélkül?
    3. A jelenlegi alaplapom (MSI B350M Mortar) support oldala szerint még befogad Ryzen 7 és 9 procikat is BIOS frissítéssel, de videokártyából csak úgy látom, hogy a Nvidia Geforce RTX 2080 Ti, amit még bevesz: https://www.msi.com/Motherboard/B350M-MORTAR/support#vga --> Ezt mennyire kell komolyan venni?

    Itt pl. úgy látom, hogy ebbe az alaplapba valaki még RTX4070-et is bele tudott tenni: https://www.userbenchmark.com/System/MSI-B350M-MORTAR-MS-7A37/52939

    Köszi előre is a segítségeteket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák