Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k-dani

    csendes tag

    Tisztelt szakértők! Kérdésem röviden, hogy kell-e nekem AX-es router, ha jelenleg nincs és az elkövetkezendő években várhatóan nem is lesz AX-es kliensem?
    Kicsit bővebben: Digi 100/100-as internetem van, a közeljövőben elképzelhető, hogy bővül gigabitre. Jelenlegi routerem TP-Link TL-WR842ND nem gigabites, a kliensek közül néhány már most is az. Elsősorban ezért gondolkodom router cserében. Kb. 80 nm tégla lakás.
    Felhasználás: filmnézés NAS-on (gigabites kábel) megosztott mappákból Raspberry lejátszóval (kábelen) és (másik tévén) Amlogic S905 lejátszóval (kábel/wifi - wifin a routertől távol már akadozik a lejátszás, talán fixen kábelre kötöm), zenehallgatás NAS-on megosztott mappákból Raspberry lejátszókkal (kábelen erősítővel-hangszóróval/wifin fejhallgatóval), általános böngészés, youtube laptopon (kábel/wifi), tableten (wifi), telefonon (wifi), meg a tévék beépített youtube kliensén (jelenleg wifi, később esetleg kábel). Ki tudja, online oktatás még esetleg előfordulhat. Virágbolt a NAS-on van, csak ritkán használom. Online játék nincs.
    Az eszközeimet nem cserélem, csak ha elromlanak, és akkor se drága, csúcskészülékre, inkább alsó- középkategóriára.
    Ha lesz elég időm és kedvem, valami VPN-t/SSH-t esetleg később összehoznék rajta, hogy távolról is elérjem az adataimat, esetleg távolról is tudjak zenét hallgatni a Raspberry lejátszóval (ha egyáltalán elég erre a VPN + távoli vendég wifi/mobil hotspot sávszélessége), ezért előny a bővíthető custom firmware.
    Kinéztem két Asus routert: AC65P 23000 Ft-ért, vagy AX58U duplájáért. Kell nekem a drágább, vagy elég az olcsóbb? Tudom, a drágább egyben "jövőállóbb", de hogy a jelenlegi eszközeimmel érzek-e közöttük különbséget? Nem követtem a wifi szabványokat, nem tudom, hogy az újabb szabvány javít-e a régi típusú klienseken.

  • k-dani

    csendes tag

    Pár napja már kérdeztem, kaptam válaszokat is, de nem konkrétan a kérdésemre, úgyhogy újra felteszem a kérdést.
    Van előnye egy AX-es routernek AC-val szemben, ha az eszközeim között nincs AX-es (talán csak 1 AC-s eszközöm van, a többi még régebbi). Tehát a kérdésem nem az, hogy melyik konkrét routernek erősebb a rádiója, melyik jövőállóbb, stb., hanem csak az, hogy az AX szabvány tartalmaz-e bármilyen előrelépést AC és az alatti kliensek számára is?
    Asus RT-AC65P és AX58U között gondolkodom (többek között custom firmware lehetősége miatt is), de nem szívesen adnék 20 ezer forinttal többet akkor, ha az előnyét csak kb. 7 év múlva látnám (ha egyáltalán működik addig).

Új hozzászólás Aktív témák