Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cvn69

    tag

    Üdvözletem!

    Néhány napja egy ASUS RT-AC1200G+ routert. tualjdonlok. Az eddigi tapasztalataim, sajnos, nem teljesen felelnek meg az elvártaknak. Eddig a Digi saját, ZTE H298N routerét használtam, de arra gondoltam, talán egy új, modernebb, és főként külső antennákkal ellátott készüléktől többet várhatok WiFi fronton. Azonban eddig csalódnom kellett. Sem sebességben, sem térerőben nem jobb az ASUS, mint a ZTE, sőt, néhol még ez utóbbi ad erősebb jelet. Sajnos, az ASUS-ban nincs, vagy csak nem találtam, a sugárzás erősségének állítási lehetőséget, ami viszont a ZTE-ben megvan.
    Így jelenleg csak az 5GHz és a plusz 1 LAN port, amivel több az ASUS, mint a ZTE.

    Ha esetleg, valakinek lenne ötlete, hogy miként növelhető a 2,4GHz-es jel erőssége, azt megköszönném, mivel ha jól érzékeltem, az ASUS-nak nem cserélhetően az antennái.
    Vagy nyugodjak bele, hogy más router sem adna erősebb jelet? Csak akkor minek a 4! külső antenna, amitől csak nagyobb helyigényű és sérülékenyebb lesz a router, ha a hatótáv nem nő tőle? :F

    Remélem, bár jó sok hülyeséget kérdeztem, de azért valaki megtisztel a válasszal. :)

    Előre is köszönöm! :R

    Ui.: Galaxy S5-tel, 500Mbites nettel mindkét router közvetlen közelről, 2,4GHz-en 37Mb körüli le-,feltöltést, az ASUS 5GHz-en pedig 205/70Mbitet tud, a Speedtest.net szerint. Ezek megfelelő értékek?

    "Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

  • cvn69

    tag

    válasz kali #49867 üzenetére

    Köszönöm a válaszod! :R
    Külön örülök, hogy a telefonnal kapcsolatban is tudtál adni infót. :C

    És még egy kérdés:
    "Extrém nagy működési távolság a nagy energiájú technológiával
    A levehető, 9 dBi-s, nagy nyereségű antennák ...."

    Ez az ASUS oldalán olvasható a router leírásában, ennek ellenére, nekem úgy tűnik, nem levehetőek az antennái. Legalábbis, a hagyományos, lecsavarós módon. :)

    [ Szerkesztve ]

    "Tévedni emberi dolog! Na de, hogy velem is megeshet... ?!?"

Új hozzászólás Aktív témák